מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   טיפים לשיפור מסמך קורות החיים
לחץ להגדלה
בולטות - רוב מסמכי קורות החיים בנויים על פי המבנה הסטנדרטי. כדי להשיג את הבולטות הרצויה צריך לצאת מהמסגרת. יש לשנות את המבנה הרגיל כדי למשוך תשומת לב ולעשות זאת באופן שישאיר את המסמך רלבנטי...

מאת: צחי כרמלי
פורסם: 08/06/07 01:43

שלחת קורות החיים

 

שלחת קורות החיים, אך לא זומנת לראיונות? הגיע הזמן לשדרג אותם

טיפים לשיפור מסמך קורות החיים


בולטות - רוב מסמכי קורות החיים בנויים על פי המבנה הסטנדרטי. כדי להשיג את הבולטות הרצויה צריך לצאת מהמסגרת. יש לשנות את המבנה הרגיל כדי למשוך תשומת לב ולעשות זאת באופן שישאיר את המסמך רלבנטי: יש לתת דגש ליתרונות ולהישגים של המועמד כבר בראש המסמך. הדבר העיקרי שמעניין את מגייסי כח האדם הוא היתרון הביצועי / תוצאתי של המועמד על פני האחרים.

מידע - רוב המידע הרלוונטי ביותר, למעשה לא נכתב על ידי המועמדים בגלל שהם נופלים במלכודת תי
אור התפקיד ללא התחשבות בהיבטי ROI*.

לדוגמה: מקבלי ההחלטות יודעים בדיוק מה עושה 'מנהל תפ"י' בקו ייצור או 'ראש צוות מכירות' במערך שיווק כלשהו ולמרות זאת רוב המועמדים נופלים במלכודת תיאור התפקיד ומציגים בעיקר את תחומי האחריות שלהם, כאשר המידע שיקבע אם יזמינו אותם לראיון כלל לא מופיע. יש להבליט נקודות חוזק כגון: עמידה גורפת ביעדים, ייזום / הובלת מהלכים שהניבו תועלת כגון חיסכון כספי או קיצור זמני שירות או הגדלת הרווחיות / הנעת צוותי המכירות ע"י הטמעת תוכנית תמריצים, ייזום והטמעת שיטת עבודה שהביאה לצמצום של 20% מלאי בתהליך, ייזום פעילויות מרקום (תקשורת שיווקית) שהביאו להגדלת התקציב מצד הלקוח ב- 15% ועוד.

בכל תפקיד יש היבטי ROI משלו: מנהלי פרויקטים, מנהלי פיתוח, אנשי כספים, מהנדסים ומזכירות כאחד.

מיקוד והתאמה למשרה - לא להגיש בדיוק את אותו המסמך לכל המשרות השונות. יש להדגיש בכל שליחת מסמך את האלמנטים החשובים הרלבנטיים לדרישות המשרה הספציפית עליה אתם מתמודדים.

ניסיון מצטבר - במקרים רבים נדרשים למשרה מועמדים בעלי ניסיון של מספר שנים. לדוגמא, כאשר הדרישה היא לניסיון של 4 שנים ולמועמד יש ניסיון של 4 שנים או יותר אך באופן מצטבר, למשל שנתיים במקום העבודה האחרון ועוד שנתיים במקום עבודה אחר בהפרש של מספר תפקידים: יש לציין את סך ניסיון המצטבר בתפקידים הרלבנטיים. אם מקבלי הטופס יקראו כי יש למועמד "רק" 2 שנות ניסיון הם עלולים להעביר את המסמך אחר כבוד לערימת הלא רלבנטיים לפני שראו שיש לו את הניסיון נוסף בתפקידים הקודמים. (בשלב הסינון הראשוני לא קוראים את כל המסמך!)

ייעוץ מקצועי - מתי כדאי לפנות ליועץ מקצועי? אם קורות החיים שניסחתם אינם מניבים תוצאות כדאי להתייעץ עם מומחים בתחום.

 

(*)ROI  = Return on Investment - החזר על השקעה או יחס עלות מול תועלת.

אודות הכותב - צחי כרמלי, מהנדס תעו"נ, פלנר אסטרטגיה שיווקית ומנכ"ל חב' לוג טק תקשורת בע"מ. החברה מפעילה את האתר www.mbcv.co.il  המאפשר לדורשי העבודה לקבל חוות דעת מקצועית על מסמך קורות החיים שלהם ללא כל התחייבות.

באתר מגוון טיפים, המלצות ומידע חשוב לדורשי עבודה.

ב ה צ ל ח ה !

© כל הזכויות שמורות לחברת לוג טק תקשורת בע"מ

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net