מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   לקום בבוקר לעבודה ולא להתבאס...
לחץ להגדלה
יום שני בבוקר, לכאורה עוד יום שיגרתי, אך דווקא היום אין לי חשק לקום מהמיטה וללכת לעבודה. בעצם, לא שדווקא היום זה היום, פשוט היום גובר הרגש על השכל הישר...

מאת: תדהר צורי
פורסם: 29/04/08 22:58

דף חדש 1

 

צוללים לבינוניות בעבודה, או יש אלטרנטיבה אחרת?

אם אלוהים התכוון שכולנו ניכשל - 
הוא לא היה ממציא את ההצלחה.

                                           דאג פיירבאו

 

יום שני בבוקר, לכאורה עוד יום שיגרתי, אך דווקא היום אין לי חשק לקום מהמיטה וללכת לעבודה.

בעצם, לא שדווקא היום זה היום, פשוט היום גובר הרגש על השכל הישר...

 

מי מאתנו לא טעם את ההרגשה של 'היום לא בא לי ללכת לעבודה!' למה? - ככה, ללא סיבה. היום אני לא רוצה לקום וללכת לעבוד. למעשה, אם משקיעים ממש שנייה אחת של מחשבה, ומארגנים את הראש לתוך מסגרת, מגלים מספר סיבות טובות וגם קצת פחות טובות שבגינן לא נרצה לקום ולצאת לעבודה.

1.          שוב לפגוש בבוס זועף ולשמוע מדוע אנו לא טובים, ואיך הפרויקט אינו מתקדם במידה מספקת, ומה צריך עוד לעשות ואסור לעגל פינות ו... ומה לא? הכל ניתן לשמוע ממנו, הכל פרט להתעניינות בשלומך ולדון בדבר החופשה, כי פשוט היא מגיעה לך.

2.          לפגוש בטיפוסים מעצבנים שחוץ מעבודה הם אינם מבינים דבר. צריך שוב להסביר להם היכן אנו עומדים, ואת זה שאו-טו-טו אנו כבר מסיימים, ואז נוכל לתת להם את מרכיבי הפרויקט להם הם ממתינים. וכן, כמובן, נעזור להם באינטגרציה עם האפליקציה ונסגור את הקשקשציה.

3.          מה כבר קורה בעבודה? - כאילו שאם לא נגיע, הפרויקט יתמוטט והחברה תפשוט את הרגל, גם ככה אנו לא עושים דברים מהותיים. בשנה הראשונה למדנו, השקענו והתלהבנו - אך עתה? הכל חוזר על עצמו. אנו שוב ושוב מבצעים את אותן מטלות והקידום המקצועי אולי נמצא אי-שם הרחק בפלנטות אחרות.

לעתים, סיבות אלו (כל אחד וסיבותיו הוא) מובילות אותנו למחשבות שאולי כדאי לעבוד קצת פחות, ולא להתאמץ כלל, הרי ממילא לא נקבל תמורה עבור ההשקעה. גם ככה אין כל הערכה לעובדה שאנו נשארים מעבר לשעות העבודה. וחוץ מזה, מה האסון אם ניתן רק במקביל למה שאנו מקבלים?

אם אתה עושה חושבים אז כבר בתחילה נכנסת מהר לעניינים והוכחת את עצמך ביעדים ובזמנים, אולם שום פידבק חיובי לא הגיע לאוזניך. גם המשכורת נותרה בדיוק כפי שהייתה לפני מספר שנים כאשר הגעת לכאן.

ובכן, אני מאמין שבמצב מעין זה חייבים לבחון עוד שתי אלטרנטיבות. אני סבור שלפני שאנו צוללים למצב של בינוניות בעבודה, לפני שהאור הפנימי אצלנו דועך, חייבים אנו לקחת בחשבון עוד שתי דרכים: האחת - כולנו מכירים אותה - לתוּר אחר מקום עבודה חדש. נכון, זה לא פשוט, זה לא הכי נוח ובטח שאינו קורה באופן מיידי, אך חייבים ליזום החלטה. וכשנחליט לעזוב, נפעל, וכשנפעל נתחיל לחפש במרץ את המשרה הבאה. וכשמחפשים, לבסוף מוצאים - זה בדוק. יגעת ומצאת, תאמין!

השנייה: הדרך האחרת שלא כולנו מכירים, אך היא הדרך הטריוויאלית שנמצאת ממש בתוכנו, במרחק של נגיעה ובשינוי קל בתפיסה.

וזה כל הסוד... בין אם נחליט לעזוב את מקום העבודה ובין אם נחליט להמשיך ולהישאר ואין זה משנה מה הם הגורמים שבגינם החלטנו לכאן או לשם, כי אז, לאחר שקיבלנו על עצמנו את ההחלטה, אנו חייבים לחזור עם כוחות מחודשים ולעשות את המקסימום במקום העבודה שלנו. פשוט, לתת את הכל מעצמנו, ולעשות את הכי טוב שאנו יודעים לעשות.

בואו נחשוב יחד לרגע: נוכחותנו כאן בעבודה - זוהי עובדה קיימת. מה יועילו לנו ההתמרמרות, הדיכאון ותחושת הקיפוח? הרי בין כה וכה אנו נשארים בעבודה, אם מתוך בחירה ואם בתקופת ביניים של חיפוש אחר עבודה חדשה.

עכשיו, זו אינה קלישאה כי אם העצה הטובה ביותר שאני יכול להעניק: חייבים לפעמים לקחת חופשה, ללכת לים או לבריכה ובכלל להוריד את הרגל מהדוושה, אך ברגע שאנו בעבודה, עלינו לעבוד במסירות ובהתלהבות! נתחיל את הבוקר בחיוך, (גם אם זה קשה בהתחלה, אנו נתרגל לכך ונהנה מכל רגע מחויך), ניגש בבוקר לבוס ונאמר: "בוקר טוב, מה שלומך? האם יש איזו משימה שאני יכול לעזור לך בה?"

משם נעבור בין חדרי המשרד ונברך את כולם בברכת 'בוקר טוב' ונאחל יום קסום לכל העובדים. אני מבטיח לכם שנסים קורים! זה לא סוד - כולנו אוהבים אנשים שמחים.

נגיע לעבודה עם המון אהבה. אהבה לבריות, אהבה למטלות שכבר מזמן אינן מהוות בעיה, נגמד את עצמנו מול הערות, לא נניח לאגו שלנו להתפרץ ולהגיב, נתייחס לכל הביקורות כאל ביקורת בונה, ולכל הערה נשיב ב 'תודה רבה'.

לפתע יגלו אותנו... אינני יודע בדיוק מה זאת אהבה, אך אני יודע שזה דבר שחוזר אליך... ובגדול. לפתע פתאום, יבחינו שאתה 'מדליק את האור' בעבודה.

תיקחו לעצמכם שבוע, חודש או אפילו שנה. תגיעו לעבודה בכיף, תתחילו את היום בחיוך ואמפטיה. תעשו את העבודה עם המון אהבה. אל תניחו לעקיצות ולעצבים של הסובבים אתכם לכרסם בכם, תבלמו את הכעס לפני שהוא מתפרץ. מניסיון, אני יודע שכולנו אוהבים כוכבים מנצנצים ועל כוכבים זוהרים לא מוותרים בקלות.

אם לא יגלו אתכם במקום העבודה הזה, יגלו אתכם במקום עבודה אחר. וכשנציץ אחורה לעבר כל אותה תקופה, ניווכח שהיה זה ממש חלום מתוק לעבוד בשמחה...

 

סיכום:

כאשר אתה ממוקם במקום עבודה שאינו כל כך לפי רוחך, בין אם בחרת לשנות את הסביבה ולחפש מקום אחר ובין אם בחרת לוותר ולהישאר, בזמן שהותך בעבודה עשה הכל באהבה ושאף תמיד להצלחה בכל מעשי ידיך.

כל השאר כבר יגיע מעצמו…

 

 

 

 

הכותב: צורי תדהר, מחבר הספר "חושבים קריירה"
מנהל פורטל VideoJob
www.videojob.co.il

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
יפה מאוד. 
אושרי,הוד"ש (30/04/2008)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net