מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   מה באמת גורם למחשבות להפוך לתוצאות?
לחץ להגדלה
אז מה בעצם הופך מחשבות לתוצאות? רבים וטובים כתבו על כך, ויש דרכים כאלה ואחרות לבצע זאת. מאמר זה נועד להשיג סיכום מקוצר של הדברים מתוך מטרה למקד את העשייה ולהפוך אותה לפשוטה ונגישה עבור הכל.

מאת: הילה הדר
פורסם: 14/07/07 20:48

דף חדש 1

 

מה באמת גורם למחשבות להפוך לתוצאות?

או חזון-מטרה-יעד

 

מאמר קצר זה בא להאיר באופן תמציתי את הדרך המחברת  בין המחשבה/הרצון לבין המימוש, המעשה.

 

אז מה בעצם הופך מחשבות לתוצאות?

 

רבים וטובים כתבו על כך, ויש דרכים כאלה ואחרות לבצע זאת.

 

מאמר זה נועד להשיג סיכום מקוצר של הדברים מתוך מטרה למקד את העשייה ולהפוך אותה לפשוטה ונגישה עבור הכל.

 

נפוליאון היל כתב לפני כמה עשורים את הספר "חשוב והתעשר". הוא עקב אחר הצלחתם הכלכלית של אנשי עסקים והגדיר כמה פרמטרים ההופכים אדם למצליחן כלכלית.

אל תטעו לחשוב שמדובר בשרלטן או בעוד דרך קלה להשיג כסף.

לא ולא, המדובר בשיטה הנלמדת מתוך הסתכלות אמפירית, שיטה ממוקדת תוצאה.

 

ראשית יש להתחיל משאיפה יוקדת, תשוקה גדולה להשיג. שאיפה מוחלטת.

לאחריה יש לכתוב בצורה ברורה את השאיפה הזו- כלומר היא צריכה להיכתב בלשון הווה (יש לי), מוגדרת בזמן, ובכמות, ספציפית, ממוקדת, כזו שאפשר לצייר אותה, כזו שממש רואים את תמונת המציאות שלה.

ולאחר מכן- יש לכתוב תוכנית פעולה על מנת להוציא את השאיפה אל הפועל.

 

לעניין השאיפה היוקדת- שאיפה זו תצור אצלך מיקוד מוחלט בכיוון, כך שהסחות מהצד, אנשים שחושבים שלא תצליחי וכיוצ"ב לא יוכלו להפריע. הסחות הדעת הללו מורידות מהמוטיבציה, ולכן גם עוצרות ואפילו גורמות לסיום העסק. בכל עסק יש ירידות ועליות, בכל עסק יש אתגרים גדולים וקטנים. רמת ההתמדה, וההתנהלות לאורך זמן (כמובן בחכמה ובצורה נכונה, בעיקר בתחום הכספי) תניב את התוצאות הרצויות. השאיפה היוקדת יוצרת מוטיבציה פנימית ולה תוצאה אחת- הצלחה.

 

יש לכתוב את מצב הדברים לפי האידיאלי שאנו רוצים להגשים- וזהו החזון. כיצד יראו חייך האישיים, החברתיים, מה יהיו טיב היחסים, חיי הקריירה, ההתפתחות האישית, בריאות. כתיבה מפורטת של הדברים על מנת שתוכלי לראות את עצמך בעוד 20 שנה.

רבים מאיתנו חושבים שלא ניתן לראות עד שם. אם כך, אפשר לקחת שלב שלב, ולהתחיל מראיה יותר קצרה כגון בעוד 5 שנים. ולכתוב מטרות בהתאם על פי האמור להלן.

 

המטרה הברורה, הספציפית, תיצור תמונה של מציאות קיימת עכשיו. בלי אולי, ובלי פעם, ובלי אני אנסה להגיע. אלא יש לי את זה עכשיו. זה ממש ביד שלי, ואני גם רואה איך הדבר הזה נראה.

למשל אם אני רוצה רכב- צריך לתאר אותו בדיוק (דגם, צבע, שנה, שווי, מועד רכישה וכיוצ"ב). אותה מטרה כתובה ואם אפשר גם תמונה שלה, צריכה להיות ממש מול העיניים בכל זמן, כל הזמן בכל מקום ובכל מקום שניתן. זו החלטה ברורה שהדבר הזה יוגשם. לקרוא ולשנן את המטרה לפחות פעמיים ביום.

 

קל יהיה לזכור כיצד לכתוב מטרה כזו שיוצרת תמונה ע"י הנוסחה master - ובעברית: המטרה צריכה לענות על כמה פרמטרים: מדידה, אפשרית, ספציפית, מוגדרת בזמן, מלהיבה, רלבנטית לחזון (כלומר כזו שמהווה שלב בדרך להגשמתו).

 

בשלב הבא קובעים את היעדים, את הדרכים ליישום המטרות. מה הפעולות הנדרשות לביצוע כל אחת מהמטרות. לכל מטרה ישנן כמה דרכים, וחשוב לפרט כמה שיותר.

 

לאחר מכן יש ליצור סדר עדיפויות לפי רמת חשיבות. כאשר רמת החשיבות מוגדרת כך שקודם לכל אלה הפעולות בלעדיהן המטרה לא תתממש (רמת חשיבות A) לאחריה הפעולות שיקדמו אותנו למטרה אבל לא בצורה מיטבית (רמת חשיבות B ) ולבסוף הפעולות שלא יקדמו אותנו למטרה (רמת חשיבות C ).

 

את הפעולות ברמה A יש לרשום ביומן העבודה. אם תרשמנה פעולות אשר מצריכות לימוד או הכשרה חדשים, יש לקבוע את זמני הלימוד על מנת לקבל את הידע וההכשרה הדרושים.

 

וכמו בכל דבר זו דרך המלך. בדרך יהיו כמובן אתגרים ומצבים בלתי צפויים, אבל השאיפה היוקדת וההגדרה המוחלטת של המטרה יובילו אל התוצאה בכל מקרה גם אם זו תוגשם מאוחר יותר מהמתוכנן.

 

בהצלחה

 

הילה הדר*

מכון קשת

אימון לאיזון חיים-עבודה                                                                  מכון קשת

054-7744603                                                                      לשאוף, להשיג, להגשים

hadarhr@013.net.il

www.2all.co.il/web/sites/keshetcoaching

 

________________________________________________________________

*הילה הדר, מנהלת מכון קשת;

מאמנת לאיזון חיים עבודה; מרצה בתחום היזמות והעצמה עסקית לנשים;

מאמנת, מנהלת ומקימה רשתות זכיינים עם חברת סאנריידר;

בעלת תואר ראשון ושני במשפטים; עו"ד ומגשרת בתחום כללי ומשפחה;

054-7744603 www.2all.co.il/web/sites/keshetcoaching

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net