מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   מחפשים עבודה כל הזמן!
לחץ להגדלה
הגישה הרווחת בקרב עובדים ומועסקים רבים בכלל ומחפשי עבודה בפרט היא: "התמזל מזלי ומצאתי עבודה. כל אשר נותר לי לעשות עתה זה להישאר בתפקידי ולשמור על הכסא שלי".

מאת: תדהר צורי
פורסם: 23/07/07 01:13

דף חדש 1

מחפשים עבודה כל הזמן!

 

כל יום אני קם בבוקר ומעיין ברשימת האנשים העשירים ביותר באמריקה המתפרסמת ב'פורבס'. אם שמי אינו מופיע ברשימה, אני ממשיך ללכת לעבודה.

רוברט אורבן

 

הגישה הרווחת בקרב עובדים ומועסקים רבים בכלל ומחפשי עבודה בפרט היא: "התמזל מזלי ומצאתי עבודה. כל אשר נותר לי לעשות עתה זה להישאר בתפקידי ולשמור על הכסא שלי".

 

ובכן אנו מעוניינים להביא בפניכם את הצד השני של המטבע. ידוע  כי בעסקים אין סנטימנטים ואף אחד לא עושה לנו טובה שהוא מעסיק אותנו, פשוט האלטרנטיבה האחרת פחות משתלמת לחברה.

 

להלן מספר מוסכמות והפרחתן:

לכל בן אדם יש מחליף!

נכון, לכל בן אדם יש מחליף, אך השאלה כמה זה עולה לנו?

כמה עולה לי, המעסיק, להחליף עובד טוב, באחד חדש?

צריך לזכור שעלויות גיוס עובדים מאוד יקרות, החל ממודעה בעיתון, מיון המועמדים, זמני הראיונות ודיונים בנושא המועמדים, תשלום לחברות השמה ועוד. בעלויות גיוס העובד יש לכלול גם את זמן הלמידה שלו ואת עקומת התפוקה שלו, כי הרי אין לצפות אף מעובד מיומן, שיכנס למערכת החדשה בחברה ויתחיל מיידית בביצוע משימות מורכבות באותה יעילות כשאר חברי הצוות הוותיקים.

ולבסוף, התאמתו של העובד לסביבה החדשה הקיימת בחברה, התקשורת שלו עם שאר חברי הצוות ועם הממונה הישיר שלו אינה דבר של מה בכך. לעתים קרובות מגייסת החברה עובדים שלא כל כך  מתקשרים עם עמיתיהם בעבודה, עובדה שיכולה לפגוע בפריון של כלל חברי הקבוצה.

ובכן כל מעסיק יודע שהרבה יותר זול לשמור על עובדים קיימים על פני גיוסם של עובדים חדשים במקומם. שלא לדבר על כל הידע והניסיון שלוקח עובד החברה עמו כשהוא עוזב את הארגון ולעתים הוא אף מסוגל לנצלו במקומות עבודה אחרים, אצל מתחרים.

 

עובדים בתחום ה... - יש כמו ...(זבל!)

נכון, יש הרבה, יש הכל מהכל ובכל תחום. אז מה? לא נעבוד? - הרעיון הוא לעסוק במה שאנו אוהבים, ואם אנו אוהבים את מה שאנו עושים - את העבודה שלנו, את המקצוע שלנו, סביר להניח שנרכוש מיומנויות ונהיה טובים בעבודותינו.

עובדים יעילים וטובים בתחומם, חסר. ואף חסר הרבה!

את העובדים המקצועיים המיומנים האלה מנסים מראיינים העוסקים באיתור עובדים ללקט בפינצטה. לכן, אנו כעובדים, מוכרחים להיות בכושר תמידי ולא לקפוא על שמרינו.

אנו חייבים להתעדכן וללמוד טכנולוגיות חדשות הקשורות לתחום שלנו, אנו חייבים להצטיין ולהצליח בעבודתנו, לא בשביל המעסיק, כי אם בעיקר בשביל עצמנו.

 

שמירה על הוותק באותה חברה מקדמת אותי הכי טוב

ובכן, ההפך הוא הנכון! חשוב לשמור על הוותק והניסיון במקצוע שלך. אך פחות חשוב לשמור על הוותק במקום עבודה אחד.

עובדים מתקדמים כאשר הם מחליפים מקום, עוברים בין מקומות עבודה שונים. כך הם נחשפים למערכות וסביבות פיתוח חדשות ולומדים הרבה נושאים חדשים. עובדים אלה משדרגים את הניסיון המקצועי שלהם כל הזמן.

יחד עם זאת, כאשר עובד מגיע לארגון חדש, הוא מביא עמו ידע חדש ומרענן ויכול לדרוש יותר עבור הניסיון שצבר במקומות עבודה קודמים. בין אם המדובר בהטבה בשכר או בקידום בתפקיד או גם וגם.

 

לסיכום:

חשוב שלפחות נדע מה קורה בחוץ, מעבר למקום העבודה שלנו. חשוב שתמיד נרגיש אטרקטיביים ומלאי ביטחון בעצמנו, שנדע שיש לנו מה להציע.

לכן, לא יזיק לבחון את השוק מדי פעם ולשלוח קורות חיים מחודשים למשרה מוצעת שבאמת אנו חפצים בה, ומי יודע אולי במקרה הכי מפתיע נתקבל לעבודה זו, ואז... אז נוכל לחשוב ולקבל את ההחלטה הנכונה אם לעבור ממקום עבודתנו הקיים אם לאו...

אבל לפחות נדע שאנו בכושר מלא ועודנו מבוקשים בשוק העבודה.

 

 

הכותב: תדהר צורי,

 מחבר הספר חושבים קריירה

 מנהל פורטל VideoJob

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net