מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   ראיון עבודה
לחץ להגדלה
ראיון עבודה הנו מפגש של מועמד לעבודה עם מעסיקו הפוטנציאלי: הממונה הישיר, איש משאבי אנוש או חברת ההשמה. בראיון ניתנת הזדמנות הדדית להכיר ולהתרשם על מנת לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד לחברה ולהפך.

מאת: פורטל VideoJob
פורסם: 30/07/07 02:27

ראיון עבודה

 

 ראיון עבודה


ראיון עבודה הנו מפגש של מועמד לעבודה עם מעסיקו הפוטנציאלי: הממונה הישיר, איש משאבי אנוש או חברת ההשמה. בראיון ניתנת הזדמנות הדדית להכיר ולהתרשם על מנת לבדוק את מידת ההתאמה של המועמד לחברה ולהפך.

מטרת הראיון:
להכיר אותך המועמד עד כמה שניתן, ולקבל את מרב האינפורמציה לגבי התאמתך לתפקיד המוצע הן מבחינה מקצועית והן מבחינה אישיותית. חשוב לזכור – שכל התאמה נבחנת ביחס לתפקיד מסוים עם דרישות מסוימות הנגזרות ממנו.
עבורך המועמד, ראיון הוא כלי ללמידה ולהכרות עם המעסיק הפוטנציאלי, דרישות התפקיד בהן תצטרך לעמוד, אופי החברה אליה אתה מועמד ובהמשך אפשרות לדון בשכר ובתנאים העתידיים.

הכנה לראיון:
ההכנה לראיון עבודה חשובה וביכולתה להשפיע באופן משמעותי על הצלחתך בקבלת התפקיד. עבודת הכנה יסודית ומעמיקה תורמת, על פי רוב, להפחתת תחושות טבעיות כמתח ועמימות, במצב של ראיון עבודה. בנוסף, תהליך ההכנה הבא לידי ביטוי בראיון, עשוי להצביע על מידת המוטיבציה האישית שלך, הרצינות שאתה מייחס לחברה ולתפקיד המוצע ולהרשים באופן חיובי את המראיין.
מומלץ לקבל מעט רקע על החברה לפני הראיון, מהם תחומי ההתמחות שלה, מוצריה, מתחריה, שווקים, מצב פיננסי, בעלי מניות עיקריים, עסקאות גדולות שפורסמו, לקוחות, מבנה ארגוני, מספר עובדים וכדו'
בנוסף מומלץ לאסוף, אם ניתן, מידע א-פורמלי המתייחס לתרבות הארגון, לאווירה, לאמות המידה הנהוגות, אפיוני אוכלוסייה בארגון (גילאים, וותק, מצב משפחתי וכד').
תוכל לנסות להשיג מידע באמצעות האינטרנט – באתר החברה, עיתונות כלכלית ועסקית, פרסומים רשמיים של החברה, או כל מקור ידע אחר כתוב המכיל פרטים על החברה. כמובן שעובדים שעובדים / עבדו בארגון הם אחד מהמקורות המשמעותיים למידע.
מומלץ לברר במידת האפשר מי המראיין שיראיין אותך, מהו שמו ותפקידו בחברה, זה יפחית את חוסר הוודאות שלך ויכין אותך להתאים את תשובותיך לשאלות שעשויות להישאל.
ראיון למול איש משאבי אנוש יתנהל באופן שונה לעומת מראיין מהתחום המקצועי שלך.
הכרות עם התפקיד ומרכיביו מבחינה מקצועית וניהולית, כמו גם השיוך הארגוני, הסמכויות, הכפיפויות,
יכינו אותך לראיון וירמזו על סוג השאלות שישאלו וכן יעזרו לך להעריך את מידת האטרקטיביות של התפקיד עבורך.
היה בקיא בתחום התפקיד, מראיינים נוטים לשאול שאלות מקצועיות ולעיתים אף "לבחון על החומר".
שכר – השתדל לאסוף מידע מוקדם על סדרי הגודל של השכר והתנאים הנלווים המקובלים לתפקידים דומים בשוק (ביטוחי מנהלים/פנסיה, קרן השתלמות, רכב, בונוסים, מענקים וכד') מידע זה יסייע לך לקיים באפקטיביות תהליך משא ומתן לגבי התנאים שיוצעו לך.
תוכל לאסוף מידע כזה באתרי אינטרנט העוסקים בגיוס, בהשמה, בסקרי שכר או מחברים למקצוע.

התאמה אישית לתפקיד:
חשוב על התפקיד אליו אתה מתראיין. מה דרוש על מנת להיות טוב בתפקיד מסוג זה? מהם האתגרים המרכזיים ומהם הקשיים הצפויים?.
חשוב על עצמך, על יתרונותיך, חולשותיך, במה אתה יכול להתאים? מה הערך המוסף שיכול לבוא לידי ביטוי במילוי התפקיד, ניסיונך המקצועי/ניהולי הרלוונטי להצלחה בתפקיד. חשוב על התפקידים שמילאת במקומות העבודה הקודמים, על המערכות בהן עבדת, על דברים שפיתחת ויזמת, כיצד היו בנויים, על דילמות מקצועיות או ניהוליות ודרכי התמודדות שנקטת, תהליכים שיזמת והובלת, הישגים משמעותיים.
חשוב גם על קשיים בהם נתקלת, על התמודדויות לא פשוטות, מה יכולת לשפר בתפקודך בתפקידים שמילאת, על לקחים שלמדת ומסקנות שהסקת.
הכן שאלות אותן תציג בתום הראיון לגבי החברה והתפקיד המוצע, סמכויותיו, היקפו וכו'
השתדל להשיג את מרב האינפורמציה על מנת שתוכל לשקול את אטרקטיביות התפקיד עבורך ולהקל על עצמך בהמשך התהליך.
זכור – הכנה מוקדמת, מעמיקה ויסודית, מגבירה את סיכויי הצלחתך.

כניסה לראיון:
דייק בזמן ההגעה, אפילו השתדל להקדים מעט, במידה ואתה רואה שאתה עומד לאחר – התקשר להודיע על כך.
הופעה חיצונית הולמת – חשובה מאד להשלמת הרושם הטוב שתעשה בראיון. התלבש באופן שמתאים לאופי העבודה שאתה רוצה להתקבל אליה (ראיון בבנק יחייב לבוש שונה מחברת סטארט אפ צעירה)
בכל מקרה חשוב להראות מכובד וצנוע ואין להופיע בלבוש והופעה פרובוקטיבית.
כניסה לראיון – יש להושיט יד רק אם המזמין הושיט יד ראשונה. אין להיכנס לחדר הראיון ללא הזמנה ברורה מצד המראיין. אין לשבת על הכיסא לפני ישיבתו של המראיין או לפני הזמנתו של המראיין לשבת.
יש לכבות טלפונים סלולאריים ולא ללעוס מסטיק.

עשה ואל תעשה – בראיון עבודה:
• ראיון הוא שיחה בין שני אנשים (לעיתים יותר), חשוב שלא להתייחס למראיין כאל צד שיש להתגונן מפניו או להיות תוקפני כלפיו, אחרי הכל גם למראיין יש אינטרס שתצליח בראיון, נסה לזרום ולשתף פעולה.
• שפת גוף: שים את התיק לידך, אל תחבק אותו. אל תישען על שולחן המראיין, אל תיגע בחפצים על שולחן המראיין. השתדל להראות רגוע, לא להרבות בתזוזה, לא לשחק בשערותיך וכיו"ב.
• חייך והסתכל לאדם השני בעניים, כך שתרה תחושה של ביטחון ואמון ויהיה לכם קל להגיע לכימיה מוצלחת.
• דבר בצורה ברורה, השתדל לא להאריך יתר על המידה ולסטות מהשאלה. אין לתת תשובות לקוניות, חשוב להיות ישירים וכנים, אך עם זאת לא להיחשף מדי. ספר על עצמך בביטחון, אל תדלג על הישגים אולם אל תפליג בשבחים. כמו כן אל תשתלט על השיחה, אפשר למראיין להוביל ולשאול שאלות.
• ניתן שלא להשיב על שאלות שנתפסות בעיניך כאישיות או פולשניות מדי, תוכל להתחמק באלגנטיות ולענות משהו כמו "לא נראה לי שאוכל להשיב על שאלה זו".
• אין לשאול את המראיין שאלות אישיות כלשהן.
• קח אחריות כשלהי בכישלונות בתפקיד זה או אחר, הימנע מלהאשים גורמים זרים.
• הצג תמונות מאוזנת – כאשר הנך מתבקש לחוות דעה על ארגונים בהם עבדת, על ממונים, על כפיפים. לעולם אל תשמיץ, תן תמונה המורכבת מצדדים חיוביים וצדדים יותר קונפליקטואלים (במידה וקיימים). בכל מקרה גם אם אתה ממורמר ממקום עבודה, שמור זאת לעצמך. כדאי להימנע מהתנהגות הנתפסת כחוסר לויאליות לארגון קודם בו עבדת.
• מומלץ לא לסגור שום דבר בסוף הראיון לחיוב או לשלילה. יש לקחת זמן לפני שמגבשים דעה סופית. רצוי לדחות את הדיון בתנאים הכספיים לשלב מתקדם יותר בתהליך. במידה והנך נשאל על גובה השכר שהנך מצפה לקבל, אל תבקש שכר שהינו גבוה משמעותית ממה שמקובל לתפקיד דומה בשוק, אך יחד עם זאת אל תמעיט בערכך ותבקש שכר נמוך מדי. דרישת שכר שהינה בפער משמעותי מהמקובל, תזכה ליחס לא רציני.
• מאחר ובתקופה זו מרבים להתראיין, עשוי הדבר להיות מתסכל.
היה מודע לכך שאין לשדר בראיון תשישות, תסכול או הרגשה שזה עוד ראיון בסדרה.
• בסיום הראיון כדאי לברר פרטים לגבי המשך התהליך, לוחות זמנים.

 

בהצלחה

צוות VideoJob

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net