מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   שאלות אופייניות בראיונות עבודה
לחץ להגדלה
לכל שאלה ניתן להשיב במגוון רחב של תשובות. יש משמעות לתשובות שתתן, עם זאת המראיין מתרשם מהמועמד באופו כללי ומעבר לתשובה מסוימת. אין תשובה נכונה ולא נכונה! אולם כל תשובה יכולה לספק מידע עליך כאדם מעבר לתוכן שהנך מספק.

מאת: פורטל VideoJob
פורסם: 14/11/08 15:17

שאלות אופייניות שנשאלות בראיונות

 

 

שאלות אופייניות שנשאלות בראיונות

 


במהלך הראיון תשאל מגוון רחב של שאלות. סוג השאלות תלוי בתפקיד, בארגון ובסגנונו האישי של המראיין, יחד עם זאת, מניסיוננו ישנן שאלות שצפויות להישאל.


לכל שאלה ניתן להשיב במגוון רחב של תשובות. יש משמעות לתשובות שתתן, עם זאת המראיין מתרשם מהמועמד באופו כללי ומעבר לתשובה מסוימת. אין תשובה נכונה ולא נכונה!
אולם כל תשובה יכולה לספק מידע עליך כאדם מעבר לתוכן שהנך מספק. לדוגמא: ניתן להתרשם גם מרמת כישורים שכליים, מיכולת ביטוי, מבגרות ובשלות אישית, יכולת הצבת גבולות, מידת הקונפורמיות לכללי המערכת, עמידה בלחצים, יכולת לקיחת אחריות, יוזמה, תקשורת בינאישית ועוד. לכן אין תשובות מומלצות לשאלות, אך בכל זאת ננסה לגעת בשאלות ספציפיות שהכרות איתן והבנה של מה עומד מאחוריהן תסייע לך להיות מודע ולהשפיע על הרושם שתיצור.שאלות לדוגמא:

ש. ספר לי על עצמך?


זוהי שאלה שמטרתה לבחון האם אתה איש שיחה, האם אתה חברותי ומתקשר, אין צורך לדקלם את קורות החיים שלך, הרי המראיין כבר קרא אותם. פשוט צריך ליצור אינטראקציה עם המראיין ולשאול שאלות בנוסח "טוב, מאיפה אתה מעדיף שאתחיל...", או "האים אתה מעוניין שאפרט יותר על התפקיד במקום העבודה האחרון שלי", "תעצור אותי אם אתה מעוניין שאכנס לנושא מסוים".

זכרו כי המטרה ליצור כימיה עם המראיין, המראיין אינו בוחן את יכולתכם לשנן קורות  החיים שלכם, אלה הוא בודק האם אתם אנשי שיחה.

ש. איפה אתה רואה את עצמך שלוש שנים מהיום?
זוהי שאלה שמטרתה לבחון את כיוון ההתפתחות שלך, האם יש לך שאיפות מקצועיות ומהן, עד כמה אתה מזוהה עם התפקיד אליו אתה מועמד ומעוניין להמשיך ולהתפתח בו. כמו כן, האם אתה מסוגל לתכנן לטווח רחוק את צעדיך ועד כמה.

ש. מה בעצמך היית רוצה לשפר או לשנות / נקוב בתכונה שלילית המאפיינת אותך.


לשאלה זו מגוון גרסאות ומטרתה היא לקבל מידע לגבי החולשות שלך. יחד עם זאת שאלה זו באה לבחון את רמת המודעות שלך לגבי עצמך כולל חסרונותיך. מתוך הנחה שמי שמודע למגרעותיו קל לו יותר לשלוט בהן. כמו כן לבחון את רמת הכנות והפתיחות שלך: עד כמה אתה מוכן להיפתח בפני אדם זר, המראיין, לגבי חסרונותיך.
נקודה נוספת ששאלה זו באה לבדוק היא רמת הביטחון שלך ביכולותיך, עד כמה אתה מסוגל להודות בנקודות השליליות שלך מבלי שתאמין שהדבר גורע מכשירותך והתאמתך לתפקיד.

ש. מה אהבת ומה לא אהבת במקום העבודה?


שאלה זו נשאלת, בדרך כלל, לגבי מקומות עבודה רלוונטיים לתפקיד אליו הנך מועמד. מטרתה להבין מהן נטיותך, לאיזה סוג עיסוק אתה נמשך, מה מניע אותך בעבודה ולהפך, עם מה קשה לך, מה גורם לך תסכול. בהמשך סביר להניח כי המראיין ירצה לבחון כיצד אתה מתמודד עם קשיים ותסכולים אלו.

ש. מה היו האתגרים המרכזיים בעבודה?


במענה לשאלה זו ניתן לקבל מידע לגבי מורכבות התפקיד וכן מה אתה מחשיב כאתגר. האם אתה מתייחס רק להיבטים המקצועיים של התפקיד עצמו או גם להיבטים הקשורים לארגון, לצוות, ליחסים הבינאישיים ועוד.

ש. תן דוגמא להחלטה שגויה, לטעות שעשית ובדיעבד היית פועל אחרת.


מטרת שאלה מסוג זה היא לראות את היכולת שלך להיות ביקורתי כלפי עשייתך ובעקבות כך ללמוד מטעויות שאתה מבצע.

ש. מדוע הפסקת לעבוד ב…?


מאחורי כל עזיבה יש מידע חשוב עליך כעובד. אם עזבת מיזמתך חשוב להבין מהי הסיבה, האם התפקיד מיצה את עצמו מבחינתך, האם היה אירוע מסוים או תהליך שהתקשית להתמיד בגללו? ומהו? במידה ופוטרת מה הייתה הסיבה לכך?

ש. שאלות על בחירות או מעברים משמעותיים כמו: מדוע בחרת ללמוד דווקא… מדוע בחרת במקצוע ספציפי… מדוע החלטת לעלות ארצה… וכיו"ב


שינויים ומעברים הנם צמתי החלטה בהם עלינו לבצע בחירה בין אלטרנטיבות. הבחירות הללו מצביעות על נטייתנו האישיות ומה מניע אותנו כבני אדם, מה מאפיין אותנו וכיצד אנו מתמודדים עם תהליכים אלו של שינוי ומעבר.

ש. מהן ציפיותיך מהתפקיד המוצע?


ברור הציפיות שלך מאפשר למראיין להבין כיצד אתה תופס את התפקיד, האם אתה ראלי לגבי ציפיותיך, ממה אתה חושש ומהי הסבירות שתהיה שבע רצון מהתפקיד מתוך הנחה שלא ניתן לעשות משהו בצורה טובה לאורך זמן כאשר לא נהנים ממנו.

 

 

 

בהצלחה,

לוח דרושים - VideoJob

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net