מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   מה לבגידה וראיון עבודה?
לחץ להגדלה
סקר חדש בארה"ב מלמד כי מרבית הבכירים, בניהול משאבי אנוש, סבורים שעל הארגון לקחת בחשבון התנהגות של מועמד לעבודה, גם בחייו האישיים. האם ניתן להניח שמי שבוגד באשתו יבגוד גם במקום עבודתו?

מאת: פורטל AllCareers
פורסם: 27/08/07 01:43

מה לבגידה ולראיון קבלה

מה לבגידה וראיון עבודה?

 

 

סקר חדש בארה"ב מלמד כי מרבית הבכירים, בניהול משאבי אנוש, סבורים שעל הארגון לקחת בחשבון התנהגות של מועמד לעבודה, גם בחייו האישיים. האם ניתן להניח שמי שבוגד באשתו יבגוד גם במקום עבודתו?

 

לאחרונה הולך ומטשטש הקו המפריד בין מה שאדם עושה בחייו הפרטיים לבין עיסוקו בעבודה. לפני כעשר שנים הגישה הייתה שונה. אם אדם הרבה לבגוד בבן/בת זוגו , אם היה מהמר כבד, אם הייתה לו בעיה של סמים או אלכוהול, אפילו אם היה אלים כלפי בני משפחתו, רבים היו גורסים: אלה חייו הפרטיים ואין לחדור לתחומם.

בסקר שנערך, לא מכבר בארה"ב, על ידי ה- Society for Human Resources Management נמצא כי 80% מתוך 371 מנהלי משאבי האנוש שהשתתפו בסקר סבורים כי ארגונם צריך לקחת בחשבון את התנהגותו של מועמד בחייו האישיים, מעבר לשעות העבודה, כאשר מתגבשת החלטה אם לגייסו או אם לקדמו לתפקיד אחר.

נשאלת השאלה - האם אתיקה אישית ואתיקה עסקית הן שתי פניה של אותה המטבע או שהן מהוות ביטוי לשתי מהויות שונות?

מרווין צוקרמן פסיכולוג מאוניברסיטת דלאוואר זיהה תכונות אישיות, המשפיעות על אופי תפקודו של האדם, הן במסגרת הפרטית והן במסגרת התעסוקתית כאחת. הטיפוס התר- אחר- ריגושים (sensation seeking) מחפש התנסויות חדשו, בכל מעשיו ונוטה ליטול סיכונים, על מנת לספק צרכים אלה. מחקרים מצאו קשר הדוק בין התנהגויות כגון: התמכרות לסמים או אלכוהול, הפקרות מינית והוללות, הימורים תכופים. המשותף ביניהן הוא החיפוש אחר ריגושים.

אם הצורך בריגושים יבוא לידי ביטוי גם במסגרת תעסוקתית זה תלוי-מצב ותלוי בקיומה של נטייה נוספת - אנטי חברתיות. אם הטיפוס התר- אחר- ריגושים הוא גם אדם חברתי, סביר שייבחר במקצועות ובתפקידים המספקים את הצורך בשינויים מתמידים.

ישנם כאלה המרסנים את נטיותיהם בעבודה אך משחררים כל רסן, לאחר שעות העבודה, כאשר הם מגיעים הביתה. בעלי נטיות אנטי-חברתיות, כלומר חוסר נכונות או יכולת להתאים עצמם לנורמות המקובלות של החברה, מפיקים לעצמם סיפוק מביצוע עבירות תעסוקתיות ו/או עבירות פליליות אחרות.

המחקר מלמד כי רוב מחפשי הריגושים אינם אנטי-חברתיים אולם, מרבית הטיפוסים האנטי-חברתיים הם בהכרח גם מחפשי ריגושים. הואיל ומדובר בתכונות גנטיות אישיות בסיסיות, היה מועיל מאד לו ניתן היה לדעת, מראש, כיצד מתנהג המועמד לעבודה בחייו האישיים, כדי להעריך את התאמתו לתפקיד התעסוקתי.

אולם, רוב העוסקים בהערכת מועמדים מודעים לקושי ואולי גם לאיסור לחקור ולנבור בחייו האישיים של מועמד, מחשש לפגיעה בצנעת הפרט. יחד עם זאת ההנחה הבסיסית היא שעובד יתנהג בעתיד הנראה לעין בדיוק כפי שהתנהג בעבר הקרוב. וכן שקיים קשר בין התנהגותו במסגרת התעסוקתית לבין דפוסי התנהגותו בשעות שלאחר העבודה.

ברשות המגייס מספר כלים המאפשרים הערכת דפוסי התנהגותו של המועמד בעבר, במסגרת העבודה וגם מחוצה לה: תחקיר רקע, מבדקי מידות וראיון התובנה המובנה. כל כלי עם יתרונותיו ומגבלותיו. שילובם של הכלים המתאימים מקרב אותנו לרמת תוקף גבוהה ולניבוי התנהגות נאותה ואתית במסגרת התעסוקתית.

 

 

 

דרושים, פורטל AllCareers

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
היי חרמנים, אנחנו עושות שיחות וידאו חמות בוואצפ ומוכרות סרטוני סקס פרטיים שלנו, שלחו לנו הודעה בוואצפ: 
מרינה,licak64145@whowlft.com,מצלמות סקס (20/05/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net