מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   ראיון עבודה שיגרתי
לחץ להגדלה
רובינו מתרגשים כאשר אנו מזומנים לראיון עבודה, אך ראיון עבודה הוא בסך הכל מפגש הכרות הנועד לבדוק את התאמתנו לתפקיד הנדרש. ולעיתים אף יתרה מכך לבדוק האם קיימת "כימיה" - תקשורת טובה בנינו לבין המראיין, האם יש כאן קליק? ראיון סטנדרטי כמו הרבה דברים בחיים ניתן לחלקו ל שלושה חלקים עיקריים...

מאת: פורטל VideoJob
פורסם: 20/09/07 00:34

ראיון עבודה

 

ראיון עבודה שיגרתי

 

רובינו מתרגשים כאשר אנו מזומנים לראיון עבודה, אך ראיון עבודה הוא בסך הכל מפגש הכרות הנועד לבדוק את התאמתנו לתפקיד הנדרש.

ולעיתים אף יתרה מכך לבדוק האם קיימת "כימיה" - תקשורת טובה בנינו לבין המראיין, האם יש כאן קליק?

ראיון סטנדרטי כמו הרבה דברים בחיים ניתן לחלקו ל שלושה חלקים עיקריים:

 

חלק ראשון – ההצגה או הפתיח.

בחלק זה המראיין פותח ומציג את עצמו תפקידו ואת מקום העבודה, המראיין מספק פרטים אודות החברה ומוצריה ואף על הפרויקטים השונים במחלקות החברה וקצת על לקוחותיה. המראיין יסיים את דבריו בד"כ בתיאור התפקיד הנדרש. (אין פה חוקיות ישנם מראיינים שאוהבים להרחיב וישנם שמעדיפים להגיע מהר יותר למרואיין ולעמוד את כישוריו).

לאחר מכן יפנה המראיין בנימוס למרואיין וישאל אותו פרטים אודותיו כגון: "ספר לי קצת על עצמך", בשלב זה חשוב להיות סולידי וצנוע, לדבר בצורה עניינית על התפקידים שבצעת במקומות העבודה האחרונים שלך. חשוב מאד לשים את הדגש על הפאן המקצועי. אין צורך לדקלם בע"פ את קורות החיים – המראיין כבר יודע אינפורמציה זו ובגללה זומנת לראיון, אך חשוב מאד להישאר קרוב למקור (לכתוב בקורות החיים). ניתן לשאול את המראיין איפה הוא מעדיף שנתמקד ונפרט יותר, זה טוב ליצירת אווירה של אינטראקטיביות. (לא מונולוג של המרואיין ודקלום עברו המקצועי).

 

חלק שני – הדיאלוג שיחה עניינית בין המראיין למרואיין.

המראיין שואל שאלות ובודק את הידע המקצועי של המועמד. לעיתים השאלות עשויות להיות פרובוקטיביות וחודרניות, אך אל לנו להילחץ או להיפגע, יש לענות עניינית על כל שאלה.

(במקרים קיצוניים ניתן לענות "מטעמים אישיים אינני יכול/ה לענות על שאלה זו".)

בחלק זה גם המרואיין יכול להעלות שאלות ולהבהיר דברים שאינם ברורים לו אך השאלה צריכה להיות עניינית, לכן רצוי להתמקד בשאלות שאופיין מקצועי וקשורות לתפקיד בלבד.

 

חלק שלישי – סיכום, סוף הראיון.

בד"כ המראיין שואל את המרואיין אם יש לו מה להוסיף או לשאול.

שאלה שעשויה להראות תמימה מצד המראיין היא: "האם אנו יכולים לעבוד כבר ממחר?"

אם אין אנו עובדים כרגע תשובה חיובית איננה בעיתית כלל, אך אם אנו עובדים יכול מאד להיות שהמראיין מבקש לבדוק כיצד אנו נוהגים ביחס לעזיבה של מקום העבודה הנוכחי. ולכן במקרה זה רצוי לענות באופן הבא: "אני רוצה לעזוב בצורה מכובדת את מקום העבודה הנוכחי שלי, אם מדובר על מקרה דחוף, אני אנסה להסתדר עם מקום העבודה שלי ולראות כיצד אוכל לתמרן בין שתי המשרות."

תשובה מעין זו תציג אותנו כמועמדים אחראים ביותר.

 

טיפ בנוגע לשאלת שכר.

לעולם לא נעלה את נושא השכר בראיון הראשון, אלה אם הנושא הועלה ע"י המראיין עצמו. והיה ויש בסיס להדברות נזומן לראיון נוסף. אותו מועמד המזומן לראיון נוסף ייקח בחשבון שהעניין רציני, וכנראה כאן יעלה נושא השכר והתנאים על סדר היום.

 

 

 

 

 באדיבות לוח דרושים -VideoJob

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net