מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   האם אתה מפריע לעצמך להצליח?
לחץ להגדלה
הצלחה. האם אתה חוסם את ההצלחה שלך ? איפה אתה מפריע לעצמך להצליח ? מה גורם למנהל להיות טוב יותר מהקולגה שלו ? עד כמה ידע קריטי להצלחה ? מה חשוב יותר מאשר ידע כדי להצליח ? כיצד יתכן שמישהו עם פחות ידע יתפקד טוב יותר ממישהו עם יותר ידע ? מהם כלי האחסון של ההצלחה ?

מאת: להצליח בכח המחשבה
פורסם: 14/10/07 23:32

האם אתה מפריע לעצמך להצליח?

 כיצד תהפוך לכלי קיבול טוב יותר להצלחה ?

הצלחה. האם אתה חוסם את ההצלחה שלך ? איפה אתה מפריע לעצמך להצליח ? מה גורם למנהל להיות טוב יותר מהקולגה שלו ? עד כמה ידע קריטי להצלחה ? מה חשוב יותר מאשר ידע כדי להצליח ? כיצד יתכן שמישהו עם פחות ידע יתפקד טוב יותר ממישהו עם יותר ידע ? מהם כלי האחסון של ההצלחה ? כיצד אופי של בן אדם יכול לגרום לו להצלחה או לכישלון ? כיצד תדע אילו תכונות אופי שלך מפריעות לך להצליח ? כיצד תצליח לעשות מיפוי לתכונות שלך לאיך שהן קשורות להצלחות שלך ? כיצד תגרום להצלחה לא לחמוק לך מבין האצבעות ? כיצד תוודא שאתה אכן מסוגל להצליח ושאתה לא חוסם את ההצלחה של עצמך ?

אחד הדברים החשובים ביותר לכל אדם הוא לוודא שהוא אכן ראוי ומסוגל להצליח ושהוא לא חוסם את עצמו מלהצליח. להצליח זה חשוב, אבל קודם לכן עליך לוודא שאתה אכן מסוגל להצליח ושאתה לא חוסם לעצמך הזדמנויות הצלחה שונות.

אך כיצד יתכן שאם יחסום לעצמו את ההצלחה שלו ? התשובה לכך היא שדפוסי ההתנהגות של האדם הם הגורם מספר אחד להצלחה או לכישלון של האדם. לכל אדם יש דפוסי התנהגות שונים. חלק מדפוסי ההתנהגות רכש אותם האדם ממשפחתו, חלק מסביבתו, חלק מילדותו וחלק בבגרותו. דפוסי ההתנהגות של האדם הם ההרגלים שלו, הצורה שבה הוא רגיל לחשוב, תהליך קבלת ההחלטות שלו, הצורה שבה הוא מנהל דברים, הצורה של ניהול הזמן שלו, יכולת הריכוז שלו, המודעות שלו לעצמו, הסבלנות והאיפוק שלו, יכולת השליטה שלו וכן כל כיו"ב. כל הדברים ודפוסי ההתנהגות האלו , האם אלו שברוב ככל המקרים גורמים לאדם להיכשל או להצליח.

מה שגורם לארגון אחד להיות טוב יותר מהשני, זו לא כמות הידע של הארגון אלא צורת הניהול שלו. מנהל טוב יותר מקולגה שלו לא משום שהוא לדוגמא בעל מידע רב יותר אלא משום שהוא יודע לנהל יותר טוב. לדוגמא מנהל שיש לו יותר ידע יכול ליפול בדברים שאינו יודע, לעומת זאת מנהל עם פחות ידע יכול להצליח גם בדברים שאין לו ידע בהם. למה ? כי הוא יודע יותר טוב כיצד להתנהל גם כאשר אינו יודע משהו. הוא לדוגמא יודע טוב יותר לזהות את נקודות החולשה שלו מאשר זה שחזק ממנו יותר באופן נקודתי ולכן בגלל צורת החשיבה שלו ודפוס ההתנהגות שלו הוא יצליח יותר.

על כל אדם לוודא שהוא כלי קיבול מתאים לחלומות שלו. למה הדבר דומה, לאדם שהולך לחפש אוצר ומטמון אך לא מביא איתו שום אמצעי אחסון למטמון. גם אם הוא יגיע למטמון אין לכך שום ערך כי אין לו דרך לקחת עמו את המטמון. לעומת זאת, אדם אחר שמביא עמו אמצעי אחסון מתאימים, גם אם הוא יגיע למטמון קטן יותר, עדיין הוא יוכל לקחת אותו כי יש לו אמצעי אחסון. בחיים לכל אדם יש כל הזמן הזדמנויות שונות להצליח כמעט בכל דבר. דפוסי ההתנהגות של האדם מונעים ממנו לתפוס את ההצלחה הזאת.

להלן מספר דוגמאות. אופטימיות, אדם שאינו אופטימי מטבעו בוודאות יאבד אין סוף הזדמנויות להצליח, כי ברגע שתגיע לו הזדמנות הוא יהיה פסימי לגבי היכולת שלה לקרות. כבוד, אדם שמחפש כבוד וחשוב לו הכבוד שלו, יהיו מספיק הזדמנויות בחיים שהוא יוותר על דברים כי משהו שם פוגע באגו שלו. בנוסף הוא מונע מעצמו לקבל ביקורת ולהשתפר בגלל האגו שלו וגם בגלל זה הוא בוודאי יאבד הזדמנויות רבות להצליח. סבלנות, . מי שאין לו מספיק סבלנות יאבד המון פעמים את ההצלחה, בגלל שהוא לא היה יכול להיות סבלן עוד טיפה ולחכות לה שתגיע. כעס, מי שכועס ולא יודע לשלוט בעצמו, בוודאות הוא יאבד המון הצלחה, כי הוא לא יודע איך להתנהל במצבי לחץ, הוא לא יכול לחשוב בצורה לוגית ומובנית בכל מצב כי הוא כועס ועצבני, כך שבעצם תכונת הכעס שלו גרמה לחוסר הצלחתו. כמובן שניתן להביא עוד דוגמאות רבות אך אין בכך צורך.

כאשר אתה כאדם רוצה לבדוק האם אתה בכלל מסוגל להצליח, כאשר אתה כאדם רוצה להגשים חלומות גדולים, ראשית כל בדוק האם באפשרותך כאדם ליישם את חלומותיך בפועל. תוודא שאתה לא חוסם את עצמך מלהצליח. תהיה מודע לעצמך ותשאל את עצמך, אילו תכונות שלי מסייעות לי לדעתי להשיג את המטרות שלי ? אילו תכונות שלי מונעות ממני להגשים את חלומותיי ? אילו תכונות שלי מעכבות את הגשמת חלומותיי ? אילו דברים אני צריך לשפר בעצמי כדי להיות מסוגל להצליח יותר ?

שים לב שאם יש לך תכונת אופי שאתה לא יודע כיצד היא מסייעת לך להצליח, כנראה שהיא מונעת ומעכבת אותך מלהצליח. כפי שכבר התבאר המון פעמים, כל התכונות שלך כאדם קשורות אחת לשניה, כל התכונות מושפעות אחת מהשניה ברמה טוטאלית. אין שום דרך להיות מושלם בתכונה כל שהיא בלי להיות מושלם בכל שאר האחרות. לכן אם יש לך תכונה שאתה לא יודע כיצד היא מקדמת אותך (בגלל שאתה עדיין לא מספיק מודע לעצמך ומבין את ההשלכה של כל תכונה על כל דבר) , דע כי היא כפי שהיא מעכבת אותך. כדי להצליח עליך להיות כמה שיותר בשלמות של כל התכונות שלך כאדם. לכן אם התכונה אינה מספיק מושלמת כדי ליצור הצלחה, זה אומר שהיא מעכבת אותך, כי בוודאי היא גוררת אחריה גם תכונות אחרות שמונעות ממך הצלחה. אם היא לא מספיק טובה כדי לגרום לך להצליח, זה אומר שיש לך המון תכונות נוספות שקשורות אליה שמונעות ממך להצליח בגלל חוסר השלמות שלך בהן.

נחזור לנ"ל עליך לשבת עם עצמך ולנסות להבין מה בתכונות האופי שלך גרם להצלחות שלך עד היום ? מה בתכונות שלך גרם לכישלונות שהיו לך עד היום ? כיצד כל תכונה שיש לך השפיעה על כל דבר שקרה לך עד היום ? עד כמה כל תכונה השפיעה ? כיצד הרעה / שיפור בשלמות שלך בכל תכונה שלך ישפיע על ההצלחה שלך בעתיד ? אתה חייב להבין כיצד אתה יכול לשפר את דפוסי ההתנהגות שלך לטובים יותר כדי שתהיה מסוגל לקבל את ההצלחה שאליה אתה שואף.

זכור, ככל שתהיה כלי קיבול טוב יותר כך אתה מגדיל את הסיכויים ואת יכולת הקיבול שלך של הצלחה בחייך. בנוסף, כל דפוס שאינו חיובי מונע ממך בוודאות המון הצלחות וגורם לך להמון חסימות בהצלחה. תוודא שאתה אכן פועל כדי לגרום לעצמך להיות מסוגל יותר להצליח. בהצלחה.

קרא עוד על שלמות, אגו, כבוד, כעס, כישלון, רצון, לוגיקה, לחץ, תכונות, ניהול, דפוסי התנהגות, אופטימיות, הצלחה, ביקורת, חלומות, החלטות ועוד.

 

מאת להצליח בכח המחשבה EIP.co.il - האם אתה מפריע לעצמך להצליח ? כיצד תהפך לכלי קיבול טוב יותר להצלחה ?
כנס ותהנה מעוד מאמרים על על אושר, אהבה, הצלחה, שמחה, מודעות, תת מודע, פסיכולוגיה, בטחון / הערכה עצמית, כח המחשבה, פתרון בעיות, כוח הרצון, חשיבה חיובית, פילוסופיה, ניהול ועוד.

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net