מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   איך ליהנות בעבודה? - Be Happy
לחץ להגדלה
מחקרים מלמדים שעובדים רבים מתקשים ליהנות בעבודה. בגלל סיבות שונות ומגוונות. עולם עבודה קצבי ולחוץ: תחרות גוברת, לחץ לתוצאות מהירות, הישגיות ולו"ז צפופים, עבודת צוות לקויה, שחיקה בעבודה שגורמת לירידה בחשק ובמורל, פוליטיקה ארגונית, קונפליקטים ויחסי אנוש גרועים, חוסר איזון בית - עבודה , פחד מהופעה בפני קהל...

מאת: שחר פרלמן
פורסם: 23/10/07 08:38

דף חדש 1

 

איך ליהנות בעבודה?

 


"כולנו מאלתרים מדי יום - אף אחד מאיתנו אינו עובר את היום יום עם תסריט מוכן שאומר לנו מה לעשות." קים האורד גוהנסון (הלפרן : קלוז וגוהנסון 1994)  

 

מחקרים מלמדים שעובדים רבים מתקשים ליהנות בעבודה. בגלל סיבות שונות ומגוונות. עולם עבודה קצבי ולחוץ: תחרות גוברת, לחץ לתוצאות מהירות, הישגיות ולו"ז צפופים, עבודת צוות לקויה, שחיקה בעבודה שגורמת לירידה בחשק ובמורל, פוליטיקה ארגונית, קונפליקטים ויחסי אנוש גרועים, חוסר איזון בית - עבודה , פחד מהופעה בפני קהל.

התוצאה - ארגונים רבים אינן עובדים בתפוקה מלאה ואינם מגיעים למיקסום הפוטנציאל הארגוני שלהם. והעובד? פעמים רבות נאלץ לעבוד תחת לחץ (STRESS) או לנסות את מזלו במקום אחר.

 

הנחת היסוד שלי היא שהנאה בעבודה היא מעמודי התווך של הארגון בעידן החדש. ארגון מחויב לעשות כל שביכולתו על מנת ליצור סביבת עבודה מהנה ולתת לעובד סיבות ליהנות בעבודה. העובד מצידו צריך לעשות כל שביכולתו על מנת ליהנות. זה נראה פשוט, אך זה דורש מחויבות רבה והשקעה לא קטנה.

 

הפתרון ליצירת הנאה בעבודה מגיע ממקור בלתי צפוי - עולם התיאטרון. משחק הוא משהו שקיים אצלנו מיום היוולדנו. ילדים משחקים חלק ניכר מזמנם ואילו אנו כבוגרים ממעטים לשחק. בחג פורים רבים מאיתנו מרבים להתחפש, להשתולל ולהוציא את הילד שבנו. קיים בלבול מסוים במסרים שאנחנו מקבלים במהלך תהליך ההתבגרות - לשחק ולהשתטות זה לא בוגר. אנחנו גדלים תוך הפנמת המסר הזה ובדרך אנחנו מאבדים את היכולת לצחוק וליהנות. מחקרים מלמדים כי ילד צוחק מאות פעמים ביום, בעוד מבוגר צוחק מספר פעמים מועט ביום. 


בואו גם אנחנו נשחק יותר, נצחק יותר, נהנה יותר, נעבוד טוב יותר, מקום העבודה יהיה מקום טוב יותר והארגון ישיג את מטרותיו ביתר קלות.

 

אז איך עושים זאת? - מלמדים את העובדים לשחק בעזרת כלים פשוטים מעולם התיאטרון. הופכים את פורים למודל חיקוי, משתמשים בעקרונות שלו בחיי העבודה. סדנת משחק היא מהנה, חוויתית ומבוססת על התנסות אישית במגוון טכניקות כגון: משחקי אימפרוביזציה (אלתור), תרגילי שחרור מעולם התיאטרון, טכניקות משעשעות של עיצוב דמות, שחזור סיטואציות מעולם העבודה, התבוננת על סיטואציות של אחרים והתבוננות על עצמנו במשקפים של האחר.

  
לאחר מספר שיעורים יכיר כל משתתף את עצמו טוב יותר וילמד איך לשלוט בתגובות שלו, להגיב לסיטואציות שונות, להיות יותר קליל בתגובה וליהנות מתהליכי שינוי, מהפתעות ומהעבודה.

 

אחד התרגילים נקרא - כן ו....
ברוב מקומות העבודה חלק ניכר מהזמן מושקע בישיבות ארוכות. רבות מהישיבות מסתיימות ללא תוצאות אמיתיות, הרבה ויכוחים, זמן שמתבזבז והרבה פול גז בניוטרל.
אנחנו מזמינים קבוצה של 3 אנשים ומבקשים מהם לטפל בנושא פשוט כגון תכנון מסיבת פורים לעובדים. בדרך כלל מה שקורה מהר זה הפעלת השריר של כן אבל. דהינו כול אחד בא עם הרעיון שלו ולאחר שהוא "מקשיב" לרעיון של חברו הוא אומר כן אבל.....הרעיון שלי יותר טוב וכך לא מגיעים לתוצאות.

 

התרגיל הבא עם אותה קבוצה או עם קבוצה אחרת הוא כן ו- דהיינו להקשיב באמת, לקבל את ההצעה שמונחת על השולחן ואז להוסיף משהו שמקדם את ההצעה יחד עם תרומתך והרעיונות שלך. בצורה קסומה המשתתפים לומדים את העוצמה שיש בשיתוף, בהקשבה ובחבירה יחד.  

 

תרגיל נוסף הוא ספירה בקבוצה - תרגיל לשיפור יכולת ההקשבה בקבוצה.
קבוצה של 10-20 איש עומדים במעגל. בצורה ספונטאנית ולא מתוכננת כל אחד לפי תחושתו מקדם את הספירה באחד: אחד, שתיים, שלוש וכך הלאה. המטרה להגיע יחד ל- 20. המוקש - אם שני אנשים אומרים יחד את המספר הבא בתור, הספירה חוזרת לאחד. רק בעזרת הקשבה טוטאלית, השתחררות מהאני השולט, התבוננות והרגשה פנימית, רק כך אפשר לספור בנינוחות ולהרגיש אף אחד לא יספור יחד איתי עכשיו. תרגיל מדהים.  

הנושאים בהן ניתן לגעת באמצעות תרגילים אלו ואחרים מגוונים ביותר:

·    שיפור האמון באנשים כבסיס לשותפות ולעבודת צוות ולשיפור התפוקה ולהגברת ההנאה בעבודה משותפת.

·    גילוי היכולת להיות ספונטאני, לזרום, לחגוג.

·    התמודדות עם הבלתי צפוי וניצול שינוי כהזדמנות.

·    לימוד קבלת רעיונות של אחרים ,שיפור יכולת הקשבה, התבוננות, אהבה וסקרנות כלפי עמיתים לעבודה.

  הסדנא מאפשרת למשתתף ליהנות, להכיר את חבריו למקום העבודה בצורה אינטימית יותר, לטפל בסיטואציות מעולם העבודה תוך התבוננות מבחוץ על פתרונות אפשריים למצבים מבלי להרגיש מבוכה או מעורבות רגשית.  

בסיום הסדנא המשתתפים רוכשים כלים שיאפשרו להם להביט על החיים מתוך נקודת מבט חייכנית, מהנה, שובבה וליהנות יותר בעבודה, בבית או בכל מקום אחר. בסדנת רייקי (תורה מהמזרח שמיועדת לריפוי עצמי) קיים טקס חניכה, שמיועד לתת לחניך את כוחות הרייקי. בסדנת התיאטרון אין טקס כזה, אבל בהחלט ישנו כוח, שכל משתתף מקבל, והוא לקחת אחריות על החיים שלו.  

 

הגשימו את הפוטנציאל שלכם. תיהנו. לכו על זה - שחקו אותה.

 

 

 

על הכותב:

שחר פרלמן הוא  מאמן מוסמך ומאמן מורשה לאימון פרחי אימון, מטעם מכללת Coachme.

מנהל את אזור ישראל בחברת Coachinginteractive www.coachinginteractive.co.il

– מיזם לאימון אינטראקטיבי. מאמן מוביל בעולם בנושא אימון באינטרנט.

בעל ניסיון עשיר בעולם העבודה. במשך 25 שנה פעל בעולם ההייטק הישראלי. בתפקידו האחרון כיהן כמנכ"ל חברת הייטק. שחקן תיאטרון חובב שמאמין שלתיאטרון יכולות רבות שאפשר לרתום גם לחיי השגרה ולחיי העבודה. שחר משלב ניסיון זה בעבודתו כמאמן. בנוסף הוא מאמן אישי להופעה מול קהל ומנחה סדנאות תיאטרון ליצירת הנאה והנעה בעבודה.

שחר מאמין בכול ליבו שלכול אחד יש ייעוד בעולם הזה. צריך לגלות ייעוד זה על מנת לסייע לכל אדם לממש את עצמו בצורה מיטבית.

הייעוד של שחר הוא לגרום אושר לאנשים באמצעות תהליך האימון ובאמצעות שימוש בכלי התיאטרון.

 

לפרטים נוספים – שחר פרלמן

shphappy@017.co.il

shachar.coachinginteractive.co.il

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net