מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   כיצד לפתח חשיבה פרקטית ומעשית ?
לחץ להגדלה
כיצד תזכור את מה שאתה לומד? עליך להתרגל לעשות יותר ממה שאתה יודע. עליך להיות תמיד במצב שחסר לך ידע ולא במצב שחסרה לך עשייה, כי כל הידע שקיים אצלך חייב להיות מעשי...

מאת: Eip.co.il
פורסם: 09/11/07 01:16

כיצד לפתח חשיבה פרקטית ומעשית ?

כיצד תזכור את מה שאתה לומד?

עליך להתרגל לעשות יותר ממה שאתה יודע. עליך להיות תמיד במצב שחסר לך ידע ולא במצב שחסרה לך עשייה, כי כל הידע שקיים אצלך חייב להיות מעשי. אתה צריך לקחת את כל הדברים שאתה יודע שאתה צריך לעשות ולעשות אותם, לעשות אותם כ"כ טוב עד כדי כך שהם יהפכו לחלק ממך. אתה צריך לוודא שההתקדמות שלך תלויה אך ורק בידע שחסר לך ולא בעשייה שחסרה לך. שים לב שאתה לא עושה פחות ממה שאתה יודע, דהיינו שאתה לא במצב שאתה יודע המון דברים שאתה צריך לעשות ושאתה לא מיישם את רובם. תוודא שאתה עושה תמיד את כל מה שאתה יודע. תוודא שאין פער בין הידע התיאורטי שלך לבין המעשים שלך. הלימוד נועד לצורך היישום שלו, תוודא שאתה מיישם אותו.

אם תתרגל ליישם את כל מה שאתה לומד זה יפתח אצלך גם חשיבה מעשית, כי ברגע שאתה תתרגל ליישם את כל מה שאתה לומד, ממילא כל דבר שאתה לומד אתה תלמד אותו בצורה כזו שמשליכה על העשייה שלו. תתרגל לעשות את מה שאתה לומד, ככה תזכור טוב יותר את הלימוד. תהפוך את התיאוריות שאתה לומד למעשים, תהפוך את הידע למשהו מוחשי שאפשר לחוש אותו על ידי כמובן ביצוע שלו בפועל, תתרגל לחשוב כל הזמן על איך אני מיישם אתה מה שאני לומד עכשיו ? איך אני יכול ליישם את מה שלמדתי אתמול טוב יותר ? איך אני יכול ליישם טוב יותר את הדברים שלמדתי בשבוע האחרון ? כל הזמן תבדוק כיצד אתה יכול ליישם את הידע שלך ? כיצד אתה יכול להביא אותו לידי ביטוי במעשים שלך ? ברגע שתהפוך את הידע שלך למעשים ממילא אתה תזכור אותו טוב יותר, ממילא אתה תבין אותו טוב יותר כי אין חכם כבעל הניסיון, רק אחרי שתתנסה במשהו רק אז תבין אותו טוב יותר.

לסיכום תוודא שאתה מיישם את הדברים שאתה יודע, תוודא שאין פער בין הידע שלך לבין המעשים שלך, תוודא שאתה לא יודע יותר מאשר עושה. על ידי זה תהפוך את הלימוד שלך לפרודוקטיבי יותר. בהצלחה.

קרא עוד על זיכרון, התקדמות, זמן, חכם, חשיבה מעשית, למידה, מימוש מחשבות ועוד.

מאת להצליח בכח המחשבה EIP.co.il כיצד תזכור את מה שאתה לומד ? כיצד לפתח חשיבה פרקטית ומעשית ?

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net