מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   עזיבת עבודה, שינוי קריירה ופרישה
לחץ להגדלה
מה זה טופס 161 ? למה נועד טופס 161 ? למה נועד טופס 161א ? מה זה טופס 161א ? ...

מאת: אמיר גבאי, רו"ח
פורסם: 11/11/07 21:27

דף חדש 1

עזיבת עבודה, שינוי קריירה ופרישה – שאלות ותשובות

 

מה זה טופס 161 ?

טופס 161 הינו טופס הודעת מעביד על פרישה מעבודה של עובד, בטופס מפורטים הפרטים הבאים:

·         פרטי העובד

·         תקופת העבודה

·         סיבת הפרישה

·         השכר הקובע לחישוב פיצויי פיטורים

·         פירוט כספי פיצויי פיטורים ו- מענק פרישה

·         פירוט היתרות בקופות הגמל, פוליסות ביטוח המנהלים וקרנות הפנסיה המועברות לידי העובד.

·         פירוט קצבה / פנסיה לה זכאי העובד.

·         חלוקה לסכום פטור ממס וסכום חייב במס

·         פירוט ניכוי המס מכספי הפיצויים במידה ונוכה מס על ידי המעביד

·         פרטים נוספים.

למה נועד טופס 161 ?

הטופס נועד למעביד לצורך דיווח למס הכנסה על הכספים ששילם לעובד במועד עזיבת העבודה, באמצעות הטופס מבוצעת ההתחשבנות עם מס הכנסה על כספי פיצויי פיטורים, מענק פרישה ופנסיה ורק לאחר שהמציא העובד טופס 161 חתום על ידי המעביד יכול העובד להעביר לבעלותו את מרכיב כספי פיצויי פיטורים בקופות הגמל, פוליסות ביטוח המנהלים וקרנות הפנסיה שלו.

הדפס טופס 161

מה זה טופס 161א ?

טופס 161א הינו טופס הודעת עובד עקב פרישה מעבודה, בטופס מפורטות בקשות העובד הבאות:

·         פטור על כספי פיצויי פיטורים ומענק פרישה עד לתקרה על פי פקודת מס הכנסה.

·         פטור מוגדל (במידה והעובד זכאי לפטור מוגדל).

·         פטור על קצבה / פנסיה חודשית עד לתקרה על פי פקודת מס הכנסה (במידה והעובד זכאי לפטור).

·         פטור על היוון קצבה / פנסיה עד לתקרה על פי פקודת מס הכנסה (במידה ובוצע היוון פנסיה והעובד זכאי לפטור)

·         רצף זכויות פיצויים.

·         רצף קיצבה.

·         פרטים נוספים.

למה נועד טופס 161א ?

הטופס נועד לעובד לצורך דיווח למס הכנסה על הכספים ששולמו לו במועד עזיבת עבודה, על גבי הטופס מעלה העובד את הבקשות וההצהרות שלו כלפי מס הכנסה ורק לאחר הגשת טופס 161א למס הכנסה מבוצעת ההתחשבנות עם מס הכנסה על כספי פיצויי פיטורים, מענק פרישה ופנסיה.

הדפס טופס 161א

המעביד שלי דורש ממני לחתום על טופס 161א כתנאי לקבלת פיצויי פיטורים להם אני זכאי על פי החוק וכתנאי לקבלת טופס 161 האם אכן אני חייב לחתום ?

אי מסירת טופס 161א חתום על ידי העובד למעביד דוחה (זמנית בלבד) את חישוב הפטור ממס הכנסה על כספי פיצויי פיטורים ומענק פרישה (עד לתקרה) על ידי המעביד וזאת עד להמצאת האישור ממס הכנסה / פקיד השומה בדבר שיעור המס שעל המעביד לנכות מכספי פיצויי פיטורים ו/או מענק פרישה. במידה והעובד מעוניין לגשת לברר את זכויותיו במשרד פקיד השומה באיזור מגוריו ו/או לקבל ייעוץ מס בפרישה מ- יועץ פרישה ו/או יועץ מס או רואה חשבון בטרם הוא חותם על טופס 161א-    על המעביד לאפשר לעובד לממש את הזכות לקבל ייעוץ  והמעביד וכל גורם אחר מטעמו אינם רשאים להתנות מסירת טופס 161 לעובד בחתימתו של העובד על גבי טופס 161א.

 "אמרו לי" שאסור לי לעבוד במקום עבודה חדש אם ביצעתי פריסת מס על כספי פיצויי פיטורים ו/או מענק פרישה לאחר שפרשתי ממקום העבודה האחרון שלי, האם זה נכון ?

הדבר אינו נכון. לא חל איסור כלשהוא לעבוד במקום עבודה חדש לאחר שפרשת ממקום העבודה האחרון שלך גם אם ביצעת פריסת מס על כספי פיצויי פיטורים ו/או מענק פרישה שקיבלת. מה שנכון הוא ששיעור המס השולי שלך על כספי פיצויי פיטורים ו/או מענק פרישה שקיבלת החייבים במס הכנסה, אותם פרסת על פני מספר שנים קדימה, ייתכן ויהיה גבוה יותר וזאת בשל ההכנסה הנוספת מהמשכורת במקום העבודה החדש.

במקום העבודה שלי, בו אני עובד כרגע, המעביד מציע לי לפרוש מהעבודה, לקבל פיצויי פיטורים ליד ומייד לאחר מכן להמשיך לעבוד באותו המקום אצל אותו המעביד אולם בשכר נמוך יותר. האם זה אפשרי  ?

מס הכנסה אינו מאפשר קבלת פטור ממס (עד התקרה) על כספי פיצויי פיטורים ו/או מענק פרישה במידה ובפועל לא מתקיים ניתוק מוחלט של יחסי עובד- מעביד. מומלץ לקרוא בעיון  חוזר מס הכנסה שפורסם ב- 31 באוגוסט 2004 המגדיר באופן ברור מה הם התנאים לקיום בפועל של ניתוק מוחלט של יחסי עובד מעביד לרבות קיומה של תקופת צינון לפני חזרה לעבודה אצל אותו מעביד. במקרה ולא יתקיימו כל התנאים האמורים, כל כספי הפיצויים יחויבו במס הכנסה ללא זכאות לפטור.

יש לי כספי תגמולים שנצברו בפוליסת ביטוח מנהלים מסוג קצבה, האם אני יכול למשוך את כספי התגמולים בסכום חד פעמי ולא בדרך של פנסיה חודשית בלבד ?

כעיקרון ניתן למשוך בסכום חד פעמי ולוא דווקא  בדרך של פנסיה חודשית הן כספי תגמולים שנצברו בפוליסת ביטוח מנהלים מסוג קצבה שמקורם בהפקדות לפני ינואר 2000 (תחילת חוק ההסדרים) והן כספי תגמולים שמקורם בהפקדות לאחר ינואר 2000 בכפוף לנספח הון במידה וחתמת על נספח כזה, בכל מקרה יש לקבל ייעוץ מקצועי מוקדם בטרם מגישים בקשה לפדיון כספים אלו ומומלץ לבחון ביסודיות את הכדאיות במשיכת הכספים בכל ההיבטים.

שאלות ותשובות נוספות בנושאים עזיבת עבודה, פרישה ומס הכנסה.

מאמר זה אין בו כדי להכיל את כל הנושאים הקשורים לייעוץ לקראת עזיבת עבודה והוא מובא כאן להמחשה בלבד, נקיטה בפעולות אלו אינן מהוות תחליף לקבלת יעוץ פרישה וליווי מקצועי מאיש מקצוע. שום אינפורמציה המופיעה במאמר אינה מהווה המלצה לביצוע או אי ביצוע מהלך כלשהו. מחובתך להתייעץ לפני כל פעולה.

מסמך זה מנוסח בלשון זכר אך פונה לנשים ולגברים כאחד.

 

 

 אודות הכותב:
אמיר גבאי, רואה חשבון ,
B4 יועצי פרישה בע"מ
האתר לעזיבת עבודה ותכנון מס -
www.piturim.co.il
מס הכנסה טפסים ,מס הכנסה מחשבונים

 

   תגובות  (2) הוספת תגובה
1.
עבודה בחו"ל 
צחי,ארה"ב (14/04/2008)
2.
http://www.mekudam.com/ 
(07/05/2008)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net