מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   אסטרטגיית שינוי קריירה
לחץ להגדלה
במקום ניהול קריירה בניווט מקובל מציע המאמר, בעיקר למי שחש תקיעות, כלים להיכרות עצמית חדשה. תהליך עומק ליצירת יתרון יחסי מתוך זיהוי חזקות אישיות, תוך ניקוי שבלונות חשיבה וחסימות.

מאת: אמיר דרור
פורסם: 11/11/07 21:44

דף חדש 1

תקיעות היא רק תחילת הסיפור – אסטרטגיית שינוי קריירה

 

מוגש על ידי אמיר דרור, יוצר ומנחה סדנאות אימון אישי

 

במקום ניהול קריירה בניווט מקובל מציע המאמר, בעיקר למי שחש תקיעות, כלים להיכרות עצמית חדשה. תהליך עומק ליצירת יתרון יחסי מתוך זיהוי חזקות אישיות, תוך ניקוי שבלונות חשיבה וחסימות.

 

פעמים רבות נשאלת השאלה – מה בדיוק אני מחפש בעבודה ? שאלה שיכולה לצוץ במעבר בין עבודות, תוך כדי שינויים והזדמנויות בארגון ולפעמים סתם ככה, באמצע הקפה של הבוקר.

 

רבים יסכמו את המשאלה במילה אחת - "להתקדם", מתכוונים להרוויח יותר, לנהל, לנהל יותר, להיות עצמאי וכדומה. אך לא לכל אחד ולא תמיד התשובה כל כך פשוטה וברורה.

 

יש מי שאינו מוצא סיפוק בעבודה, חש שאינו מבטא את מלוא יכולותיו. אחר מדבר על חוסר עניין, מבקש עיסוק שמדבר אל ליבו, יותר מאשר שכר גבוה יותר. יש המחפשים פריצת דרך לכיוון חדש, לאחרונה אני פוגש יותר ויותר אנשים המבקשים למצוא עיסוק שמועיל לאחרים, להשפיע חברתית.

 

פעמים רבות המחשבה "מה הלאה" מתקשה להתבהר, מסרבת להתנסח ולהיתרגם לתוכנית פעולה. למרות יכולות אישיות טובות, השכלה נאותה ורצון כן להצליח, רבים מוצאים עצמם בחוסר שקט.  חששות מנקרים ללא הרף, תחושה כללית של תקיעות, שעלולה להתקרב לפעמים להרגשת כישלון, ייאוש ואשמה. מצב קשה.

 

לפעמים תחושת התקיעות אינה מקבלת הכרה. על פני השטח "הכל בסדר", אותם אנשים ישכנעו את עצמם שבקרוב יתחיל פרויקט חדש, לאחרים יסבירו שהם "שוקלים אופציות . . .", "בדיוק קבלו הצעה, אבל . . "  

 

זוהי תקיעות. 

 

ברגע של אמת, בשיחה כנה, יכירו בכך שהיו רוצים למצוא את עצמם במקום אחר, להרגיש אחרת.

הכרה כנה במצב יכולה להתרחש אחרי תקופה ארוכה של חוסר סיפוק בעבודה. פתאום יצוץ רצון לזוז, לעשות, לשנות אך לא ידעו מה ואיך.

 

לפעמים תופיע ההכרה בעקבות שינוי ארגוני דרסטי או פיטורים. שמעתי פעמים רבות על תחושת הקלה בעקבות פיטורים, "מה שאני לא יכולתי להחליט, עשו בשבילי". הפיטורים הצילו אותם מעבודה מרעילה, אך עדיין לא ברור מה כן.

 

תחושת התקיעות מאד שכיחה בעקבות תקופה ארוכה של קושי למצוא עבודה.

 

לפעמים אפשר לזהות את תחילת התקיעות בבחירת תחום הלימוד, לומדים "כי צריך", או בוחרים תחום משיקולים זרים לשיקול האישי האוטנטי. לחצי הורים, "מקצוע יוקרתי", וכדומה. למעשה דוחים את ההתמודדות עם בחירת עיסוק משמעותי לסוף תקופת הלימודים ואז הספק ביחס להתאמה מושתק משיקולי "השקעתי כבר, אז נמשיך" והדחקת ההתמודדות נדחית.

 

ואסיים הקדמה זו בהסתכלות עתידנית אופטימית.

 

שוק העבודה ימשיך וישתנה, תחומי מקצוע נעלמים, מודל "מקצוע אחד לחיים" מאבד תקפות. לצד כל זאת עולה ומתפתחת מגמה חדשה שנובעת מצרכים אישיים ומצרכי הארגונים - להביא לעבודה את מיטב הכישרון, את הכוחות היצירתיים, לשתף פעולה טוב יותר. העולם העסקי זקוק יותר מתמיד לדרכי ניהול שיובילו שינויים כלכליים וטכנולוגיים בדרכים יותר ויותר מוצלחות בגישה מתחשבת ואנושית יותר, כי במקומות רבים המודל התעשייתי פעל כבומרנג ופגע בעובדים ובצרכנים גם יחד.

 

למי שמבקש דרך אוטנטית להתמודדות עם שאלות של עבודה ואיזון בחיים, למי שחשוב למצוא הרמוניה בין עבודה וצרכים אישיים ומשפחתיים, אני מציע מודל חדש של  פיתוח קריירה. מודל ספיראלי, בו מתקיימת למידה עצמית בתפר שבן עבודה פנימית ליישומית המוביל לגיבוש וטיפוח זהות אישית ומקצועית חדשה. המטרה לחשוב בגדול ! לשרטט מטרה משמעותית, שמימושה מאפשר להוציא לאור כישרונות וייחודיות אישית. להתפתח בהתמדה.

 

 

הפריצה מתחילה בהקשבה למקום רגשי טעון

 

מקובל לחשוב שכמו בתחומים אחרים, הצלחה מתחילה בתכנון מדויק, ודורשת חריצות ודבקות. אך מסתבר, שבתהליכים ובמצבים בהם אנו עוסקים דווקא מודל זה עלול לגרום לתקיעות. כשמדובר בחיפוש אחר כיוון חדש, במיוחד בשאיפה למידה רבה של ביטוי אישי, מדובר בתהליך התאמה עדין המורכב משלבי ביניים רבים.

 

התנהלות שמאפיינת רבים בניסיון לשנות קריירה היא דריכה ממושכת במקום, דחיית היציאה למסע, מתוך אותו היגיון, שעלינו לדעת לאן פנינו לפני שנצא לדרך, הגיון שאינו משרת את התהליך הנדרש. למעשה זאת התנהגות המבקשת להתגבר על החשש מהלא נודע דרך היצמדות למוכר.

 

בכל אחד מאיתנו מצויות יכולות משמעותיות, שמסיבות שונות טרם עמדנו על טיבן. תרומתן ליצירת תחום עיסוק חדש גבוהה. בנוסף לכך, חבויות בנו אמונות המקשות עלינו לחולל שינוי. על כן הנחת היסוד עליה מבוסס המודל היא שעלינו ראשית כל ללמוד לחולל שינוי קטן, נקודתי, לפני שאנו יודעים את הקשר שלו לשינוי הגדול או את תרומתו. עלינו לאמן את עצמנו לזהות היכן שינוי נחוץ ולפעול שם בעזרת כלים חדשים.

 

שני התחומים שציינתי, יכולות אישיות ואמונות יסוד, מכילים מידע חיוני ליצירת השינוי. או מדויק יותר, בירור אמונות מחסור שאותן עלינו לשנות באם אנו מבקשים ליצור לעצמנו שפע.

 

חשוב להבין שכאשר אני מגדיר את זהותי המקצועית על בסיס מה שאני יודע על עצמי עד היום, אני מגביל את עצמי. כאשר אני לוקח את עצמי בירור עומק ומנסח מחדש את יכולותי, לפעמים בעזרת פידבק חיצוני מבוסס, אני מניח גשר להיכרות עצמית חדשה.

 

תוצר לוואי משמעותי שמתקבל בתהליך הוא חיזוק הביטחון ביכולת לחולל שינוי. כאשר אני לומד לחולל שינוי נקודתי אני למעשה מוכיח לכל אותם דפוסי תקיעות וחשש שאני יכול ליצור מציאות חדשה. ובתהליך שאנו עוסקים בו, סוג כזה של כוח הינו תשתית חיונית.

 

מאחר ומקום הקושי מכיל את הפתרון. מצוקה היא הזדמנות, וככל שנוכל לפתח כלים ויכולת התבוננות כך נוכל לנוע לעבר חופש והצלחה אישית.

 

הגדרת יעד קריירה חדש רק מתוך ידע כללי, המלצות של אבחון חיצוני או היכרות עצמית בגבולות המוכר, ללא עבודה עצמית מתאימה והתנסות במידה נכונה, עלולה להביא להגדרת תחום שגוי, לעיסוק שהסיפוק ממנו יהיה חלקי בלבד, או להצבת מטרה שאינה ניתנת להשגה.

           

"המתנה לעבודה האידיאלית" כמו ציפייה לנס, לרגע של הארה, עלולה לגרום לקיפאון ולשיתוק ממושכים. הזדמנויות יחלפו על פנינו ואנו נהיה עיוורים להן.

 

היכרות עצמית מחודשת עם כוחות וחולשות, מוכרים ונסתרים, הינו תהליך שקשה לנבא אותו לכן התהליך אינו יכול לפעול באסטרטגיית קו ישר. נדרשת תנועה מתמדת של בירור, בדיקה, ניסוי, תהייה וטעייה, תיקון והפקת לקחים. על כן נדרש שילוב של עבודת חשיבה, פעולות מעשיות, והתבוננות עצמית במה שעוברים תוך כדי פעולה.

 

עלינו ללמוד לתת חופש לדרך להתבהר מתוך עצמה.

 

התנסויות חדשות יוצרת הזדמנויות לפגוש את עצמי במגרשים חדשים, לעקוף הרגלים ודעות קדומות. הזדמנויות ללימוד עצמי חדש, כך יכולות להתחולל הפתעות, שישמשו כחוויות מתקנות.

 

התהליך נדרש לשלב בין טיפוח מודעות עצמית חדשה לעשייה ממשית. לפעמים ניקח על עצמנו משימה שאינה נראית כמו התקדמות "למטרה הגדולה", אך יכולה להתגלות כדלת מפתיעה להיכרות עצמית.

 הכרה בקשיים וביתרונות המצויים בתנועה מסוג זה עשויה להקל על האדם להבין מה נדרש ממנו בתקופה שכזו, להתכונן מכל מיני בחינות, להיות מסוגל לזהות ולפרש בחירות וקשיים של עצמו.

 

מומלץ לזרום עם כל עשייה שיכולה להתאפשר. לא בהכרח למשרה מלאה כן להיכרות ! לעבוד במשרה חלקית, כמתלמד או כשוליה, כדי להכיר תחום. ליזום פרויקט נקודתי אפילו לצד העיסוק הנוכחי, לקראת שינוי כולל יותר.

 

להקדיש זמן להתבונן ולראיין בעלי מקצוע בכל מיני תחומים, גם אם הם לא "פסגת השאיפה".

 

לקרוא ספרים וללמוד קורסים בתחומים חדשים על אש קטנה.

 

להתנדב לארגון שתחום פעילותו מדבר אל הלב.

 

 

 

למידה רגשית חדשה כגשר לניקוי דפוסים ואמונות חוסמות.

 

כדי לפתח קריירה בה מתאפשרת מידה רבה יותר של מימוש כישרונות ישנו צורך לזהות ולמוסס חסימות. להכיר בדפוסי חשיבה, תקשורת והתנהגות הבולמים חופש ופועלים ברבדים לא מודעים כמקלות בגלגלי ההצלחה. היצמדות להרגלים וגישה בסיסית של ביקורתיות מונעים ספונטאניות  וקבלת החלטות חופשית וזורמת.

 

פעמים רבות למרות שנחוש את השינוי כנדרש מיידית, לא נוכל לנוע לפני שנצליח לזהות ולעבד דפוסי קושי וחבלה עצמית. כדי להוביל את עצמנו למקום חדש עלינו לזהות אמונות הנוגעות לביטחון, הצלחה, זכות לצמיחה אישית, התייחסות לציפיות ונורמות חברתיות ועוד, אמונות שאינן מתאימות לדרך החדשה אותה אנו מבקשים לסלול. עלינו להיפרד מהן ולאמץ אמונות חדשות שנכונות לנו היום.

 

כלי בסיסי להתמודדות עם אותם דפוסים הינו התבוננות רגשית, טיפוח ההקשבה ל "בטן ולב", יצירת גשרים לזרימה בתנועה חדשה, שתוביל אותנו לעבודה שנרצה כך שלא נלך לעבוד בחוויה שאנו רק נושאים בעול.

 

התהליך מעודד קבלה עצמית, מבסס כוחות פנימיים, מחולל "שינויים קטנים".

 

יצירת מעגלי תמיכה והתמודדות אפקטיבית עם חוסמי שינוי

 

בתקופה בה אנו מגבשים זהות מקצועית חדשה יפקדו אותנו לבטים וחששות, קולות פנימיים ינסו למנוע אותנו מלזוז למקומות לא מוכרים. על כן חשוב לבנות לעצמנו מקורות תמיכה מתאימים ולהזין את עצמנו בחיזוקים הנדרשים.

 

דווקא הצורך הטבעי בתמיכה של קרובים עלול להכביד. פעמים רבות קשה לבני משפחה לראות אותך הולך למקום לא ברור, הם יחושו בקשיים בלי שיוכלו לראות את האור שאתה מאמין בו. הם היו מעדיפים פתרון פשוט ומהיר, מבחינתם שתישאר במוכר, ללא שינוי.

 

חשוב להתמודד עם אותם קרובים באופן מובחן ומתאים, להכיר בכך שלא נדרש מהם אישור ושלא מהם תבוא התמיכה. חשוב למצוא דרכי תקשורת שיהיו אפקטיביות כדי לא להתעמת איתם, ולחסוך מעצמנו התשה רגשית.

 

בפנייה למכרים וותיקים ישנו חשש שדווקא ההיכרות הטובה תעמוד כחיץ – יש סיכון ששיחה משתפת תתקשה להתמקד בעתיד, הרעיונות החדשים עלולים לפגוע בקרבה ולהיתפס מחוץ לשיחה המשותפת.

 

בתקופה זו באופן מפתיע נפתחים מעגלי היכרויות חדשים. לעתים דווקא אנשים חדשים שתכיר, מי שהיה קודם "זר לחלוטין" יתגלה כפתוח לחוש ולשמוע את האני החדש שלך, כבעל יכולת לראות אותך באור חדש, דווקא בעזרתו תוכל לראות  את הכישורים והגישה הייחודיים לך. לאנשים חדשים אין עלינו דעות ישנות מקובעות, בפניהם נוכל להציג את עצמנו בשינוי הזהות הפנימית שלנו, כפי שאנו תופסים את עצמנו היום, שונה ולו במעט מהאופן בו הצגנו את עצמנו בעולם אתמול.

 

חשוב למצוא מעגלי תמיכה שם נרגיש נוח, נוכל להציג לעולם שאיפות, התלבטויות, קשיים בלי לחשוש, לשמוע פידבק בונה על האני המקצועי החדש שלנו. אם נחוש שחסרים לנו אנשים מתאימים, שותפים לדרך חשיבה, לערכים ולמטרות נוכל להתחיל לפעול במכוונות לעשייה שתפגיש אותנו עם שבילי חיים חדשים. פעולתנו תפתח רשת היכרויות חדשה שתתפתח לקשרים חדשים.

 

 

לחבר את הכל לסיפור חדש

 

לא פרק חדש אנחנו מבקשים להתחיל לרקום, אלא סיפור של חיים חדשים.

 

אנו נדרשים להתיך את כל החומרים מהם הורכבו חיינו עד היום, את ההצלחות והכישלונות, את ההזנה והחיזוק כמו את מקומות החולשה, לזהות אישית ומקצועית חדשה.

 

ישנם בתוכנו קצוות חוטים שמהם אנו רוצים לארוג יצירה חדשה בעלת עמוד שדרה מרכזי וברור, עם מטרה לעתיד שנשענת על העבר בדרך מקבלת.

 

מתוך המשאלה להמציא סיפור חדש, בתוך כל הלבטים, הבלבול וחוסר הביטחון, בעין הסערה, יקרה לנו איזה שהוא אירוע, נחלום חלום מיוחד, נפגוש מדריך, נשמע שיר שידבר עלינו, נראה סרט מרגש שייתן לנו קצה חוט, נמצא ספר מתאים שחיכה לנו זמן רב, משהו קסום יקרה. נפגוש מחדש את עצמנו כך שנוכל ליצור בהירות חדשה, לפרש, להבין ולקבל את עצמנו באור חדש, ולדעת מה מכאן.

 

עלינו לנצל כל הזדמנות מוגנת ובטוחה כדי לספר את הסיפור החדש שלנו, לפעמים "נלטש" פינה או שתיים, כמו כל סופר שבורא מציאות, אבל בתוכנו נחוש שחיזקנו והזנו את עצמנו בדרך המיוחדת שלנו.

 

בהצלחה !

 

אמיר דרור

 

 

 

אודות הכותב – אמיר דרור, יוצר ומנחה סדנאות אימון אישי, אימון עסקי ותהליכי מודעות עצמית. אמיר עוסק בתחום למעלה מ 7 שנים, בהם הנחה עשרות סדנאות אימון ומאות מתאמנים. אמיר מנהל אתר אינטרנט בו ניתן לקרא וללמוד עוד על תהליכי אימון אישי ועל הסדנאות השונות.

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net