מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   חברות השמה
לחץ להגדלה
רבים שואלים אותי האם לפנות ולהיעזר בשרותיה של חברת השמה? אני לא חושב שיש לנו את הפריבילגיה שלא לעבוד עמם, הרי רוב החברות הרציניות מגייסות מועמדים באמצעותן. הרבה חברות בישראל בוחרות מתוך נוחות, עצלות, או חיסכון בעלויות הגיוס, בחברות ההשמה כדי לגייס עבורן את המועמדים המתאימים למשרה. בתקווה שאכן חברות אלו עושות את עבודתן כראוי ובאמת ממינות ומסננות מועמדים לא מתאימים ומציגים בפניהם את המועמדים המתאימים ביותר.

מאת: תדהר צורי
פורסם: 26/02/08 01:02

דף חדש 1

עבודה עם חברות השמה.

 

 

רבים שואלים אותי האם לפנות ולהיעזר בשרותיה של חברת השמה?

אני לא חושב שיש לנו את הפריבילגיה שלא לעבוד עמם, הרי רוב החברות הרציניות מגייסות מועמדים באמצעותן. הרבה חברות בישראל בוחרות מתוך נוחות, עצלות, או חיסכון בעלויות הגיוס, בחברות ההשמה כדי לגייס עבורן את המועמדים המתאימים למשרה.

בתקווה שאכן חברות אלו עושות את עבודתן כראוי ובאמת ממינות ומסננות מועמדים לא מתאימים ומציגים בפניהם את המועמדים המתאימים ביותר.

 

ניתן להסתכל על חברת השמה כעל סוכן שתפקידו לקדם אותי בפני המעסיקים – דרך אגב היא פועלת בדיוק כפי שפועלים סוכנים של שחקני קולנוע ו סלבס אחרים, ומקדמים אותם בפני במאים מפיקים ושאר איילי מדיה וסוכנויות אינטראקטיב.

מבחינתנו ישנם מספר יתרונות גדולים לעבודה עם חברות השמה:

 

1.      ראשית האינטרס שלהן דומה לשלנו, חברות ההשמה מרוויחות את כסף, רק כאשר הן הצליחו לסדר לי עבודה! (אך הן עשויות להתייאש הרבה יותר מהר מאיתנו, לאחר 3-4 ראיונות כושלים שלא מתקדמים סביר להניח שלא יגישו שוב את קורות חיינו למשרות נוספות.)

2.      לעיתים ניתן לקבל הכוונה מקצועית – יועצת השמה תוכל לומר לי היכן כדאי לי לעבוד בהתאם לכישורי ולדרישה הקיימת בכל זמן נתון בשוק.

3.      אפשר לגשש בקשר לשכר ולתנאים מקובלים.

4.      דיסקרטיות מלאה, חברת השמה לא תחשוף את פרטיך האישיים לחברה כלשהי ללא השכמתך ואישורך.

5.      תוכל לקבל אינפורמציה פרטנית לגבי אותה משרה פתוחה בחברה – מה בדיוק הם מחפשים ועל מה הם שמים דגש בראיון.

6.      סיוע והדרכה - תקבל עזרה החל ב שכתוב ועדכון קורות החיים וכלה ב הכנה לקראת מבחני מיון ומבדקים אותם תידרש לעבור בחברה המגייסת.

 

ובכן כדי לדעת איך לעבוד עם חברות ההשמה נצטרך להבין קצת את המודל העסקי שלהן.

המטרה של חברות ההשמה היא למצוא את האנשים המתאימים ביותר לתפקיד, בזמן הקצר ביותר ולשלוח את קורות החיים לחברת היעד לפני שהחברה המתחרה תספיק לעשות כן. מועמד שנשלח על ידי חברות שונות נזקף לזכות החברה ששלחה אותו ראשונה ועל כן בכדי שהמועמד ייזקף לזכותה של חברה מסוימת קורות החיים שלו צריכים להגיע לחברת היעד מהר. לעיתים כמו כל דבר במדינה לא מספיקה המהירות לבדה, רצוי שיהיו לך גם את הקשרים הנכונים החברות המגייסות.


לכן חשוב להדגיש כי חברות ההשמה לא מתאימות למועמדים ללא ניסיון מקצועי, או לאלו שמעוניינים לעשות הסבה מקצועית ולהתחיל בקריירה שנייה. השימוש בחברות השמה מתאים למי שצבר כבר מספר שנות ניסיון ומחפש תפקיד הזהה לתפקיד הקודם.
ככל שהתפקיד אותו אתה מחפש דומה לתפקיד הקודם כך השימוש בחברת השמה יהיה אפקטיבי יותר עבורך.

 

עבודה נכונה עם חברת השמה מתבצעת באופן הבא:

 

1.ראשית בחרו חברה אשר מתמחה בענף שבהם אתם עובדים.
חברת השמה המתמחה בתעשייה מסוימת יש לה קשרים ענפים עם חברות באותו תחום.

לדוגמא נניח שהינך מנהל כספים/חשבונות וכו רצוי שתפנה בעיקר לחברות המתמחות בהשמות בתחום הכספים, ורק לאחר מכן תנסה את מזלך גם בחברות השמה מובילות אחרות. הרעיון הוא פשוט אם אתה מחפש עבודה בחברות העוסקות התחום התמחותך אזי העזר ראשית בחברת השמה העוסקות בתחומים אלו.


2. סדר את קורות החיים שלך בתבנית אחידה ומסודרת.
בעבודה מול חברות ההשמה ישנה חשיבות מכרעת לקורות החיים שלך.

חברות השמה מקבלות עשרות קורות חיים ביום. הם מסתכלות על קורות החיים שלך דקות ספורות ועל סמך הרושם הזה הם מחליטות האם אתה מועמד היכול לעניין את החברות שאיתן הן עובדות . חשוב שהמסר (הניסיון התעסוקתי וההשכלה שלך) יודגש במסמך קורות חיים שלך, שקורת החיים שלך יהיו מסודרים ונוחים לקריאה אחרת חברת ההשמה לא תתעכב ותשלח את קורות החיים שלך אל הלקוחות שלה.


3. הייה מוכן לשיחה
טלפונית עם נציג חברת ההשמה.
קרוב לוודאי שנציג חברת ההשמה יצור איתך קשר טלפוני במהרה. הייה מוכן לראיון טלפוני פרטני, הסבר במקצועיות את תחומי עיסוקך והתמחויותיך, ענה בסבלנות על שאלות המראיין ועזור לו עד כמה שניתן לדעת יותר אודותיך. הרי הוא יקבל את ההחלטה לאן אם בכלל לנתב את קורות חייך.


4. תשקיע ותגיע לראיון פרונטאלי בחברת ההשמה.
במידה וזו הפעם הראשונה  שהינך נעזר בשרותי חברת ההשמה הזו, רצוי שתקבע עם נציג החברה זמן לפגישת ראיון פרונטאלי, גם על מנת לטפח קשר אישי עם הנציג שמטפל בך כמועמד, וגם כמובן כדי שיתרשמו ממך בצורה טובה יותר וישלחו בנחישות את קורות חייך לעוד משרות רלוונטיות הקיימות אצלן במאגר.

 

5. פיתוח יחסים עם נציגי חברות השמה .
זה נכון ותופס לגבי כל דבר בחיים. חשוב לבנות את הקשר עם נציגי חברות השמה וזה לא חייב להיות רק כאשר מחפשים עבודה, בניית יחסים יכולה להיעשות על ידי יזמה של שיחת טלפון, איי מייל תודה, ואפילו שליחת פרחים עם מכתב תודה למגייסת שעזרה לך למצוא עבודה. בניית יחסים דורשת השקעה, אך השקעה והכרת תודה תמיד משתלמת.

 

6. פנה לחברת ההשמה ושאל בדבר הסטאטוס שלך אצל לקוחותיה .
למועמדים קשה לדעת פעמים רבות מה נעשה עם קורות החיים שלהם ולאיזה חברות הם נשלחו לעיתים הם חווים כי אין כל תגובה מצד חברת ההשמה.

זכור אתה לא בן יחיד, נציגי חברות ההשמה מטפלים בעשרות מועמדים במקביל וייתכן מאד כי נשכחת. אל תהסס לפנות לנציג שמטפל בך ולבקש אותו שיחקור קצת אודות ומצבך בחברה בה עברת ראיון (בפרט אם הראיון היה מוצלח) על מנת שתוכל להתעדכן ולקבל החלטה לגבי המשך חיפוש העובדה שלך.

 

 

בהצלחה,

VideoJob - מועדון קריירה

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net