מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   עבודה בתאילנד
לחץ להגדלה
תאילנד ארץ מדהימה מגוונת באנשים מחייכים ושובה בנופיה הקסומים. תרמילאים יכולים להסתדר בקלות יחסית עם כ-15-25 דולר ליום בכל מקום בתאילנד. מטיילים עמידים הלנים במלונות נוחים ואוכלים במסעדות צריכים לקחת בחשבון הוצאה של כ-20-30 דולר ליום מחוץ לבנגקוק, וכמובן שבבנגקוק הבירה הכל הרבה יותר יקר...

מאת: greatthai.co.il
פורסם: 03/06/08 09:26

New Page 1

 עבודה ב... תאילנד!

 

עם כמה שזה נשמע מוזר, בתאילנד אין מובטלים. למעלה מ-60 מליון איש במדינה הזו, וכולם עסוקים. אל תטעו, בתאילנד אין מקומות עבודה אינסופיים , אך החלטת ממשלה ומדיניות שהמלך התווה יצרו שיטה שלכולם יהיה מה לעשות. שיטות העבודה בתאילנד הן פרימיטיביות, לכן במקום שמונה אחת תעשה עבודה של מאה אנשים, מאה אנשים עושים עבודה של מכונה אחת. כל זה, כדי שתהיה עבודה לכולם.

כיון שיש עבודה בתאילנד לכל מי שיחפוץ בכך, אין שירותים סוציאליים במדינה ואף אחד לא מקבל ביטוח לאומי או הבטחת הכנסה.

השיטה עובדת ובניגוד למדינות כמו הודו, ברזיל ומרוקו, לא תראו בתאילנד כמעט קבצנים או אנשים הרעבים ללחם. השכר הממוצע אינו עולה על מאה דולר לחודש, אך זה מספיק בשביל לחיות.

רובם מתפרנסים מעבודת כפיים, וטכנולוגיות חדישות ממעטות להיכנס. כדי שלכולם תהיה עבודה, תוכלו למצוא תחומי עיסוק בהם בד"כ מספיק עובד אחד, אך בתאילנד משתמשים בשניים ולפעמים שלושה. למשל, בבתי המלונות, הצוותים כפולים ומשולשים. גם נהגי אוטובוס נעזרים בשוליה שיסייע להם עם הנוסעים.  

לזרים החפצים לעבוד בתאילנד לא יהיה פשוט למצוא תעסוקה. את העבודות הפשוטות יבצעו מליון תאילנדים בשכר שאדם הבא מן המערב לעולם לא יעבוד בשבילו. כדי לעבוד בתאילנד, תנאי כמעט הכרחי הוא ידיעת השפה התאית. יש בבנגקוק אוניברסיטה בשם ABEC (אאל"ט), ושם לומדים רוב הזרים.

שילוב של לימודי תאית ומחשבים או מנהל עסקים מקנה תואר ראשון מוכר , חוג מכרים מקומיים מהמעמד הבינוני-גבוה וידיעת השפה על בוריה - ללא ספק השילוב האולטימטיבי.

חברות זרות מתות להעסיק זרים עם תואר דוברי תאית - והמשכורות יכולות להיות מעולות 3,000$ ומעלה.

ניתן לעבוד בחברת תוכנה בתאילנד בחברת תוכנה, אך מצב השוק שם אינו בכי טוב והסיכוי למצוא עבודה בתחום בתור זר הוא קלוש .

האפשרות הנפוצה ביותר היא לימוד השפה האנגלית. תוכלו לעשות את זה רק אם אתם בעלי מראה אירופאי מובהק (אנגלית לא חובה לדעת). התאילנדים לא יתנו איש שחום עור שילמד אותם אנגלית.

כיון שלתאילנד מגיעים כעשרה מליון תיירים בשנה, תוכלו להיות לפתוח עסק קטן כנותני שירותים לתיירים ולהוות כח עזר למדריכי התיירים המקומיים, תוכלו לעבוד כמדריכי צלילה אם יש לכם את הידע. או כמארחים בקלאבים יוקרתיים.

אם ניחנתם בחוש עסקי, תוכלו לרכוש בתאילנד תכשיטים מגוונים המיוצרים בעבודת יד על ידי מקומיים ולמכור אותם במדינות כגון אוסטרליה, ומדינות שונות באירופה. פערי המחירים יותירו בידיכם רווחים נאים.

  ניתן כמובן להסתדר כמעט בכל מקום בתאילנד, אך אם ברצונכם לעשות כסף אמיתי, לא הייתי מחפש אותו כעובד שכיר בתאילנד...

 

 

הכתבה באדיבות:

פורטל תאילנד http://www.greatthai.co.il/
 

 

   תגובות  (4) הוספת תגובה
1.
הוספת תגובה 
יורם,sahor3@bezeqint.net,תל אביב (09/11/2009)
2.
אתה מטומטם או מה? 
תגובה ל-1 (27/12/2009)
3.
רוצה לעבוד בתאילנד 
ויקי,VIKI19880@WALLA.COM,בת ים (17/01/2010)
4.
לא נכון 
נתי,הוד השרון (16/05/2010)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net