מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   תביעה ייצוגית נגד חברת כח אדם
לחץ להגדלה
הוגשה תביעה ייצוגית נגד חברת כח אדם "אורטל" אשר הנחתה את עובדיה לא לקבל ולהפנות לעבודה נשים בהריון...

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 13/07/08 14:15

תביעה ייצוגית נגד חברת כח אדם "אורטל" אשר הנחתה את עובדיה לא לקבל ולהפנות לעבודה נשים בהריון

עו"ד ציונה קניג-יאיר, הנציבה הארצית בנציבות לשוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת:

 "אפלייה על רקע הריון בהיקף כה נרחב, מעידה על כך כי הדרך להטמעת שוויון במקומות העבודה עוד ארוכה. לא יעלה על הדעת שאפלייה כה בוטה על רקע הריון תתרחש בקרב מעסיקים בישראל בשנת 2008"

בקרוב תפורסם חוברת הנחיות למעסיקים הכוללת הנחיות למעסיקים משלב פרסום מודעת הדרושים דרך ראיון לקבלה עבודה תנאי שכר שווים לעובד ולעובדת ועוד

"אפלייה על רקע הריון בהיקף כה נרחב, מעידה על כך כי הדרך להטמעת שוויון במקומות העבודה עוד ארוכה. לא יעלה על הדעת שאפלייה כה בוטה על רקע הריון תתרחש בקרב מעסיקים בישראל בשנת 2008", כך אמרה עו"ד ציונה קניג-יאיר, הנציבה הארצית, בנציבות לשוויון הזדמנויות בעבודה בתגובה לתביעה הייצוגית שהוגשה נגד חברת כח האדם" אורטל".

עו"ד קניג-יאיר הגיבה לבקשה לתביעה ייצוגית אשר הגישו עו"ד ענת שני ותמורה דויטש נגד חברת כח אדם אורטל, מהבקשה עולה כי החברה הנחתה לכאורה את עובדיה שלא לקבל ולהפנות לעבודה נשים בהריון.

עו"ד קניג-יאיר  ציינה כי נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה הוקמה לצורך טיפול בעוולות  על רקע אפלייה בעבודה, בכוונת הנציבות לפעול מול המעסיקים /ות העובדים/ות למיגור תופעת האפלייה והטמעת השוויון במקומות עבודה הן במישור ההסברתי והן במישור המשפטי.

עוד ציינה עו"ד קניג-יאיר כי בקרוב תפורסם חוברת הנחיות למעסיקים הכוללת הנחיות למעסיקים משלב פרסום מודעת הדרושים דרך ראיון לקבלה עבודה, תנאי שכר שווים לעובד ולעובדת, קידום בעבודה ועד הפרישה מעבודה, הנחיות אלו כוללות בין השאר את נושא ההריון וטיפולי פוריות.

נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה קוראת לציבור המעסיקים לנסות לבחון מדוע נשים בהריון נדחות ממקום העבודה, האם אלו שיקולים ענייניים או שמא דעות קדומות? יש לנסות להבין מה מקור האפליה על רקע הריון ולחשוב על כך שמקומות עבודה מפסידים נשים מקצועיות, טובות בעבודה כאשר מפלים אותן על רקע הריון. לא רק הנשים מפסידות כי אם גם המעסיקים.

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net