מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   אני רוצה להיות עצמאי - היכן נקודת ההתחלה?
לחץ להגדלה
פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא לא רוצה בוסים על הראש. הוא רוצה להיות אדון לעצמו, לעבודתו, להכנסתו לסדר יומו. הרבה אנשים במהלך חייהם רוצים שינוי, לאחר שעבדו הרבה שנים כשכירים תחת מנהלים, חוקים, צעקות ותלושי משכורת לא משתנים, ישנם כאלה שיש להם רעיון עסקי לעשות הרבה כסף עוד בטרם עבדו דקה אחת כשכירים, ויש כאלו שפשוט נולדים עם זה...

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 26/09/08 13:18

להיות עצמאי איך ומהיכן מתחילים?

 

פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש כי הוא לא רוצה בוסים על הראש. הוא רוצה להיות אדון לעצמו, לעבודתו, להכנסתו לסדר יומו. הרבה אנשים במהלך חייהם רוצים שינוי, לאחר שעבדו הרבה שנים כשכירים תחת מנהלים, חוקים, צעקות ותלושי משכורת לא משתנים, ישנם כאלה שיש להם רעיון עסקי לעשות הרבה כסף עוד בטרם עבדו דקה אחת כשכירים, ויש כאלו שפשוט נולדים עם זה והתחילו למכור גרביים ותחתונים ברחוב כשהיו בני 14.

מה עושים? איך פותחים עסק ? אתה רוצה להיות עצמאי אבל לא יודע איך ? ננסה לתת כאן מספר תשובות לשאלות, ולגלות שלהיות עצמאי זה אתגר אבל לא אתגר כל כך מפחיד.

פסגת הפחד:

בטרם מבשיל הרעיון לכלל מעשה עלינו להתגבר על הפחד המובנה ברובנו מפני צעד לא ידוע. הישראלי הממוצע חווה מסגרות בכל מהלך חייו. מבית הספר דרך הצבא וכלה בלימודים. תמיד יש מישהו מעליו שאומר לו מה לעשות וכיצד. כך מרבית האנשים מבחינה סטטיסטית עובדים כשכירים. שכן זהו המוצא הכי פחות לא צפוי. תעשה את מה שאומרים לך ויהיה בסדר. כל עצמאי יכול להעיד על כך שהצעד הראשון כרוך בהתגברות על פחד כלשהו, כי בכל זאת, עסק זה אחריות, סיכון ולקיחת יוזמה, והשד הקטן שאומר לך "לך תדע מה יהיה" שב ומופיע בעיקר בשלבים המוקדמים. בקיצור- לשקשק מפחד זו לא בושה.

הדרך להתגבר על הפחד היא באמצעות התרגשות והתלהבות. כשיש לך התלהבות אתה לא מפחד כי אתה להוט להשיג. לכן השלב הראשון בהתגברות על הפחד הוא בניית רעיון מעורר התלהבות. רעיון מעורר התלהבות יכול להיות רעיון שחשבתם עליו ולאחר שבחנתם את התאמתו לכישוריכם, אתם רואים בסיפוק את העיסוק בכך כמשהו שתרצו לעשות בחפץ לב לא רק בגלל הכסף, ומעל הכל בדקתם שיש לרעיון דרישה גם בחוץ אז אתם בדרך הנכונה.

חזון מונע כשלון:

בטרם תתחילו את התהליך חישבו על קווים מנחים וחזון שאותו אתם רוצים לממש. לכל אדם יש חזון וחלום להגשים משהו ועליכם לדמיין כמה שנים קדימה איך אתם רוצים להיראות. השאיפה שלכם ומה תרצו להשיג, ביחד עם קווים של מה אני מוכן לעשות למען השגת המטרה ומה לא ימנעו מכם מצבים לא נעימים בעתיד. אם שמתם מטרה ויעדים בכח רצון ועבודה קשה תגיעו אליהם.

בחירת המיקום ודרכי השיווק:

בטרם תיגשו לשלבים הטכניים בפתיחת העסק עליכם לבחור את המקום המתאים לפתיחת העסק, ואת דרכי הפצת הבשורה של העסק שלכם לקהל היעד שעליו חשבתם. למשל לא תפתחו חנות למעילי פרווה על שפת הים, ומסעדת שרימפס לא תבוא טוב בבני ברק. שיווק נכון בפרסום מתאים וממוקד יהיה חיוני, לא תלכו לפרסם שווארמה בשלטי חוצות ארציים, ומפעל קיטבגים לא יחלק פלאיירים למשתחררים.

לאחר שעברנו שלבים אלו נשארו כמה פרוצדורות טכניות לא פחות חשובות:

כסף:

נושא שולי ביותר. מקורות המימון לעסק שלך. בלי כסף הרי אי אפשר להתחיל. צריך לשלם שכ"ד, ארנונה, טלפון, פקידה, עובדים ועוד ועוד. מימון היה מצויין אם היה במלואו אולם עסקים רבים נפתחים עם כסף לא בהכרח מכיסם הפרטי של היזמים. משקיע למשל יוכל להיות שותף בעסק תמורת מימונו, הלוואות מבנק תמורת בטחונות, מענקים מגופים ממשלתיים על רעיון מיוחד ועוד. עזרה רבה מאד בפתרונות מימון ושאלות ניתן לקבל בסניפי מט"י- שהינו מרכז לטיפוח יזמות עסקית, ובו מומחים ויועצים שייתנו תשובות לבעלי רעיונות.

פתיחת חשבון בנק:

כסף הרי צריך גם להוציא וגם להכניס. בחשבון העסקי קחו בחשבון את התנאים שהבנקים השונים נותנים. ריביות על אשראי וכדומה. מי שיהיה יותר טוב קחו אותו. זה היופי שבתחרות. לא להתעצל ולהשוות. לחשבונות בבנק הדואר יש יתרון בכך שאין עמלות.

פתיחת תיק במס הכנסה ומע"מ:

הגופים המפחידים לכאורה לא כל כך מפחידים אם עושים את הדברים נכון ופשוט בהתחלה. באתרי האינטרנט של שני הגופים האלו ניתן להוריד טפסים לרישום עסק חדש. בתוך מספר שבועות תקבלו פנקסי תשלום ואישורים על כך שאתם בעלי עסק. בהתאם להכנסות תשלמו למס הכנסה. את הדיווח על מה שהרווחתם או הוצאתם אתם יכולים למלא לבד או באמצעות רואה חשבון, שתמורת כמה לירות יסדר לכם את הבלאגן. כשאתם נרשמים במע"מ הביאו חוזי שכירות ועוד ניירות שיקלו עליכם לקבל פטור מתשלום מע"מ עד סכום מסוים. גם את הניירות האלה יסדר לכם רואה חשבון פעם בחודש.

פתיחת תיק בביטוח לאומי:

כשכיר משלם המעביד את דמי הביטוח הלאומי. כעצמאי אתה משלם סכום קבוע שנתי, ואם יש לך עובדים את ההפרשות שלך כמעביד. התשלום של הביטוח ייקבע בהתאם להכנסות מן העסק.

דפוס שילוט וברכת העסק:

לסיכום, קומו לכם בבוקר של יום חדש, לאחר שעשיתם את כל הנדרש, והחלו ביומכם הראשון כבעלי עסק עצמאי. הדפיסו לכם חשבוניות וקבלות ( כדי שמס הכנסה לא יכנס בכם), שימו שלט יפה בכניסה לעסק ( אל תשכחו למצוא שם יפה לעסק שלכם), ותלו בכניסה את ברכת העסק.  השאר כבר יבוא עם הרבה אהבה ועבודה קשה.

 

 

שנה טובה והרבה הצלחה לעצמאיים...

הכתבה באדיבות סקופ אתרים - ניהול תוכן

www.scoopsites.co.il

 

   תגובות  (4) הוספת תגובה
1.
מוצרי פרסום 
איתי,itayitamar@gmail.com,תל אביב (02/05/2010)
2.
שכר עצמאי לעומת שכר שכיר 
thedrs,thedrs@gmail.com (22/12/2010)
3.
לא חייבים לפתוח תיק אצל הרשויות 
משה,mstolar@hotmail.com (17/01/2011)
4.
מהם ארבעת הפחדים שמונעים מאנשים מלהפוך לעצמאים? 
נמרוד,nemrod.kedem@gmail.com,מרכז (25/07/2011)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net