מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   קורס להכשרת ישראלים לעבודה חקלאית
לחץ להגדלה
משתתפי הקורס יקבלו דמי קיום במשך כל תקופת ההשתתפות בקורס ולאחר מכן, יקבלו גם מענקי התמדה. קורס חדש שמטרתו להכשיר ישראלים לעבודה חקלאית ייצא לדרך בתחילת שנת 2009. הקורס תוכנן על ידי משרדי התמ"ת והחקלאות, בהתאם למדיניות הממשלתית לצמצום העסקת עובדים זרים בישראל.

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 04/12/08 09:16

 

משרדי התמ"ת והחקלאות מקיימים קורס מיוחד וחדשני להכשרת ישראלים לעבודה חקלאית

 

משתתפי הקורס יקבלו דמי קיום במשך כל תקופת ההשתתפות בקורס ולאחר מכן, יקבלו גם מענקי התמדה. גם מכללות אשר יעבירו את הקורס יקבלו את תמיכת המדינה לשם קיומו

קורס חדש שמטרתו להכשיר ישראלים לעבודה חקלאית ייצא לדרך בתחילת שנת 2009. הקורס תוכנן על ידי משרדי התמ"ת והחקלאות, בהתאם למדיניות הממשלתית לצמצום העסקת עובדים זרים בישראל, ובימים אלו מגובשים פרטיו האחרונים. הקורס ממומן על ידי האגף להכשרה מקצועית במשרד התמ"ת ופתיחתו הנה חלק מיוזמה מיוחדת להחזרת הישראלים לעבודה בחקלאות.

משתתפי הקורס יקבלו דמי קיום במשך כל תקופת ההשתתפות בקורס בגובה של עד 2,000 ₪ לחודש, וכן יעברו השמה למשקים חקלאיים. לאחר מכן, יקבלו מענקי התמדה, זאת במידה וישתלבו בעבודה חקלאית ויתמידו בה לתקופה העולה על 3 חודשים. ישראלים שישולבו בעבודה חקלאית במשך לפחות שלושה חודשים יקבלו מענק בגובה של כ- 3,000 ₪ ואלו שימשיכו בעיסוק החקלאי במשך שנה יקבלו מענק נוסף בגובה של כ- 5,000 ₪ נוספים.   

במסגרת הקורס, שיכלול כ- 450 שעות לימוד, ילמדו המשתתפים על שיטות גידול וטיפול, תוך התמקדות בענפי הירקות והפרחים. המשתתפים ילמדו ויתנסו בשימוש בציוד ובאמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשות החקלאות הישראלית, יעברו סדנאות ויערכו סיורים מקצועיים בשטח, בין המשקים השונים.

משרד התמ"ת הקצה לשנה הקרובה כ- 5 מיליון ₪ להכשרות בתחום החקלאות ויממן ישירות את עלויות הקורס במכללות. בסיום הקורס, ישולבו המשתתפים במסגרות עבודה מעשית למשך כחצי שנה לפחות. בתקופה זו ירכשו ניסיון בענפי הירקות והפרחים, בהתאם להחלטתם ותחום ההתמחות שבחרו מבין השניים.  

 

מנהל האגף להכשרה מקצועית במשרד התמ"ת, שלום בן משה: "במהלך השנה הקרובה נרחיב את שתוף הפעולה עם משרד החקלאות על מנת לבחון מקרוב את הצרכים המיוחדים להכשרת עובדים ישראליים בתחומי החקלאות".

מנהלת האגף לתכנון כלכלי ברשות לתכנון במשרד החקלאות, תניב רופא: "התמרוץ נועד לאפשר יצירת תנאים לכניסת ישראלים לענפי החקלאות, תוך הקטנת הנטל הנופל על המעסיק בתקופת הכשרת העובד. המטרה העיקרית שלנו היא לעודד ישראלים לחזור לעבוד בחקלאות בעבודות הקבועות הנדרשות בענף".

 

http://www.moital.gov.il

 

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
דמי כייום 
אנדרס תור,andres.tor@gmil.com,קרית גת (23/09/2009)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net