מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   אני מובטל! האם להסכים לעבודה זמנית?
לחץ להגדלה
מהבחינה הפסיכולוגית : כאשר אתה מגדיר את עצמך כ"מובטל" אתה תתייחס אל עצמך כאל כזה. תישן עד מאוחר, תשקע ברחמים עצמיים וכן הלאה. אדם המגדיר עצמו כ"בין עבודות", אוגר יותר כוחות נפשיים ומוטיבציה להצליח ולמצוא את התפקיד המיוחל. מהבחינה הפיזית אדם המגדיר עצמו כ"בין עבודות" מתנהג ומנהל אורח חיים של אדם פעיל ועסוק.

מאת: טל רותם
פורסם: 15/12/08 16:14

אני מובטל! האם להסכים לעבודה זמנית?

 

במידה והינך מובטל, עבודה זמנית עשויה להיות אבן דרך ראשונה בתהליך חיפוש עבודה קבועה ויציבה. להלן סיבות מנצחות מדוע כדאי להתחיל בעבודה זמנית:

חדירה לארגון גדול ומוכר לעיתים קלה יותר באמצעות הפגנת כישורים והצלחה במשרה זמנית בארגון. הניסיון להתקבל לעבודה לתפקיד קבוע, יציב ונחשק יהיה קשה הרבה יותר מאשר להתחיל בתפקיד זמני. את/ה שואלים את עצמכם מדוע תפקיד זמני עדיף על כלום? רכזתי עבורכם מעט חומר למחשבה:

 

לצורך מילוי תפקיד זמני ברוב המקרים לא תידרש מקצועיות גבוהה וקל יהיה להתבלט. כמוכן, תהא זו דריסת רגל חשובה בעקבותיה ניתן יהיה לצבור ניסיון במסגרת הארגון, ללמוד את התרבות הארגונית ולהכיר את הנפשות הפועלות ומקבלי ההחלטות. השייכות לארגון זמנית ככל שתהיה, פותחת בפניך חלון הזדמנויות לבדיקת אפשרויות קידום בארגון ביום שאחרי סיום התפקיד הזמני. למעשה, במקרה זה המשרה הזמנית מאפשרת לך  "לצמוח" לתוך התפקיד הנחשק. יש להניח שסיכוייך עדיפים במצב שכזה על פני מועמד חיצוני בעל כישורים דומים אשר יתחרה מולך על אותה המשבצת. ארגונים רבים מעדיפים לקדם אנשים מתוך המערכת על פני כאלה המגיעים מחוצה לה בדיוק מסיבות אלה. לכן בעת חיפוש עבודה שווה לבדוק משרות זמניות בארגונים בהם אתה מעוניין לעבוד ולנסות להתקבל לתפקיד אשר יקדם את האינטרסים שלך ושל הארגון. טיפ – חדד כישורים כלליים, כגון: יחסי אנוש, עמידה בלחץ, לוחות זמנים, אחריות והדגם אותם בקורות החיים. אלה יכולים להביא לקבלתך לתפקיד גם אם איננו תפור למידותיך.

 

שמירה על שיגרת עבודה חשובה ועקרונית להצלחת תהליך חיפוש עבודה. עבודה גם אם זמנית, מסייעת לך לשמר את המשמעת וההרגלים של אדם עובד. מלבד היתרון בשימור הרגלי האדם העובד, תמיד קיימת אפשרות לתור אחר עבודה קבועה ביתר נינוחות ובלי חשש פן המעסיק יגלה זאת. שלוות נפש, שמירה על הרגלים וקיום שגרת עבודה מסודרת מסייעים לתהליך חיפוש עבודה יעיל ופורה הרבה יותר מאשר קיום תהליך חיפוש בסגנון "חופשי", הכולל: קימה ב- 11:00 שליחת קורות חיים דרך מספר לוחות דרושים בשיטת "שגר ושכח" וציפייה לכך שאולי מישהו ייצור עמי קשר. מיותר לציין שהציפייה בהמתנה דרוכה (או שלא) לטלפון מרכזת הגיוס (לרוב התפקידים בשוק) הינה בגדר בזבוז זמן לריק. חיפוש עבודה באמצעות לוח דרושים הינו מהלך חשוב ומועיל בפני עצמו. הכרחי לבצעו אך מומלץ לעשות כן בד בבד לעבודה פעילה, זמנית או קבועה. עדיף להתנער מהרגלי בטלה, או מהרגלים של מובטל. באופן כללי הגדר את עצמך כמצוי בסטאטוס של "בין עבודות קבועות" ולא בסטאטוס מובטל. ראשית, מהבחינה הפסיכולוגית : כאשר אתה מגדיר את עצמך כ"מובטל" אתה תתייחס אל עצמך כאל כזה. תישן עד מאוחר, תשקע ברחמים עצמיים וכן הלאה. אדם המגדיר עצמו כ"בין עבודות", אוגר יותר כוחות נפשיים ומוטיבציה להצליח ולמצוא את התפקיד המיוחל. שנית, ברמה הפיזית אדם המגדיר עצמו כ"בין עבודות" מתנהג ומנהל אורח חיים של אדם פעיל ועסוק. עובדה המשמרת את החיוניות ורמת האנרגיה. 

 

אקטיביות – אהיה פעיל, תחפש במודעות דרושים, תשלח קורות חיים. במידה ויש צורך אל תמתין תיעזר בשירותי כתיבת קורות חיים מקצועיים. זו לא בושה! תלך לראיונות אל תוותר לעצמך... תדחוף קדימה! תנסה כל הזמן למצוא עוד פתרונות אל תישאר סטטי. תעבוד בעבודה זמנית, היא תשאיר אותך דרוך ומתורגל.  אל תמתין שיפנו אליך (ברוב המקרים זה לא יקרה). אנשים אקטיביים ימצאו עבודה מהר מאלה שאינם אקטיביים ומהר הרבה יותר מאנשים פאסיביים.   

 

חשוב מכל, שמור על שפיות, נהל סדר יום, נהל מעקב .. תרשום לאיזו מודעת דרושים שלחת ומתי. תיזום טלפונים היכן שניתן, אם תמלא עצות אלה ... תאמין לי תמצא עבודה הרבה יותר מהר ממה שציפית או רצית J

 

 

בהצלחה!

לוח דרושים VideoJob

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net