מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   מציאת עבודה בעת מיתון כלכלי
לחץ להגדלה
נמצא כי יותר ויותר אנשים מבינים כיום את חשיבותו של בניית מערך התנהגותי לשם סיוע בהצלחה עסקית, במיוחד בתקופות של מיתון. ישנן  מסגרות כמו מסגרת אימון אישי ,אימון עסקי  שמאפשרות לרכוש כלים, שיסייעו לכם ולעסק שלכם גם יחד, לאמץ דפוסי התנהגות נכונים יותר הממנפים את התנהגותכם לתוצאות רצויות...

מאת: דורית קיי MA אימון אישי
פורסם: 22/01/09 09:20

אימון אישי לשיווק עצמי כדרך יעילה  למציאת תעסוקה בעת מיתון כלכלי

 

משברים כלכליים נותנים את אותותיהם בכל פלחי המגזר העסקי: החל משכירים ועד למנהלי חברות ופרילנסרים. באופן טבעי, מתבטא המשבר בתחום הפיננסי: נכסים שערכם צנח, ירידה בביקוש המביאה להפסדים גדולים, קיצוצים ולא אחת גם פיטורים. כל אחת מן התופעות הללו משפיעה, כמובן, על מעגלים נוספים, וגורמת לתופעות לוואי המשליכות על הסביבה הקרובה של כל אדם ואדם ובסופו של דבר על החברה כולה. אולם מלבד ההשלכות הפיננסיות קיים היבט נוסף חשוב לא פחות: ההיבט המנטאלי והתנהגותי של כל פרט ופרט. לאלו  התוהים על הקשר בין מנטאליות והתנהגות אישית לבין הפן העסקי, נמצא כי יותר ויותר אנשים מבינים כיום את חשיבותה של בניית מערך התנהגותי לשם סיוע בהצלחה עסקית, במיוחד בתקופות של מיתון. ישנן  מסגרות כמו מסגרת אימון אישי ,אימון עסקי  שמאפשרות לרכוש כלים, שיסייעו לכם ולעסק שלכם גם יחד, לאמץ דפוסי התנהגות נכונים יותר הממנפים את התנהגותכם לתוצאות רצויות. לדוגמא במסגרת של אימון אישי או אימון עסקי,אחד ההדגשים שיושמו ה,ם על "כרטיס הביקור הווירטואלי" כלומר אופן ההצגה העצמית שלנו.

מפגשי נטוורקינג

מפגשי נטוורקינג הם אחת הדרכים היעילות ביותר לשלב למידה עם יישום פרקטי. המפגשים נערכים לרוב בהנחיית יועץ שיווקי וכוללים משתתפים ממגוון תחומים עסקיים. הרעיון העומד בבסיסו של מפגש הנטוורקינג הוא היכולת ליצור רשת של שיתופי פעולה עסקיים, המשלבים הצבת יעדים ומטרות לטווח הרחוק. פירוש הדבר הוא שבבואנו למפגש נטוורקינג לא ננסה לשווק את עצמנו בצורה אגרסיבית בקרב חברי הקבוצה, על מנת לשפר את נתוני המכירות שלנו לטווח הקרוב, אלא נבסס קשרים שיוכלו לסייע לנו בהגדלת מכירות בטווח הרחוק. מלבד ביסוס הקשרים העסקיים, רוכשים חברי הקבוצה כלים להבנת תהליכי שיווק אישיים ויישומם כל אחד  בתחומו ומתאפשר שיח מלמד מפרה ורב תחומי.

מפגשי הנטוורקינג מתאימים לכולם: למי שמעוניין להגדיל את המכירות (בסופו של דבר זהו מדד ההצלחה הוודאי והבטוח ביותר אליו כולנו שואפים...), למי שרוצה לשווק את עצמו בצורה משכנעת יותר, למבקשים להגשים חלומות עסקיים ולחפצים למצוא פרטנרים לדרך חדשה ומאתגרת של למידה משותפת והצלחות כלכליות. ככל שהקבוצה הטרוגנית יותר, כך יכולה להתבסס רשת המבוססת על שיתוף פעולה ואמון, במקום על תחרותיות ובידול.

איך למצוא מפגשי  נטוורקינג המתאימים לי?

חיפוש ברשת האינטרנט אחר נטוורקינג, יביא אתכם לשני מקורות עיקרים: מפגשים  הנערכים פנים מול פנים ,ורשתות אינטרנטיות. לדוגמא,רשת Linked in היא רשת ותיקה שישנם הד הנטרים לא מעטים המשתמשים בה כדי לאתר   עובדים לתפקידים  בכירים ייחודיים.הרישום לרשת הוא קל ומאפשר למשתמש לעדכן את הפרופיל העסקי שלו מעת לעת.

רשת ישראלית נוספת היא רשת hook . רשת זו מאפשרת לכל נכנס להרכיב את הפרופיל האישי והעסקי שלו, לכתוב בלוג ולטוות רשת קשרים.

מקור  רישות נוסף להחלפת דעות ורעיונות הוא קפה דימרקר. זוהי פלטפורמה שמאפשרת פגישות אינטרנטיות שעשויות להוביל  ליצירת קשרים מקצועיים.

סדנאות להתמקצעות אישית.

כשאנו במשבר,זוהי בחירה שלנו  כיצד נתייחס ונתמודד עם המשבר. ניתן לראות בתקופה זו עצירה זמנית שתאפשר לכל אחד להתבונן פנימה,ולראות היכן הוא רוצה לראות את עצמו בעתיד, ולבדוק כיצד הוא יכול ליישם זאת. בתקופת מיתון שעלולה להיות משברית לחלק מאיתנו,דווקא חברות בקבוצה עשויה  לסייע .קבוצות של אימון אישי וקבוצות  של אימון עסקי,עשויות לתת פתרון גם הם  ליצירת קשרים עסקיים,חברתיים חדשים,גם רכישת כלים  להעצמה אישית ועסקית.

כדאי לזכור שתמיד תימצא סיבה לוותר על החלום. אם לא יהיה זה המיתון ,תהיה זו  סיבה אחרת, אבל ההחלטה והכוח להגשים מטרות וחלומות ישנים הינם בידיכם והשינוי אפשרי וזמין לכל אחד ואחת.

 

הכותבת:

דורית קיי MA אימון אישי ויעוץ ארגוני

 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
עבודה מהבית 
aftilworks,aftilworksjob@gmail.com,מרכז (06/06/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net