מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   יצירת יתרונות בשעת חיפוש עבודה
לחץ להגדלה
שוק העבודה הוא טריטוריה רגישה. כל מי שעבר תקופת אבטלה אחת או יותר יודע שישנן תקופות שבהן השוק מוצף בהצעות עבודה וישנם ימים שבהם יש בצורת קשה, ואדם יכול למצוא את עצמו מחפש עבודה במשך חודשים וללא הצלחה.

מאת: קריירה
פורסם: 08/02/09 17:48

יצירת יתרונות בשעת חיפוש עבודה

 

שוק העבודה הוא טריטוריה רגישה. כל מי שעבר תקופת אבטלה אחת או יותר יודע שישנן תקופות שבהן השוק מוצף בהצעות עבודה וישנם ימים שבהם יש בצורת קשה, ואדם יכול למצוא את עצמו מחפש עבודה במשך חודשים וללא הצלחה.

בתקופות כאלו, בהן התחרות קשה ועל כל משרה מתחרים עשרות מועמדים, עדיף לו למובטל שיהיה מצויד בכל הכלים הדרושים לו על מנת לנצח. יהיה זה חבל מאוד לפספס משרה טובה רק בשל העדר יכולת אחת שלמועמד אחר יש. לפעמים, מוכשר האדם ככל שיהיה, הנתונים היבשים הם שנותנים את הטון הסופי בהכרעה בין שני מועמדים.

מעסיקים אוהבים אנשי אשכולות שיכולותיהם אינן מסתכמות בתחום הצר עליהם הם אמונים. מה הם הדברים שיכולים להוות יתרון בשעות מצוקה?

גם אם אתם לא מתכננים להיות מהנדסי תכנה, רכישת מיומנויות אותן ניתן לבצע באמצעות המחשב (ביניהן הנדסת תוכנה) או עבור המחשב (ביניהן ניהול רשת) היא עניין שאין צורך להכביר במילים על מנת להבין את חשיבותו. בימינו, לימודי מדעי המחשב מהווים יתרון עבור מועמדים לכל משרה הנושקת לתחום טכנולוגי כלשהו, ואפילו למשרות ניהול פשוטות שהפרקטיקה שלהן אינה נוגעת לטכנולוגיה כלל וכלל. מיותר לציין שבכל תפקיד הכולל עבודה עם מחשב -  מעבודת מזכירות ועד ניהול צוות עובדים, הצפייה מהעובד היא להכיר את הכלים המשרדיים של מיקרוסופט על בוריים ועל כן למי שאינו מצויד ביכולת הזו, מומלץ במהרה לעבור קורס אופיס מזורז.

 

מלבד התחום הטכנולוגי, כדאי רצוי ומומלץ לכל מובטל בשוק לרכוש כמה מיומנויות בתחום הכלכלה. מניה? אופציה? מדד? מט"ח? אג"ח? – אם כל אלו נשמעים לכם כמו סינית, זה כנראה הזמן לתקן את זה, במיוחד אם יש לכם קצת כסף ואתם לא בדיוק יודעים היכן הוא מטייל ומה זה אומר. אחד הדברים שיכולים לעשות קצת סדר בראש הוא קורס ניהול תיקי השקעות. אולי אחרי שתתחילו להתמצא קצת בשבילי הסבך הכלכלי, תראו כי הכלב אינו נושך כמו שאולי נדמה לכם, ואולי אפילו תתאהבו בתחום. בשלב הבא, מנהל תיק השקעות טוב שמרגיש שיש לו יכולת לקרוא את מפת שוק ההון יכול אפילו להפוך לאנליסט.

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net