מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   חברת סגא אנטרפרייז הורשעה בעבירות שכר מינימום
לחץ להגדלה
יצויין כי, במסגרת הדיונים בתיק ניתנה החלטה עקרונית לפיה על המעסיק לשלם את שכר המינימום במועד הרגיל לתשלום שכר, שהוא המועד הקבוע לפי חוק הגנת השכר.

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 22/02/09 18:03

הרשעה וקנס בגין הפרת חוק שכר מינימום

חברת סגא אנטרפרייז (ישראל) בע"מ אשר שילמה לארבעה עובדים את שכר המינימום באיחור הורשעה לפי חוק שכר מינימום והוטל עליה קנס בסך 727,000 ₪ והתחייבות להימנע מביצוע העבירה

 

בית הדין לעבודה: מועד התשלום של השכר לפי חוק שכר מינימום הוא המועד הרגיל לתשלום השכר, לפי חוק הגנת השכר, והשלמת שכר מאוחרת אינה פוטרת מאחריות

 

משרד התעשייה המסחר ותעסוקה הגיש כתב אישום נגד חברת סגא אנטרפרייז (ישראל) בע"מ אשר העסיקה נער ושלושה עובדים בגירים ולא שילמה להם את שכר המינימום במועד הקבוע לתשלום השכר, אלא מספר חודשים באיחור, לאחר פתיחה בחקירה.

 

חברת סגא אנטרפרייז (ישראל) בע"מ, המפעילה מתחמים של משחקים אלקטרוניים, לא שילמה את שכר המינימום של ארבעת עובדיה במועד וטענה במסגרת ההליכים כי העובדים קיבלו את שכר המינימום במועד מאוחר יותר ולכן חוק שכר מינימום כלל אינו חל, אלא מדובר רק ב"הלנת שכר", שלפי חוק הגנת השכר איננה עבירה פלילית.

 

יצויין כי, במסגרת הדיונים בתיק ניתנה החלטה עקרונית לפיה על המעסיק לשלם את שכר המינימום במועד הרגיל לתשלום שכר, שהוא המועד הקבוע לפי חוק הגנת השכר. במסגרת פסק הדין בתיק נקבע כי הראיות שהוצגו לבית הדין מוכיחות כי אכן התבצעה עבירה לפי חוק שכר מינימום, כי התכלית החשובה העומדת ביסוד חוק שכר מינימום מצדיקה פרשנות רחבה מן המשמעות המילולית וכי מועד תשלום השכר הוא חלק אינהרנטי של החובה לשלם שכר מינימום.

 

עוד נקבע בפסק הדין כי השיטה של הנאשמת, לשלם את שכר העובדים לשיעורין -  פסולה ולא ניתן להכשירה וכי נסיבותיה הכלכליות של הנאשמת אינן מבטלות את החובה הקבועה בחוק לשלם את שכר העובדים אשר לא יפחת משכר המינימום וישולם במועד.

 

משרד התעשייה המסחר והתעסוקה טען, באמצעות עו"ד גלי לוי, כי לאור התנהלות הנאשמת וניצול העובדים הצעירים, על בית הדין להטיל על הנאשמת קנס משמעותי שיעקור את התופעה מן השורש ולהעביר באמצעותו מסר מרתיע לציבור המעסיקים.

 

בגזר הדין שניתן בימים אלה, נתנה לכך השופטת הדס יהלום ביטוי וגזרה על הנאשמת לשלם קנס בסך 727,200 ₪ וכן חויבה הנאשמת לחתום על התחייבות להימנע מעבירה זהה לתקופה של שלוש שנים בסך 727,200 ₪.

 

השופטת התייחסה להחלטת הנאשמת להמשיך בהעסקת העובדים ובפעילות החברה וטענה כי היה על הנאשמת לשקול את כל השיקולים קודם להעסקת העובדים ולא להטיל על כתפיהם את מצוקותיה הכלכליות של החברה. נקבע כי תשלום השכר בסכומים קטנים הינו "בבחינת העמדת העובדים כמקבצי נדבות". 

 

 

עוד מאמרים על זכויות עובדים

 

תביעה נגד רמי-לי בגין הפרת חוק שוויון הזדמנויות בעבודה

 

פיטורי עובדת בהריון

 

כתב ויתור ושחרור בעת סיום יחסי עובד מעביד

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net