מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   הקלות למעסיקים הקולטים עובדים חדשים
לחץ להגדלה
לנוכח המשבר הכלכלי העולמי והשלכותיו על הכלכלה במדינת ישראל פרסם משרד התמ"ת לפני כחודש תכנית לקליטת עובדים באזורי עדיפות לאומית תוך מתן דגש לפריפריה הרחוקה ואזור עוטף עזה. השבוע הוחלט על ידי ס' ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, להקל על המעסיקים המעוניינים לגייס עובדים חדשים ...

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 15/03/09 16:50

מסלול תעסוקה חדש - הקלה על מעסיקים המעוניינים לקלוט עובדים נוספים

 

בהמשך לכנסי מציעים שערך המשרד ובקשות של מעסיקים שונים, החליט סגן ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי  להקל על המעסיקים המעוניינים לקלוט עובדים נוספים, ולאפשר להם לקלוט עובדים חדשים תוך שנה לכל היותר במקום חצי שנה, במסגרת מסלול התעסוקה החדש.

 

בהתאם לכך הוחלט על דחיית המועד האחרון להגשת בקשות ב- 10 ימים על מנת לאפשר למעסיקים לתקן את הצעתם עד  לתאריך  25.3.09. במקביל, על מנת לוודא שזכויותיהם של העובדים במשק ישמרו ובמיוחד בתקופה זאת, יוודא משרד התמ"ת  כי מקבלי הסיוע ימלאו אחר הוראות החוק והתקנות השונות בדבר שמירה על חוקי העבודה וזכויות העובדים.

 

לנוכח המשבר הכלכלי העולמי והשלכותיו על הכלכלה במדינת ישראל פרסם משרד התמ"ת לפני כחודש תכנית לקליטת עובדים באזורי עדיפות לאומית תוך מתן דגש לפריפריה הרחוקה ואזור עוטף עזה. השבוע הוחלט על ידי ס' ראש הממשלה ושר התמ"ת, אלי ישי, להקל על המעסיקים המעוניינים לגייס עובדים חדשים ולהיעזר בתכנית ולהאריך את התקופה במסגרתה מחויב המעסיק לקלוט את העובדים משישה חודשים לשנה.

מנכ"ל משרד התמ"ת רו"ח גבריאל מימון אומר כי האפשרות לקלוט עובדים תוך שנה במקום חצי שנה מאפשרת גמישות ותכנון טובים יותר למעסיקים. ההקלה מתאימה גם לחברות אשר שוקלות להעתיק פעילות ממרכז הארץ לפריפריה, מאחר וההעתקה כרוכה בד"כ, בתקופה ממושכת יותר של הקמת המפעל החדש וקליטת עובדים מהאזור. מימון הוסיף כי לאור החשש שתקופת ההאטה תגביר את הפגיעה בפגיעה בשכר ובזכויות העובדים, החליטה הנהלת המשרד כי לא יינתן סיוע למעסיקים אשר הורשעו או נקנסו לאחרונה בגין הפרה של חוקי עבודה.

 

 

סגן מנהל מרכז ההשקעות, אשר שטרית , אומר כי סכום התקציב שהוקצה לטובת התכנית הינו 100 מליון ₪ ובכפוף להצלחתו תבחן אפשרות להגדיל את התקציב בתיאום עם אגף תקציבים.  בנוסף הוחלט כי יינתנו הטבות מועדפות לחברות אשר יקלטו עובדים מאוכלוסיות ששיעור השתתפותם בתעסוקה הינו נמוך כדוגמת: מוגבלים, הורים יחידים,חרדים ומיעוטים. שטרית אומר כי הסיוע יינתן בדרך של הקצאה תחרותית כך שלזוכים תינתן השתתפות המדינה בעלות העסקת העובדים. כמו כן התשלום יתבצע אחת לרבעון כנגד המצאת דיווחים המעידים על עמידה בתנאי המקצה ולאחר בדיקות.

 

לצורך מתן פרק זמן נוסף לחברות שלא הגישו בקשות בשל תקופת הקליטה המקורית ועל מנת לתת למציעים הפוטנציאלים אורך זמן להוסיף פרטים נדרשים - נדחה תאריך הגשת הבקשות עד לתאריך 25 במרץ 2009.

 

 

 

   תגובות  (4) הוספת תגובה
1.
אנחנו עושות שיחות וידאו  
מעיין,tihobej449@mado34.com,כל הארץ (24/07/2020)
2.
דרושים עובדים לעבודה מהבית בהקלדה, 
נועה (28/09/2020)
3.
אנחנו עושות שיחות אירוטיות חמות ולוהטות ושיחות ארוטיות בוואצפ: 
נופר (12/11/2020)
4.
אנחנו עושות שיחות אירוטיות חמות בוואצפ: 
רווית,torogiv63143@hancack.com (15/02/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net