מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה
לחץ להגדלה
הנציבה הארצית, עו"ד ציונה קניג-יאיר :" דווקא בימים של משבר כלכלי יש להקפיד על שוויון הזדמנויות גם בתהליכי פיטורין ולהימנע מפיטורים מפלים כלפי נשים ערבים ואוכלוסייה מבוגרת"

מאת: משרד התמ"ת
פורסם: 05/05/09 13:22

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה

 

ברבעון הראשון של שנת 2009 הגיעו לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה סה"כ 180 פניות. עיקר הפניות שהתקבלו: 14% - שירות צבאי. מדובר בחיילי מילואים אשר פוטרו במהלך שירות המילואים, או מייד בסיומו.

 

סגנית שר התמ"ת, ח"כ אורית נוקד השרה הממונה על נציבות שיוויון הזדמנויות בעבודה: "הקמת הנציבות במשרד התמ"ת נותנת למשרד הזדמנות להוות חוד החנית בנושא שוויון בעבודה ולהוות דוגמא אישית לכלל משרדי הממשלה בפרט ולמעסיקים בכלל".

 

הנציבה הארצית, עו"ד ציונה קניג-יאיר :" דווקא בימים של משבר כלכלי יש להקפיד על שוויון הזדמנויות גם בתהליכי פיטורין ולהימנע  מפיטורים מפלים  כלפי נשים ערבים ואוכלוסייה מבוגרת"

 

שתי נציבות אזוריות החלו היום את תפקידן בנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה של משרד התמ"ת. עו"ד שרון אברהם-ויס מונתה לנציבה אזורית תל-אביב והמרכז עו"ד אינה סולטונוביץ-דויד לנציבה אזורית ירושלים-באר-שבע

 

 

הנציבות האזוריות מצטרפות לנציבה הארצית, עו"ד ציונה קניג-יאיר אשר מונתה בינואר 2008 ושוקדת מאז על אכיפת שוויון הזדמנויות בעבודה ומיגור אפליה בשוק התעסוקה.

 

הנציבות האזוריות יהיו ממונות באזוריהן על קבלת הפניות מעובדים ומעסיקים, בירור התלונות והגשת תביעות לבית הדין לעבודה.

 

ברבעון הראשון של שנת 2009  הגיעו לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה סה"כ 180 פניות. עיקר הפניות שהתקבלו: 14% - שירות צבאי -  עיקר הפונים הינם חיילי מילואים אשר פוטרו במהלך שירות המילואים, או מייד בסיומו. הנציבות החלה בהליכי בירור מול המעסיקים ותלונות אשר יימצאו מוצדקות יועברו לתביעה בבתי הדין לעבודה.

 

 נושאים נוספים בהם התקבלו פניות בעת האחרונה: היריון-13%, הורות-9%, גיל- 5%, לאום- 3% , מגדר- 2%.

 

סגנית שר התמ"ת, ח"כ אורית נוקד אמרה כי "תשים דגש מיוחד על אפליה בקרב המגזר הערבי, אשר סובל מקיפוח ממושך רב שנים. ישנו צורך חשוב בהגברת המודעות לנציבות במגזר". עוד מוסיפה סגנית השר כי הטמעת שוויון בשוק העבודה תגביר את תחושת הביטחון התעסוקתי אשר מהווה מפתח לחיים של עוצמה ועצמאות אישית וחברתית.

 

הנציבה הארצית, עו"ד ציונה קניג-יאיר מציינת כי "דווקא בימים של משבר כלכלי יש להקפיד על שוויון הזדמנויות גם בתהליכי פיטורין ולהימנע  מפיטורים מפלים  כלפי נשים ערבים ואוכלוסייה מבוגרת".

 

לאחרונה הפיצה הנציבות חוברת הנחיות למעסיקים בערבית וכן הושק, זה מכבר, אתר נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, בערבית. סגנית השר נוקד מציינת כי  הנגשת המידע למעסיקים ערבים יתרום להגברת המודעות בחברה הערבית הן בקרב המעסיקים והן בקרב העובדים.

 

רקע – נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת

 

נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה פועלת מכח חוק שוויון הזדמנויות בעבודה (התשמ"ח – 1988) החוק תוקן בשנת 2005. בחודש ינואר 2007 החליטה הממשלה להקים את נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, בנובמבר 2007 מונתה הנציבה הארצית, עו"ד ציונה קניג-יאיר. בשנת ההקמה הראשונה, התמקדה הנציבה בהקמת הנציבות באיוש תפקידים, בפעולות הסברה ובטיפול בפניות.

 

סמכויות הנציבות

 

•         לנקוט בפעולות הסברה להעלאת המודעות הציבורית

•         לטפל בתלונות מול מעסיקים

•         להורות בצו למעסיק להעביר נתונים

•         להגיש תביעות משפטיות בבתי הדין לעבודה

 

יעדי הנציבות

 

•         להפוך את שוק העבודה לשוויוני יותר

•         להוביל תהליך של הטמעת שוויון ומיגור אפליה בשוק העבודה

•         להוות מקור מידע למעסיקים ועובדים בנושא שוויון הזדמנויות בעבודה

 

 

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net