מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   תנאים חומריים או תנאים רגשיים בעבודה?
לחץ להגדלה
בילדותנו חלמנו כולנו על האביר על הסוס הלבן, זה שיביא אותנו אל האושר הגדול. זה שמתחיל ב-א'. אחר כך התבגרנו התפכחנו וחלמנו, שוב, על האביר. את הסוס החליפה המרצדס הגדלה והמפוארת, ואת האושר החליף העושר...

מאת: ריקי דינר לוי
פורסם: 20/05/10 09:54

בחן את עצמך: מה יותר חשוב לך: תנאים חומריים או תנאים רגשיים בעבודה?

 

בילדותנו חלמנו כולנו על האביר על הסוס הלבן, זה שיביא אותנו אל האושר הגדול. זה שמתחיל ב-א'. אחר כך התבגרנו התפכחנו וחלמנו, שוב, על האביר. את הסוס החליפה המרצדס הגדלה והמפוארת, ואת האושר החליף העושר, זה שמתחיל ב-ע'. ציפינו כי האביר המודרני, יביא עימו את הוילה בקיסריה ואת חשבון ההוצאות המנופח ובלתי מוגבל שיהיה מנת חלקנו לעולמי עד. בקיצור חיפשנו חתן עשיר!

 

כיום, לאחר התבגרות נוספת ברור לנו שלא תמיד מגיע אביר שכזה, בדרך כלל לא, וכי גם האבירות שביננו מרוויחות את לחמן בעצמן. אז ביננו, באמת...כשאת קמה בבוקר להרוויח את לחמך, מה יותר חשוב לך- האושר או העושר?

בחני את עצמך- על האמת שמאחורי סיפורי הנסיכים הרכובים.

 

תנאים חומריים בעבודה

תנאים חומריים הינם מנת חלקה של כל מערכת עסקית. מבחינת מקום העבודה מדובר בפונקציה הגלויה של המקום- בתלוש המשכורת שלך. מקום העבודה בא לספק בראש ובראשונה בדיוק את זה, פרנסה למשפחה!

כולנו מחפשים מקום שיצדיק את עבודתנו, קרי יניב סכום נאה בסוף כל חודש. לעיתים אנו אף מוכנים להתפשר על יוקרה מקצועית ולו במחיר מספר הספרות של הכנסתנו. אנחנו עשויים לוותר על לימודים אקדמיים לטובת לימודי תעודה מכיוון שבמקצוע מסוים ההכנסה גבוה יותר מאשר במקצוע הדורש השכלה אקדמית. אולי בסוף החודש יתברר כי עדיף להיות מנעולן על פני מרצה באוניברסיטה?

 

כמעט כל פרק בקורות חיינו מתורגם בבגרות לספרות:

עם תואר ראשון - ההכנסה כך וכך.. עם תואר שני עולה ההכנסה (כתלות בתחום העיסוק כמובן), ניסיון- מקנה יתרון, וכהנה וכהנה. במערכות העיסקיות קיימים אף תנאים חומריים הנצברים תוך כדי העבודה כגון: הוותק, עליה בדרגה, בצבא לדוגמא רמת פעילות, קורסים שונים וכדומה. אנו מנסים לאורך חיינו לצבור כמה שיותר נקודות זכות מתוך ידיעה כי הם ישפיעו בעתיד על התנאים החומריים של עיסוקנו.

 

 

תנאים רגשיים בעבודה

 

לצד התנאים החומריים קיימים אף תנאים רגשיים וגם כאלו הנופלים בתווך. התנאים הרגשיים הינם למעשה הפונקציה הסמויה של העבודה. הם נחשבים סמויים היות ולמרות חשיבותם הם לא מופיעים בחוזה ההעסקה. הדרג המנהלי מודע אליהם מראש, הדרג המתקבל לעבודה חדשה יתוודע אליהם במהלכה. תחת תנאים רגשיים גרידא ניתן למצוא את האווירה במקום העבודה, סביבת עבודה – הן אנושית והן אקלימית, סוג המתנות לחג, תחושת שליחות וכל אספקט אשר אינו משפיע ישירות על המשכורת אבל גורם לעובד לקום עם חיוך בבוקר למקום העבודה. חשוב לציין כי תנאים רגשיים, הנופלים בתווך של החומריים ולהיפך, כן מופיעים בחוזה ההעסקה ואף מעוגנים בחוק כגון: נופש, העשרה, הבראה וכדומה.

 

מה יותר חשוב- בחני את עצמך...

במבחן זה אין תשובה נכונה ותשובה לא נכונה. כל אחד והתייחסותו למקום עבודתו ולאספקטים נוספים בחייו. כל אחד ואחת מאיתנו אף יכול לשנות את תשובותיו בהתאם למצבו בחיים. כך למשל בצעירותנו חשובה לנו סביבת עבודה דינמית וצעירה, המשרה אווירה טובה, ואילו בבגרותנו כאשר המשכנתא וחובות אחרים מתדפקים על דלתנו ייתכן ונסתפק אף במקום עבודה המשרה אווירה פחות חברית, אך מכסה את המינוס בבנק.

ומה איתך?

  • טווח קצר/טווח ארוך- חשבי על מעמדך כיום. האם הוא מאפשר לך רווחה כלכלית כך שאינך לחוצה על המשכורת? במידה וכן, ייתכן ותוכלי להתפשר על שכר אך לקום כל בוקר עם חיוך.
  • יוקרה/מעמד- איזה טיפוס את? האם חשוב לך מה יגידו? האם חשובה לך היוקרה המקצועית? במידה וכן (ואין בושה בכך) ברור כי תעדיפי מקום עבודה המצדיק את השכלתך, ניסיונך המקצועי וכדומה. נסי לחשוב האם ויתרת בדרך על אי אלו פרות קדושות לך, המהוות את התגמולים הרגשיים בעבודה?
  • אופי- תחום רגשי לחלוטין, המהווה את מי שאת. לדוגמא, במידה וחשובה לך עשייה חברתית ותחושת שליחות הרי ברור וידוע לך מראש כי משכורות גבוהות אין בתחומים אלו. אך עם זאת, אם את אכן חדורת שליחות את הרי שהתגמול החומרי שתמצאי בעשייה חברתית שווה עבורך על שקל.
  • סטטוס- רבות הן הפעמים בהם ההחלטה באשר לויתורים רגשיים ו/או חומריים במקום העבודה קשורה למצב המשפחתי. עבודה בהיי-טק לדוגמא מניבה תגמולים חומריים למכביר, אך עם זאת פוגעת לעיתים בתגמול הרגשי שאינו מגיע ממקום העבודה אך מושפע ממנו- המשפחה. האם את מוכנה לוותר על חיי משפחה תמורת תגמולים אלו?

סיכום

השאלות והתהיות באשר למקום עבודה מבחינת התנאים שהוא מספק רבים הם, אין תשובה אחת וההתלבטות מראה עד כמה העניין סבוך. הרשו לעצמכם להחליט, תוך שאתם אומרים לעצמכם כי ההחלטה תבדק ותשקל בשנית בכל נקודת זמן נתונה, וכל אימתי שתרגישו כי ההחלטה שהחלטתם בעבר כבר אינה עומדת במבחן המציאות עבורכם. כמובן שהכי טוב למצוא עבודה המשלבת תנאים חומריים מעולים עם תנאים רגשיים. אם אתם כבר עובדים במקום שכזה- אשריכם!

 

המאמר בחסות החברה הישראלית למיגון - מנעולן

 

בהצלחה,

הכותבת: ריקי דינר לוי – מאמנת אישית ומשפחתית

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net