מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   חיפוש עבודה דרך רשתות חברתיות
לחץ להגדלה
לחפש עבודה זו משימה מאתגרת, אבל בעידן הוירטואלי קל יותר לאתר משרות פוטנציאליות ולהפיץ את קורות החיים שלכם ברחבי הרשת, כך שיגיעו לאדם הנכון במקום הנכון.

מאת: שירה דרורי
פורסם: 08/06/10 19:25

 

 

איך לחפש עבודה ברשת חברתית 

 
המידע החשוף והנגישות לאנשים בעמדות מפתח, הופך את חיפוש העבודה והקידום התעסוקתי למהיר וידידותי יותר עבור מחפשי העבודה.

הממד הפרסונאלי של הרשתות החברתיות גם הוא משחק תפקיד חשוב, ואם בעבר הסתתרתם מאחורי מסמך פורמאלי של קורות חיים, הרי שכיום מעסיקים סורקים את הרשת בעקבות המועמדים, ובאמצעות הפרופיל האישי שלכם במגוון רשתות חברתיות, יכולים לדעת בדיוק איך אתם נראים, מה הם תחומי העניין שלכם ומי הם החברים שלכם.

לא תמיד המידע מחמיא ולעיתים הוא אפילו יכול לעשות נזק למועמד מבחינה תדמיתית, ולכן, כדאי להקדים תרופה למכה ולמתג את עצמכם כמועמדים נחשקים ועובדים מבטיחים דרך הפלטפורמות שמציעות הרשתות החברתיות.

איך עושים את זה וכיצד מחפשים עבודה באמצעות הרישות החברתי שלכם? מבחר טיפים ישימים ופשוטים לביצוע בכתבה שלפניכם

הפרופיל שמיתג אותי 

חשוב שתהיה לכם נוכחות במגוון רשתות חברתיות ומקצועיות, החל מפייסבוק ועד לינקדאין. עם זאת, את המידע הפרטי שמרו לסביבה הקרובה שלכם והגנו עליו בפרטיות ורק מידע שיש סיכוי שמעסיקים פוטנציאליים ייחשפו אליו השאירו גלוי. לצד האינפורמציה הבסיסית כגון מקום מגורים, תאריך לידה ותמונה, כדאי להעלות מסמך של קורות חיים או לכתוב את הרזומה שלכם בצורה קליטה וברורה, לפי ציוני דרך מרשימים, השכלה, תעודות, ניסיון תעסוקתי. למשל, אם אתם מכוונים לתפקידי הדרכה אלא תשכחו לציין שבעבר הייתם מדריכי סאמר סקול. אם יש אפשרות שממליצים יעלו עליכם פידבקים חיובייםבקשו מהם לעשות את זה וכך תחזקו את המוניטין שלכם ברשת.

הקשרים הנכונים מתחילים ברשת

חשוב להרבות ביצירת קשרים ברשתות חברתיות ומקצועיות, ובמיוחד להשקיע ביצירת קשרים עם אנשים בעמדות מפתח או בחברות רלוונטיות לתחום עיסוקכם כמו למשל, אם אתם בתחום המשכנתאות חפשו אנשים מהתחום שקשורים לתחום של משכנתא. תוכלו לעקוב באינטרנט אחרי ידיעות על מינויים חדשים בחברות ולנסות לאתר את האנשים דרך שמם המלא או החברה באמצעות הרשת, ולהציע להם חברות או "לפגוש" אנשים בתחומי עיסוק רלוונטיים בפורומים, דיונים וקבוצות בתחום העיסוק המבוקש. הרישות הזה יאפשר לכם במידה ואתם מחפשים עבודה לעדכן על כך את כל החברים ובין היתר, קורות החיים שלכם יגיעו לאנשים שיתכן וישקלו את העסקתכם וזאת ללא מיון מקדים אלא ישירות אליהם.

לאתר ברשת ממליץ מתוך החברה

דרך נוספת לחפש עבודה היא לעקוב אחרי מודעות דרושים ובמידה ומצוין שם החברה – לנסות לאתר ברשת החברתית או המקצועית מישהו שעובד באותה חברה. אנשים רבים ממלאים בפרופיל האישי שלהם מקום עבודה ובדרך זו קל יותר להגיע אליהם. תוכלו לספר להם שאתם רוצים להגיש מועמדות למשרה חדשה שהתפנתה בחברה שלהם, להעביר אליהם קורות חיים ולבקש כטובה המלצה אישית עליכם. ברגע שאיתרתם איש קשר מבפנים יהיה לכם קל יותר להגיע לממונים או לזכות בהמלצה חיובית ובמידע פנימי על תהליך המיון וכולי. 


מודעות דרושים ברשת

יש מודעות דרושים שלא מגיעות למודעות הדרושים אלא מתפרסמות אך ורק בקבוצות קטנות ברשתות חברתיות. אם תהיו חברים בקבוצות דיון רלוונטיות לתחום העיסוק ותעקבו באופן קבוע אחרי פוסטים ופרסומים יהיה לכם קל יותר לאתר מודעות דרושים מהסוג שעובר מפה לאוזן או יותר נכון מפרופיל לפרופיל ברחבי הרשת החברתית. כמו כן, ישנם מעסיקים שמחפשים לפי פרופילים אישיים בצורה ממוקדת מועמדים פוטנציאליים ואם תהיו שם עם פרופיל מקצועי אטרקטיבי יתכן ותקבלו פנייה אישית מאותם מעסיקים או מגיסיי כח אדם. הגיבו מהר לפניות או הגישו מהר מועמדות במידה וראיתם מודעה אטרקטיבית ברשת החברתית.

 

 ב ה צ ל ח ה

   תגובות  (2) הוספת תגובה
1.
הייי מאמי אנחנו עושות שיחות וידאו סקס ומצלמות סקס חמות ולוהטות בוואצפ מאמי,  
שירן,koyafo3243001@trysubj.com,כל הארץ (14/07/2020)
2.
דרושים עובדים לעבודה מהבית במגוון תחומים 
רוויטל,bowet6853293@zcai55.com (13/04/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net