מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   שילובים שפויים בין תעסוקה לחיים האישיים
לחץ להגדלה
איזון - הוא שם המשחק בניהול קריירה וחיים אישיים. אבל מה לעשות שלא תמיד פשוט לוותר על הנוחות הכלכלית לטובת שיפור החיים האישיים, או למצוא את שיווי המשקל הנכון ביניהם, כזה שיעניק לכם אפשרות ליהנות משני העולמות?

מאת: שירה דרורי
פורסם: 11/07/10 21:49

שילובים שפויים בין תעסוקה לחיים האישיים


במרוץ הנמרץ אחרי קריירה מצליחה, אנחנו עלולים להישאב לחיי תעסוקה בלי הפסקה וכתוצאה מכך לפגוע בחיינו האישיים: להזניח תחביבים שטיפחנו, אנשים שאנחנו אוהבים, להקפיא תוכניות לגבי דייטים, חתונה או ילדים ולשחוק מהר מאוד את מאגר האנרגיות והמוטיבציה המופלאה, שליוו אותנו בתחילת דרכנו המקצועית.

איזון - הוא שם המשחק בניהול קריירה וחיים אישיים. אבל מה לעשות שלא תמיד פשוט לוותר על הנוחות הכלכלית לטובת שיפור החיים האישיים, או למצוא את שיווי המשקל הנכון ביניהם, כזה שיעניק לכם אפשרות ליהנות משני העולמות? עם זאת, בפאזות שונות בחיים, רבים מאיתנו יחליטו להאט את הקצב, לערוך הסבה מקצועית או פשוט לבחור בסגנון עבודה אחר, שיאפשר לנו להגשים דברים נוספים בחיים.

לאחר חופשת לידה, תוך כדי לימודים, ניהול משק בית או גידול ילדים ואפילו בתחילתה של מערכת יחסים עם פוטנציאל למימוש זוגי, שווה לבדוק מול המעסיקים או אם אתם עצמאים – לבחון עם עצמכם – כיצד אפשר לנהל אחרת את לוחות הזמנים בעבודה ואפילו לחפש אפשרויות תעסוקה נוחות יותר: עבודה מהבית, משרה חלקית, עבודה זמנית ועוד. לפניכם מספר אופציות תעסוקתיות להורדת העומס בעבודה.

 

לעמוד בקצב - משרה חלקית עם תוספות

אם עד כה התרגלתם לעבוד משרה מלאה, משרה חלקית אולי תנגוס ברווחים שלכם, אבל תאפשר לכם מרחב תמרון גדול יותר. תוכלו להגיע לעבודה מאוחר יותר ולהספיק את מטלות הבוקר או לחילופין, לצאת מהמשרד בשעות האור, כשחצי יום עוד לפניכם.

בניגוד לסברה הרווחת, ואם זה בראש סדר העדיפויות שלכם, על אף הקיצוץ בשעות, אפשר בהחלט לאייש תפקידים מצוינים גם במשרה חלקית, כל עוד הגעתם לסידור הוגן עם הבוס שלכם, שתשלימו שעות בסופי שבוע או מול המחשב בבית בערבים, למשל. מצאו כיצד להשלים את שהחסרתם במשרד על ידי גיבוי ותמיכה בבית, וכך תוכלו לעמוד בקצב ובמקביל לבלות זמן איכות גם במשרד וגם בבית.

 

ההספק קובע - עבודה לפי שעות

אם אתם מעדיפים לקבל תגמול לפי הספק ויש לכם מעסיקים או לקוחות שמוכנים ללכת אתכם בכיוון, הציעו להם לעבוד ולקבל שכר לפי שעות. כך תוכלו אתם, בהתאם לצרכי החברה והנוחות האישית שלכם, להתחיל את הבוקר ברכיבה על אופני הרים או שחיה מבלי שהדבר יפריע לממונים עליכם. תוכלו לנהל לוח זמנים שמתאים לשני הצדדים ולקבל תגמול לפי הזמן שעבדתם במהלך השבוע: בקרים,ערבים ואפילו סופי שבוע.

יתכן שיש לכם מכסת מינימום ותקרת מקסימום, אבל הסידור הזה יכול לגרום לכם לעבוד בדרך שמתאימה לכם בהספק שמתאים לכם בעת הנוכחית. כמובן, שכדאי לקחת בחשבון ולבדוק על פי חוק מה מגיע לכם מבחינת דמי מחלה וביטוח לאומי כשאתם עובדים לפי שעות, בהשוואה למצב שבו אתם עובדים על משכורת חודשית. ישנם פערים לא מבוטלים ביניהם שעלולים לשנות את דעתכם בנושא. עם זאת, התייחסו לממד הכספי והאישי ורק לאחר ההשוואה, החליטו מה עדיף לכם כעת. זכרו שתמיד תוכלו לחפש עבודה על משכורת חודשית בתקופה רגועה יותר בחייכם.

 

עד העבודה הבאה - עבודה זמנית

במידה ואתם מתכננים חופשה ארוכה או טיול בחו"ל, או להתחיל ללמוד ממש בקרוב או יש לכם אוטוטו סדרה של טיפול שיניים בהרדמה כללית ואתם לא רוצים עדיין להתחייב על משרה קבועה לטווח הארוך - עבודה זמנית היא הפיתרון האולטימטיבי עבורכם.

מדובר בעבודה שאתם יודעים מתי היא מתחילה ומתי היא מסתיימת, שתסייע לכם להתנסות בתחום מסוים או להרוויח כסף עד שמתחיל שלב חדש בחייכם. לעיתים, מדובר בלהחליף עובד אחר ולעיתים בפרויקט חד פעמי – חפשו עבודה זמנית בהתאם לכישוריכם.

 

רחוק מהבוסים והלקוחות - עבודה מהבית

לעבודות מהבית יש יתרונות וחסרונות: הבידוד החברתי לעומת הפריווילגיה לעבוד בסביבה הטבעית שלכם ללא בוס שצופה בכל מהצד וכולי. עבודה מהבית יכולה להיות אלטרנטיבה מצוינת, במידה ואתם שוקלים פתיחת עסק עצמאי או מעוניינים כרגע לשהות במחיצת הילדים ולחסוך את הפקקים בדרך לעבודה ואת השהייה במשרד מוקפים בקולגות.

תוכלו להתנסות בעבודה מהבית כדי לבדוק אם האופציה הזאת אכן תורמת לתפוקה שלכם ומורידה מכם לחצים מיותרים, ואם מדובר בסידור נח ואפקטיבי עבורכם. המשיכו לבנות על קריירה מהבית, כל עוד היא אכן מסייעת לכם לעבוד במידה הנכונה ולא באה על חשבון דברים אחרים כמו בילוי משפחתי או נוכחות אמיתית עם הילדים כאשר הם נמצאים, וכל מה שמתחשק לכם או חשוב לכם לעשות בזמן הפנוי.

 

לבד זה לא תמיד מצליח - עצמאות עם שותפות

לפעמים הפיתרון הטוב ביותר הוא לחלוק בנטל עם מישהו, שותף מקצועי או עסקי ואפילו לשכור עזרה, כדי לעמוד בלוחות הזמנים ולהספיק תוך כדי ליהנות מהחיים. תוכלו למצוא שותף משלים, שיהיה אחראי על תחומים שונים בעסק בעוד אתם ממונים על צדדים אחרים בעסק וביחד להצליח. כדי לעבוד בדרך הזאת עליכם למצוא מישהו שאתם סומכים עליו שבאמת יישא בצורה שווה או מתגמלת בנטל ויתמוך בכם במצבים של לחץ או כשתעדרו מהמשרד או מהעסק לטובת עיסוקים אחרים.שלכם,

אתר קריירה

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net