מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   איך לעזוב נכון את מקום העבודה שלכם
לחץ להגדלה
כל סוף הוא גם התחלה, אבל את סוף התקופה בעבודה הנוכחית אתם רוצים לסיים בסטייל ובטח שלא בטריקת דלת. גם אם החלטתם לפרוש בשיא על דעת עצמכם ולעבור הלאה, הרי שחשוב לסיים כל עבודה ברוח טובה...

מאת: שירה דרורי
פורסם: 14/07/10 19:02

עוזבים את העבודה?

איך לסיים הכי טוב שאפשר עם מקום העבודה הקודם


כל סוף הוא גם התחלה, אבל את סוף התקופה בעבודה הנוכחית אתם רוצים לסיים בסטייל ובטח שלא בטריקת דלת. גם אם החלטתם לפרוש בשיא על דעת עצמכם ולעבור הלאה, הרי שחשוב לסיים כל עבודה ברוח טובה. חשבו על זה כמו על מערכת יחסים רומנטית: אתם לא רוצים לבלות את "החיים שאחרי" בגעגועים נצחיים לאהובכם הקודמים. אתם דווקא כן רוצים להמשיך הלאה בלב שלם ועם זאת – לשמור את כל האופציות פתוחות, כי אין לדעת לאן החיים יתגלגלו ואולי מישהו שעבדתם אתו יהפוך בהמשך שוב לקולגה או ישתדרג למעמד של בוס, אולי יצטלבו דרכיכם ותצטרכו לעשות שיתוף פעולה עסקי, ואולי פשוט תצטרכו המלצות חמות, כדי לאתר מקום עבודה חדש?

אז יש מספיק סיבות טובות לעזוב ברוגע, אבל איך עושים את זה בפועל?

להלן מספר עצות:

אין תחליף ליחס אישי: אל תשלחו מכתב התפטרות, אלא קבעו שיחה אישית עם הממונה עליכם, כדי לספר לו על עזיבתכם והמניעים לעזיבה. נכון שלא תמיד אתם חייבים לו הסברים, במיוחד אם אתם לא רוצים שינסו לשכנע אתכם להישאר, אבל יחס אישי משנה את התמונה ועובד לטובתכם. ולכן, אל תמסמסו את העזיבה, אלא הודיעו עליה ישירות לממונה ולאחר מכן, לקולגות שלכם ואפילו ללקוחות שעבדתם מולם באופן ישיר.

חבל שיסתובבו עליכם שמועות חדשות ולא נכונות ועדיף שאנשים ישמעו מכם ישירות על העזיבה: מועד משוער לעזיבה והסיבות שהביאו להחלטתכם, ולא יניחו על דעת עצמם דברים שאינם נכונים, ושבהמשך ירדפו את המוניטין המקצועי שלכם לשווא.

הודעה מוקדמת: היו הוגנים עם המעסיק ואם אתם שוקלים לעזוב, בררו לפי החוק מתי עליכם להודיע למעביד שאתם מסיימים את העסקתכם וכמה זמן אתם חייבים לו לפני שאתם עוזבים בפועל. הודעה מוקדמת תאפשר למעסיק מספיק זמן לחפש לכם אלטרנטיבה, מתוך החברה או מחוצה לה, וגם לכם זמן להסתגל לעזיבה בהדרגתיות, לבצע חפיפה עם המחליף ולהפנים את העובדה שאתם אוטוטו בחוץ.

אגב, אם תחפשו עבודה לפני הודעת העזיבה ותמצאו אחת, יתכן שמבחינה רגשית יהיה לכם יותר קל לעזוב את מקום העבודה הנוכחי, תהיו רגועים, כי תדעו שמשהו מחכה לכם בחוץ. גם כשאתם מסדרים את העניינים הכספיים דוגמת משכורת אחרונה או הלוואות ופיצויים, עשו זאת באדיבות ולא בתוקפנות.

מאמצעים לסייע: חשוב מאוד שלא תשאירו מאחוריכם עבודה לא גמורה, או כל מני דברים לא סגורים מול לקוחות. נסו לעשות מאמץ ולסיים פרויקטים או לפחות, להסביר למחליפים ולקולגות כיצד התנהלתם עד כה ומה אפשר לעשות, כדי שדברים יזרמו אחרי עזיבתכם. אם תוכלו, נסו לעבוד במקביל בשתי העבודות, כדי להשאיר מאחוריכם עבודה גמורה ומחליף שיודע כיצד לטפל במצב.

לחפש לעצמכם מחליף: אם אתם יכולים, נסו לסייע למעסיק לאתר לכם מחליף, וכך תחסכו לו זמן ומשאבים על תהליך חיפוש עובדים. כמו כן, אם תמנו מישהו שאתם סומכים עליו תדעו שהוא יעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר ושאתם משאירים את התפקיד בידיים טובות.

בלי לעשות טובה: גם אם אתם מאוד רוצים כבר לעזוב, נסו לא להגיב בקוצר רוח או לחפף לקראת הסיום. היו עובדים מסורים כמו שהייתם עד כה, גם אם אתם עם רגל אחת בחוץ. כמו כן, הסוף זה בטח לא הזמן לפרוק עול ולהשמיץ את מקום העבודה הנוכחי או לשבח את מקום העבודה הבא שלכם. השאירו את התחושות והפידבקים האלה לעצמכם וכך המעסיקים והקולגות לא יחשבו שאתם כפויי תודה.

מסיבת פרידה: כדאי שתשאירו אחריכם רושם חיובי וכדי ליצור תחושה כזאת, ארגנו מסיבת פרידה מושקעת בה תוכלו לשאת מילות פרידה ותודה למעסיק הקודם ולחבר'ה שליוו אתכם על תקופה מדהימה בחייכם. כיבוד, ואפילו תוכנית אומנותית ישדרגו את האירוע. חשוב שאנשים יבינו שאתם שלמים עם ההחלטה ואסירי תודה על ההתנסות המקצועית שהיתה לכם בעבודה שאתם עוזבים.

ב א ה ב ה  - Allcareers

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net