מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   אימון אישי ליצירת רושם ראשוני מנצח
לחץ להגדלה
אימון אישי הוא תהליך בין מאמן למתאמן, התהליך הזה מבוסס על הקשבה נקייה של המאמן לצרכי המתאמן, דרבון ועידוד מצד המאמן אל המתאמן ,והצבת יעדים ומטרות ברורות ומדידות.

מאת: רמי בוכניק
פורסם: 06/10/10 09:05

אימון אישי ליצירת רושם ראשוני מנצח

 

מה זה אימון אישי?

לפני שנתקדם עם  המאמר אתן הסבר קצרצר על מה זה אימון אישי :אימון אישי הוא תהליך בין מאמן למתאמן, התהליך הזה מבוסס על הקשבה נקייה של המאמן לצרכי המתאמן, דרבון  ועידוד מצד המאמן אל  המתאמן ,והצבת יעדים ומטרות ברורות ומדידות .אימון טוב הוא אימון שרוב יעדיו (80%) עומדים בהגדרת SMARTspecific ,measurable ,accurate ,relevant ,timeובעברית – ספציפי ,מדיד ,מדויק רלוונטי ובעל זמן יעד הגיוני ואמיתי.

למה לעשות אימון אישי לרושם ראשוני

במאה ה21 תרבות האינסטנט היא התרבות השלטת, אנחנו בעצמנו כמו גם סביבתנו מאד שיפוטיים וחורצים דעות על אנשים תוך עשרות שניות או דקות בודדות .אמנם כדאי ללא קשר לענין הסביבה לעבוד על מיתון השיפוטיות ,אך חכמים ממני אמרו, "ברומא תהיה רומאי", אמרו וצדקו . בסביבה של אינסטנט כדאי מאד לרכוש את המיומנות של רושם ראשוני מוצלח .עצרו וחשבו עד כמה שיפור של 10% או 20% ביכולת שלנו ליצור רושם ראשוני טוב וכובש תשפר את איכות החיים שלנו ? ...

חשבתם? ...אתאר פה רק חלק ממגוון הסיטואציות בהן רושם ראשוני הוא מכריע :

ראיון עבודה, דייט, פגישה עסקית, ארוע של העבודה בו פוגשים אנשים חדשים , כל אדם חדש שאנחנו פוגשים –במטוס , בתחנת המוניות, באוטובוס, במעלית וכיו"ב .

מה משפיע על הרושם הראשוני שלנו והאם ניתן לשפר את זה ?

על הרושם הראשוני שאנחנו יוצרים משפיעים מגוון גורמים חלק ניתן לשפר בקלות וחלק ניתן לשפר ע"י שיפור מיומנויות ורכישת כלים בתהליך של אימון אישי או בכל תהליך אחר שתמצאו לנכון שיעבוד עבורכם .

אסתטיקה : אסתטיקה אישית שכוללת ריח אישי נעים , ניקיון וטיפוח אישי בסיסי קריטית לרושם הראשוני . האם קל לשנות את זה – מאד ,פשוט העלאת המודעות לשימוש קבוע בדאורדורנט,בושם נעים בלי להגזים ,צחצוח הפה ושמירה על הגיינת הפה למניעת ריחות לא נעימים ,שימוש במסטיק מנטה או מתזים ייעודיים במידה ואתם בדיוק בתהליך של טיפול שורש וכיו"ב . כמובן שמירה על משקל פרופורציוני לגובה הוא דבר חשוב גם לאסתטיקה וגם לבריאות .

לבוש: הופעה בלבוש הולם לסיטואציה , לגבי מדינתנו ספורט אלגנט יהיה פיתרון הולם לרוב הסיטואציות . חולצה לבנה או תכלת(חלקה) במידה ובאים לפגישה חשובה בבנק או לראיון עבודה , ביגוד קליל יותר אך מכובד למסיבה בדאנס בר . התאמת צבעים בסיסית בין גרב למכנס לנעל לחגורה , לבוש לא צעקני מדי אם הסיטואציה סולידית .לבור לא מרובע מדי אם הסיטואציה קלילה . כמה קל לשנות ? קל מאד – אם מרגישים שאינכם מבינים כלום באופנה התיעצו עם חבר\חברה שכן מבינים ,חדשו את המלתחה מדי פעם והכי חשוב ההתאמות בין הבגדים ולאו דווקא כמה שהם עלו .

ביטחון עצמי למרות שציינתי את אסתטיקה ואת הלבוש בהתחלה ,הביטחון העצמי הוא הרבה יותר קריטי משניהם גם יחד ליצירת רושם ראשוני טוב . ביטחון עצמי אמיתי פנימי משדר עוצמה ומשדר מגנוט לאדם השני . בן אדם עם ביטחון עצמי גבוה אמיתי המלווה בתחושה של שקט פנימי (לא כזה שצועק כל היום אני הכי טוב ),יוצר רושם ראשוני נהדר.כמה קל לשנות? מאתגר בהחלט לשנות ולשפר אך בהחלט אפשרי .

התאמת סגנון התקשורת שלכם לסגנון התקשורת של מי שמולכם : גם זה אינו משהו שמאד קל לשנות ודורש מיומנויות משוכללות בתקשורת . האם ניתן ללמידה ורכישה ? בהחלט כן . היכולת הזאת יחד עם יצירת ביטחון עצמי גבוה ואמיתי יכולים להפוך אתכם לוירטואוזים התקשורת ולאנשים עם רושם ראשוני מהפנט .

לחצו על הקישור אימון אישי ליצירת רושם ראשוני ע"מ לקרוא עוד על הנושא . 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net