מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   ניהול משאבי אנוש
לחץ להגדלה
במסגרת תחום ניהול משאבי אנוש בכל חברה או ארגון חשוב מאוד למצוא את ההתייחסות המתאימה לכוח האדם על כל צרכיו ומאידך גם על הפקת התועלת המרבית ממנו, כמובן תוך איזון ושמירה על כבודו וזכויותיו.

מאת: סקופ אתרים
פורסם: 17/10/10 13:02

 

ניהול משאבי אנוש

אחד התחומים המרכזיים בתחום כוח האדם הוא ניהול משאבי אנוש. מדובר בתחום ניהולי שמתייחס להתנהלות ארגונים והתנהגותם. התחום נקרא ניהול משאבי אנוש כיון שהוא מניח כי העובדים בארגון הם משאב כמו כל משאב אחר, כמובן עם השוני ביניהם. למרות זאת האדם כמשאב הוא בסיס העבודה המרכזי.

במסגרת תחום ניהול משאבי אנוש בכל חברה או ארגון חשוב מאוד למצוא את ההתייחסות המתאימה לכוח האדם על כל צרכיו ומאידך גם על הפקת התועלת המרבית ממנו, כמובן תוך איזון ושמירה על כבודו וזכויותיו.

תחום ניהול משאבי אנוש עבר מספר תהפוכות במהלך ההיסטוריה וכיום לא מדובר במדע גרידא הבודק עלות מול תועלת, או תפוקה מול כוח אדם. כיום, מנהל משאבי אנוש חייב להיות איש עם אוריינטציה סוציאלית חברתית כדי לתת את הפן האישי בניהול וליצור מערכות בתוך הארגונים, כאלה שישרתו את הארגון ואת כוח האדם שלו בצורה אידיאלית ומאוזנת יחד עם התמורה שמעניק הארגון לעובדיו.

הגישה שהתפתחה בתחום ניהול משאבי אנוש היא גישה של ניהול אישי הכולל יחסי אנוש תקינים וזאת כדי להשיג את התמורה ההדדית. מנהל משאבי אנוש צריך להתייחס מעבר לצרכים הפיזיים, גם לצרכים הרגשיים והתכונות הנפשיות של העובד. גישה זו של ניהול משאבי אנוש הביאה לפריחה בתחום וכיום זה מתבטא במחלקות של מות וייעודיות של כוח אדם בארגונים וחברות – אלה עוסקות בקבלת עובדים, מיון, הכשרה, רווחתם של העובדים, ניהול מגעים עם נציגי העובדים, פיתוח התקשורת בארגון ועוד.

ניהול משאבי אנוש : גישות

מנהל משאבי אנוש ידאג לערות שינוי מבני בחברה וייצור בה התנהגות ארגונית נכונה ונבונה על מנת לנצל את כוח האדם לטובת שני הצדדים. כדי לעשות זאת משתמש איש המקצוע בידע הנצבר בתחום ובנוסחאות הקיימות.

מנהל משאבי אנוש מאציל מסמכויותיו על המנהלים השונים והמחלקות בחברה וכך יוצר היררכיה חיונית.הוא מתאם בין חלקי המערכת השונים ומפקח על התנהלות תקינה.

כיום ישנן גישות שונות בתחום ניהול משאבי אנוש וזה משתנה ממדינה למדינה, או מארגון אחד למשנהו. ישנם הדוגלים בגישת הייצור (די אופייני לסינים וליפנים) כאן אין מקום ליחסי אנוש או לערוב רגשות, אלא חישובים מתמטיים, עלות מול תועלת האדם הוא ככל אחד מיתר המשאבים בחברה. הניהול האמריקני לעומת זאת מעניק מקום וזמן לקר עם העובד, הפורמליזציה די גבוהה, ויש מקום להתמחות וקידום.

אצלנו בישראל כיום, ארגונים רבים הגיעו כבר למסקנה כי הם מחויבים לתת יותר בתחום של ניהול כוח אדם ומקצים מחלקות מיוחדות לשם כך. למעשה, ניהול משאבי אנוש וכוח אדם הוא אחד התפקידים המרכזיים בחברה וניתן למי שהוכשר לכך בלימודים ייעודיים לתואר ראשון או שני.

למעשה, מנהל כוח אדם שיש לו טביעת עין טובה, שפה נכונה עם העובדים, אינטואיציה ואינטליגנציה רגשית טובה, יכול להצליח מצוין בתפקיד ולהוביל כל חברה להצלחה בזכות העובדים שלה.

 

עוד על עבודות בתחום משאבי אנוש ו פיתוח ארגוני כנסו ל:

http://ofek-institute.co.il/jobs.asp

בהצלחה

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net