מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   חיפוש העבודה שלי
לחץ להגדלה
אני מודע לכך שקשרים מקצרים תהליכים. אך לא לכולם יש קשרים כאלו. באין קשרים מספקים הבנתי שאם אין אני לי מי לי. פתחתי את האינטרנט כבר ביום הראשון שהודיעו לי שאני מפוטר ושלחתי 30 קורות חיים...

מאת: נתי גליק
פורסם: 01/05/07 01:06

הצצה אל חיפוש העבודה שלי

הצצה אל חיפוש העבודה שלי

 

אני מודע לכך שקשרים מקצרים תהליכים. אך לא לכולם יש קשרים כאלו. באין קשרים מספקים הבנתי שאם אין אני לי מי לי. פתחתי את האינטרנט על היום הראשון שהודיעו לי שאני מפוטר ושלחתי 30 קורות חיים. החלטתי שאני שולח לכל מודעה שיש התאמה של חצי מהנושאים שעסקתי בהם. למה? כי הבנתי שבתקופה קשה שכזו עליי להגדיל את מעגל החיפוש כדי להגדיל את אחוז התשובות החוזרות. תשובה חוזרת היא למעשה עוד ראיון "בכיס". עוד ראיון היינו צ'אנס נוסף שקיבלתי כדי לסיום תקופת האבטלה יותר מהר.

כל קורות חיים ששלחתי, הגבירו לי את המוטיבציה. כל חזרה של מעסיק הקפיץ את המוטיבציה לשמיים. על פניו יש במשפט זה משהו שמרכז בתוכו את כל האנרגיה החיובית שאספתי על מנת לסגור את מעגל האבטלה מהר יותר. לקחתי את התסכול והמחשבות השליליות נטרלתי אותם לגמרי, והשתמשתי באנרגיה זו ככוח מניע. הסקתי בפשטות ששלילי לא יקדם אותי קדימה, לכן נטרלתי אותו כדי לנוע קדימה.

הידע שלי בחיפוש הוא טוטאלי כיוון שאני מתחום הרכש שבו נדרשתי לחפש אחר מידע באינטרנט. התחלתי בפרויקט ריכוז כל האתרים באינטרנט לחיפוש עבודה  בצורה של הקובץ שבתוכו יש לינקים לאתרים. כל אתר מכיל הגדרת צורת חיפוש כך שיביא את מירב מודעות הדרושים.

הקדשתי לפרויקט הזה את כל שעות היום וגם את שעות הלילה. לא עשיתי כלום חוץ מלשבת על המחשב, לחפש מודעות דרושים ולשלוח (ישנתי 4-5 שעות במקסימום). לא תאמינו - אבל אין יום שלא נשלחו 5-6 קורות חיים במינימום. היו ימים רבים ששלחתי 20 קורות חיים ויותר. את כל המודעות הדפסתי ושמרתי בקלסר משרדי עבדה. כדי לדעת כשחוזרים אליי לאתר את העבודה ולהכין את עצמי לראיון. (הכנה לראיון הוא דיון בפני עצמו ואקדיש לכך בהמשך). הקלסר הלך וטפח. בסופו של דבר נצברו שני קלסרים שמנים.

ניסיתי גם את השיטה היזומה של שליחה לחברות שלא פנו אליי. זה לא עבד ועזבתי את זה אחרי כמה ימים. ייתכן שצורה זו הייתה מקדמת אותי למטרה יותר מהר, אולם החלטתי לוותר עליה כדי לרכז מאמץ בעיקר. לא היה לי כוחות מעבר להשקעה הרבה שכבר נתתי.

אישית לא הלכתי בצורה יזומה מדלת לדלת לחברות כוח האדם. ראיתי פשוט, שכשאתה נכנס לשם עצמאית ההתייחסות פחותה מאשר כשהם קוראים לך למשרה ספציפית. על כן שלחתי לחברות כוח אדם קורות חיים ספציפיים למשרות ספציפיות. הבנתי שאסור להימנע מפנייה לחברת כוח אדם. זה לוקסוס לא לעשות זאת בתקופה שכזו שמנסים להחליף כוח אדם בכוח אדם טוב יותר עושים זאת בצורה דיסקרטית ודרך חברות כוח אדם. הנחתי שחברות כוח האדם לא מפרסמות את כל המודעות, כדי שלא "יגנבו" אותם. ולכן הבנתי שכמה שיותר אשלח מודעות גם אם הם חצי מתאימות, יחזירו לי פניות על משרות שדווקא רציתי. לציון - בפעמיים שהתקבלתי - היה זה משרות השמה מחברות כוח אדם.

אחרי חודש של טפטוף של ראיון פעם בשבוע התחילה ההצפה של פניות לבוא לראיון. מצאתי את עצמי שבשלבים מסוימים מתראיין 3-4 פעמים בשבוע. חלק מהמשרות יותר מתאים, וחלק פחות. הלכתי על משרות גם שחצי מתאימות כי בתור אבא לילדים אין לי אפשרות להיות בררן.

ראיתי כמה אנשים שהשקיעו אנרגיות אף יותר ממני. אך הרגשתי לעיתים שהם מבזבזים המון אנרגיות היכן שהסיכוי לכך קלוש במקום לרכז את עיקר האנרגיה על מה שהסיכוי בו רב יותר. זה נכון שגם דעתי היא שאם נשאר זמן להשקיע עוד ועוד אנרגיות בלשלוח קורות חיים יזום, ללכת מדלת לדלת, ולנסות דברים "משוגעים" – זה אחלה. אבל... זה לא יכול להחליף את שני הדברים העיקריים שיש לבצע: 1 . חיפוש מדוקדק של מודעות דרושים. 2. שיפור והסקת מסקנות מיד אחרי כל ראיון.

 גם אם אתה עושה המון למען החיפוש, ומשקיע יותר אנרגיה , שהרי ברור שאפשר לעשות עוד ועוד, אתה חייב להתרכז לפני הכל במה  שיקדם אותי במציאת עבודה. וזה שיקדם אותי זה ריכוז אנרגיות דבר ראשון סביב חיפוש מדוקדק של מודעות שייתן לי אופציה לסיכוי לראיון במקרה שעליתי על עוד מודעה + שיפור עצמי כדי להיות טוב יותר לראיון הבא. למי שנשחק מהחיפוש ומתקשה למצוא אנרגיה נוספת, אני מציע:

1.      נסה לפתח את מיומנות החיפוש שלך בעיקר דרך האתרים המובילים באינטרנט. אפשר ע"י חיפוש מילת מפתח לעלות על עוד עבודות מעניינות שיכולות להתאים לך. הכנס מילים בודדות. אם אין לך סבלנות לכל האתרים לפחות עשה 100% באתרים העיקריים והידועים לכולם. זה ייתן לך 85 אחוז מכלל המודעות שיש.

2.      השקע מאמץ גם בשליחת קורות חיים לחברות כוח אדם. יש בידם נתחי עבודות שלא מפורסמות כלל בשוק העבודה.


 

   תגובות  (2) הוספת תגובה
1.
דרושים לעבודה מהבית 
aftilworks,aftilworksjob@gmail.com,מרכז (06/06/2020)
2.
היי אנחנו עושות מצלמות וידאו ושיחות וידאו אירוטיות בוואצפ: 
נטלי,fidowa8324519@brbqx.com,כל הארץ (29/07/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net