מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   כיצד להכין את עצמך לראיון עבודה?
לחץ להגדלה
משחקי סימולציה לפני הראיון, הכירו את החברה שבה אתם מתראיינים, כנסו לאתר החברה, אספו אינפורמציה על מי שמראיין אתכם, הגדירו ציפיות שכר ראליות כל זאת ועוד בכתבה שלפנכם.

מאת: סער קולביץ
פורסם: 18/10/10 13:47

 

 

כיצד להכין את עצמך לראיון עבודה?

 

בין אם אתם מתמודדים לתפקיד של מנכ"ל חברה ציבורית, קצין ביטחון של מלונות בירושלים, או מדריך טיולים בארץ או בחו"ל, סביר להניח שתאלצו לעבור דרך ראיון קבלה לעבודה. כדי לעבור אותו בהצלחה, כדאי לדעת כי ישנם כללי הכנה התקפים לכל ראיון עבודה..

משחקי סימולציה לפני הראיון

ישנם אנשים ספונטאניים, שכשהם ניצבים בפני ראיון עבודה, הם פוסעים לתוכו כמו אל מפגש חברתי ארעי בבית קפה, ומתקתקים אותו בלי שום פולס של חרדה, דפיקות לב או מחשבות חוזרות ונשנות הקשורות בדימוי עצמי. אם אתם לא מהאנשים האלו, ואתם מרגישים, ואולי בצדק, שהדברים לא נשלפים לכם מהמותן, מקבל משנה תוקף הצורך להתכונן לקראת הראיון ולהתמודד בסיטואציה מדומה עם מה שעומד להתרחש בעת הראיון האמיתי.

הכירו את החברה שבה אתם מתראיינים

אם תלמדו מראש את העסק אליו אתם מבקשים להתקבל כעובדים, תגיעו מוכנים ותפגינו מוטיבציה, נחישות ורצינות, אין ספק שתקדמו את עצמכם בכמה מדרגות לקראת קבלת התפקיד. אפשר כמובן להשקיע בלי סוף, אם כי יש להיזהר לא להיראות נואשים מדי. הגבול יכול להיות דק, כלומר, לא יזיק להצטייד בברושורים אודות העסק, אולי אפילו תגיעו עם איזו מצגת פאואר פוינט שהכנתם, על מה אתם יכולים לתרום במסגרת התפקיד עליו אתם מתמודדים..

אתם לא חייבים ללמוד על מבנה הדירקטוריון של החברה, בעלי המניות שלה וכו' אלא אם כן מידע זה מעניין אתכם, (באתר של משרד המשפטים ניתן להפיק נסח הכולל גם את המבנים האמורים) ובטח לא לצטט פרוטוקולים מישיבות מערכת, שהצלחתם לדלות באמצעות חקירת עומק. די בהיכרות חלקית עם מוצרי החברה, גודלה מבחינת מספר העובדים, מחלקות, סניפים, וכ"ו, כמו גם עם אופי הלקוחות באופן כללי.

רפרוף קל באתר של החברה (לכל חברה שמכבדת את עצמה יש כיום אתר, בין אם היא מעניקה שירותים רפואיים ובין אם היא מספקת אנשי מקצוע כגון חשמלאי, אינסטלטור או מנעולן). נסו להעמיק את היכרותכם עם שרותיה או מוצריה, וכך תטיבו להתאים את עצמכם לצרכיה.

אספו אינפורמציה על מי שמראיין אתכם

נסו להבין מי הוא האיש שעומד לראיין אתכם, הקליקו את שמו בגוגל ונסו ללמוד אודותיו כמה שניתן. כך, תוכלו להרגיש נוח כבר בפגישה עמו ולהרשים בראיון גם עם קריצה אישית שאולי תשבור את הקרח וכבר תיצור איזשהו גשר אישי ביניכם לבין מי שמראיין אתכם, ובכך לעודד אותו לקבל את ההחלטה לשכור את שירותיכם.

היו מוכנים לשאלות על עברכם המקצועי והשתדלו לא ליפול ל"בורות שחורים" שאינכם מרגישים עימם נוח. אם פוטרתם מעבודה מסוימת, ואתם לא בטוחים שתוכלו להשיג המלצות ממקום העבודה הזה, השתדלו לא להתפאר ולהבליט מקום זה ברזומה שלכם. תוכלו לאזכר בקצרה את מקום העבודה הזה, רק על מנת לחזק את יכולותיכם וכישוריכם הרלוונטיים לחברה הנוכחית, אך אל תתעכבו שם, עברו חיש קל אל המטרה הבאה, על מנת שלא ייווצר מיקוד במקום שלא תוכלו להתמודד עם שאלות חודרניות לגביו. אותו הדין גם לגבי השכלה שלא השלמתם.

נסו לשים את עצמכם במקום המראיין ולהחליט מדוע הייתם שוכרים דווקא אתכם. זה יחזק את ביטחונכם, ואם לא, אז בוודאי יחשוף נקודות חולשה, שתוכלו להיערך נכון כיצד להגן עליהן.

ציפיות שכר ריאליות

לימדו אודות מאפייני השכר של התפקיד עליו אתם מתמודדים. מה הן ההטבות הנלוות אליו בדמות החזרי נסיעות, הוצאות רכב, ביטוחי מנהלים או קרנות השתלמות, תמלוגים על הצלחות נקודתיות בעסק, אולי אופציות למניות של החברה בעתיד. כך תיראו מרשימים ביכולת המיקוח שלכם על התנאים. אל תקשיחו עמדות יתר על המידה, אבל בהחלט בחרו לכם רף שכר ממנו אתם לא מתכוונים לרדת, תיראו שקולים וענייניים, תוך שמירה על מתווה השכר שהצבתם, ובעצם כך תוסיפו לעצמכם ניחוח כריזמטי, שעשוי להיות החותמת הסופית בדבר קבלתכם לעבודה.

שיהיה בהצלחה!..

www.allcareers.co.il

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net