מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   חסמי קריירה נפוצים
לחץ להגדלה
...אין אדם (כמעט) בעולם התעסוקה שאינו שואף להתקדם בתפקיד, מה שיאפשר לו לרוב גם קידום כלכלי, לצד היוקרה והחשיבות שבקידום. סולם המעלות נראה לכאורה לגיטימי וקל, אך בפועל לא קל להתקדם בעולם התעסוקה ומעבר לכישורים ולמצוינות, יש צורך גם באמביציה ובאסרטיביות רבה...

מאת: קריירה
פורסם: 25/10/10 15:15

חסמי קריירה נפוצים

על קריירה, דריכה במקום ואמביציה

 

במהלך חיינו, אנו עשויים למצוא את עצמו נעים ונדים בעולם התעסוקה בתפקידים שונים או מאותו סוג. צעירים או סטודנטים עובדים בעבודות שקרוב לוודאי לא יעסקו בהן עם סיום חוק לימודיהם. אותן עבודות מבחינתם הן זמניות ומאפשרות להם להתפרנס לצד המסלול הלימודי ביתר קלות. מחפשי עבודה שסיימו לרכוש השכלה, יחפשו לרוב עבודה בתחום אותו למדו. במידה ומצאו עבודה שמתאימה לכישוריהם והתקבלו אליה, הם ישאפו עם הזמן להתקדם לתפקיד אחר ובכיר יותר בחברה. אין כמעט אדם בעולם התעסוקה שאינו שואף להתקדם בתפקיד, מה שיאפשר לו לרוב גם קידום כלכלי, לצד היוקרה והחשיבות שבקידום. סולם המעלות נראה לכאורה לגיטימי וקל, אך בפועל לא קל להתקדם בעולם התעסוקה ומעבר לכישורים ולמצוינות, יש צורך גם באמביציה ובאסרטיביות רבה.

 

בעלי מקצוערבים אינם מודעים לעובדה, כי הם המקור לתקיעות שהם חשים בתחום הקריירה.. את החסימה בהתקדמות הם יוצרים על ידי כך שהם מחכים כי ההצלחה תתרחש מעצמה. על מנת להצליח בקריירה, יש לשאוף ולדחוף כל הזמן קדימה, לא לפחד משינויים וליצור את ההזדמנויות בעצמכם.  

 

סוגי פחדים נפוצים מפני שינויי קריירה

 

למרות מה שתואר לעיל, רוב רובם של האנשים מפחדים מן השינוי, ומתוך פחד זה נובעת הסיבה המרכזית לכך שהקריירה שלהם דורכת במקום ומעוררת בהם תסכול וייאוש.

עובדים רבים נשארים שנים רבות באותו התפקיד באותו מקום עבודה ואינם מבצעים כל שינוי שעשוי לשפר את מעמדם וחייהם. הם מתחלקים לסוגים שונים של טיפוסים. ישנם עובדים שנשארים באותו תפקיד מטעמי נוחות: הם כבר מכירים את העבודה ואת התפקיד במשך שנים ומפחדים כי אם יקודמו בתפקיד או יעשו הסבת מקצוע, הם עשויים למצוא את עצמם ללא גב או ביטחון כפי שהיה להם במשך השנים. תחושת הנוחות המדומה היא למעשה שאננות מובהקת. ככל שיישארו בתפקיד שלהם מתוסכלים, כך יקשה עליהם עם השנים למצוא חלון הזדמנויות ולעזוב. רובם יישארו באותו תפקיד לאורך כל חייהם ללא תחושת סיפוק אישי ובתסכול רב.

 

ישנם אנשים שפשוט מחכים שהמזל ייפול לידיהם, רק בשל העובדה שהמנהלים מלמעלה רואים את רמת ההשקעה שלהם בעבודה, את הנכונות והחריצות שלהם. הם עשויים להישאר גם כן בתפקיד שנים רבות עם תחושת תסכול. הם מצפים שבשל העובדה שהם עושים, עבודה מצוינת ומעל המצופה, יבחינו בהם והקידום יגיע בסופו של דבר. זוהי טעות נפוצה. אדם שעוסק בתחום הבנייה בעבודות גבסלדוגמא ושואף להיות קבלן בתחום, לא יקבל קידום בשל העובדה כי הוא מבצע גימור איכותי של קירות. כדי לזכות בקידום, או לקבל שבחים על ביצוע התפקיד, לא מספיק רק להפגין זאת כלפי הסובבים אתכם. היזמה האישית היא חשובה מעין כמותה. במקום לחכות, חשוב ללכת וליזום שיחות על הקידום, לתאר את העבודה החשובה שאתם עושים עבור החברה, ומדוע אתם זכאים לקידום בקריירה. אם תיזמו ותדברו, הסיכוי כי יבחינו בכם ויבינו את הצרכים שלכם, יהיו גבוהים הרבה יותר.

 

מפחדים מהלא נודע

 

עוד סוג נפוץ של טיפוסים שמבצעים לעצמם שלא ביודעין חסימות בקריירה, הם אלו שמפחדים מפני הלא נודע. הם לא ירצו לקחת החלטות הרות גורל של התפטרות מהמשרה על מנת למצוא משהו טוב יותר. הביטחון הכלכלי ששורה עליהם לא מאפשר להם להתפטר. במידה מסוימת זו סיבה מובנת לחלוטין. מאידך, ישנם אנשים שנשארים באותה עבודה ומחפשים עבודה אחרת במקביל. הצרה היא שחלקם לא משקיעים מספיק זמן בכך. חיפוש עבודה הוא תהליך שנחשב לעבודה בפני עצמה. במידה ואתם רוצים למצוא משרה מתאימה ולהתקבל לתפקיד איכותי, חשוב להקדיש לכך זמן רב מידי יום. רוב אלו שלא עושים זאת בצורה יעילה, מתעצלים, או שעסוקים כל כך בעבודה הנוכחית, שהם מתרצים את חיפוש העבודה הקלוקל בחוסר זמן.

 

לסיכום

 

חסמי קריירה הם דבר נפוץ שחווה כמעט כל אדם בשוק התעסוקה. מסיבה זו, חשוב להיות מודעים אליהם ולהתמודד איתם. היו מודעים לעצמכם, ליכולות שלכם ולאפשרות שלכם לשבור את מחסום הפחד וללכת הלאה. היו מודעים לכך, שעולם תעסוקתי שלם ומרתק מחכה לכם בחוץ. במידה ואתם מתוסכלים בעבודה, העולם הזה יכול להיות הרבה יותר טוב ממה שיש בידכם כעת.

  

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net