מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   "החלום האמריקאי" – עבודה בארה"ב
לחץ להגדלה
אפשרויות העבודה בארה"ב עצומות, אין במאמר זה ולו רמיזה לשידול לעיסוק בלתי חוקי בארה"ב. על מנת לעבוד בארה"ב יש להצטייד בויזת עבודה ברת תוקף. ויזת התיירא הסטנדרטית אותה רובנו מקבלים איננה קבילה למטרת עבודה.

מאת: Allcareers
פורסם: 01/01/01 00:00

"החלום האמריקאי" – עבודה בארה

 

הינך בשהשתחררת מהצבא, מלא מוטיבציה בטחון עצמי ושפה מתקוצרת "מת" לטרוף את העולם. ישבת אצל החבר'ה הלכתם למסיבות, יש שכבר תכננו את הטיול ויש ששפר מזלם וההורים יממנו להם אותו. אחרים יבזבזו את המענק והרבה יעבדו על טיפים בבר או בית הקפה "השכונתי".

חברים למה לא לשלב? למה לא לעבוד לטייל, לטייל ולעבוד. צעירים רבים רודפים אחרי הגשמת החלום. עבור האמריקאי הממוצע ה"חלום האמריקאי" הינו בית עם חלקת דשא, שתי מכוניות בדרייב וואי, תיבת דואר בקצה המדשאה גריל גז (ברביקיו) כמה שיותר גדול שיחנה דרך קבע ליד הבריכה הפרטית שבחצר. חלקם מגשימים אותו. ה"חלום האמריקאי" עברו השיראלי הממוצע, הוא לעוט על כמה שיותר חובבי כרטיסי אשראי, רצוי לפני חג המולד, רצוי בקניון של פרבר יוקרתי אי שם ברחבי היבשת הצפונית העשירה (למרות המיתון).

אפשרויות העבודה בארה"ב עצומות, אין במאמר זה ולו רמיזה לשידול לעיסוק בלתי חוקי בארה"ב. על מנת לעבוד בארהיש להצטייד בויזת עבודה ברת תוקף. ויזת התיירא הסטנדרטית אותה רובנו מקבלים איננה קבילה למטרת עבודה.

לאחר "שהצייטדם" בויזת עבודה (as if) או לפחות ניסיתם אבל בכל זאת שרדם את התור בשגרירות האמריקאית לקבלת ויזת תייר, תוכלו להתחיל לבחון את האופציות – והן רחבות. אפשרויות העבודה בארה"ב מתחילות במיין סטרים – העגלות בקניונים בהם תמכרו מרכולת סינית מובחרת (מסוקי פלסטיק, בובות מדברות וכדומה) או לחילופין מרקחות תוצרת מפעל שכוח אל (בישראל) במעטפת של מותג יוקרה אקסקולסיבי.  העבודה בעגלות תובענית ונמשכת שעות רבות. הסיבה העיקרית טמונה בעובדה שעיקר המכירה תתבצע לפני חג המולד, בו כפי שציינתי קודם האמריקאי/ת הממוצע/ת נותנים דרור לשלל כרטיסי הפלסטיק הצבעוניים שלהם. אלה האחרונים נוהגים בדומה לאסירים שזה עתה שוחחרו לחופשה קצרה ומתגהצים להנאתם בכל מסלקה אפשרית. כולל אלה שבעגלות.

יום עבודה בעגלות יכול להימשך 12-13 שעות ובסיילים אף יותר. היקפי המכירות יעמדו על אלפי דולרים. מסכום הפדיון הכללי יגזר שכר יפה לעוסקים במלאכה. העבודה בעגלות נמשכת כל השנה, אך מגיעה לשיא בתקופה שלפני חג המולד.

אם אהבתם לעזור לאמא לנקות את הבית בצעירותכם, תשמחו בוודאי לשמוע שבאפשרותכם לעשות מזה קריירה. כן כן , ממש קריירה. מקצוע ניקוי השטיחים והמזגנים הינה נשיה נוספת אליה חדרו בגאון יורדי ישראל. כיום כמעט בכל מדינה תמצאו מנקי שטיחים ומזגנים ישראלים שישמחו לכבד קופון שקיבלתם במעטפת הקופונים השבועית ולהעצים את הסכום הרשום על גביו על ידי סדרה של הפחדות ואזהרות לבריאות הבית והמשפחה. בפרט התינוק הרך שזה עתה נולד. גם כאן סכום פוטנציאלי של 150$ לבית יכול להגיע ל-1500$ לבית ושכרו של איש המכירות (אתה!) בצידו.

מוסיקת אוטו הגלידה אשר גרמה לנו להתחרות במורד המדרגות בבית, תוך ביצוע אקרובטיקה השמורה לילדים חסרי הגיון לא פסחה על האמריקאים. אלא שכאן אותו ילד שרץ במורד המדרגות הגיע לפסגה. הוא זה שעומד מאחורי הטייפ ובידו הכוח ללחוץ על כפתור הפליי, ולזמן את אורחי השכונה לרכוש ממיטב מרכולתו.

אם כך, ברור לכולנו שארה"ב הייתה ועודנה משאת נפשם של צעירים ישראלים רבים אשר מבקשים להגשים את מאוויהם ולצאת אל העולם הגדול לטעום אותו ולהטביע בו את חותמם. אם אתם רוצים לשלב, חופש, עבודה, טיול אל תהססו, ארזו תיק קטן (אפשר לקנות שם הכל.. בוודאי עם הכסף שתעשו) ועלו על מטוס.

באיחולי טיסה נעימה מהקברניט והצוות, ובחזרה לא לשכוח להביא לסחבק טובלרון.   

 

לעוד אתרים בתחום המשיכו בקישור:

עבודה בחו"ל

באהבה AllCareers

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net