מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   מנהלים קריירה
לחץ להגדלה
אחרי צבירת ידע, יכולת וניסיון, אדם מתחיל את אחד החלקים המשמעותיים בחייו ונכנס לעולם העבודה. פעם הבן של הסנדלר היה הופך לסנדלר והבן של הרופא היה הופך לרופא ודבר לא היה יכול לשנות את זה. ואילו שהיום האדם עצמו הוא שמחליט במה יעסוק. גם השאלה עד לאן יגיע מבחינה מקצועית, נמצא, למרבה הפלא, בידיו...

מאת: יעל שי דקל
פורסם: 30/12/10 11:59

מנהלים קריירה

 

אחרי צבירת ידע, יכולת וניסיון, אדם מתחיל את אחד החלקים המשמעותיים בחייו ונכנס לעולם העבודה. פעם הבן של הסנדלר היה הופך לסנדלר והבן של הרופא היה הופך לרופא ודבר לא היה יכול לשנות את זה. ואילו שהיום האדם עצמו הוא שמחליט במה יעסוק. גם השאלה עד לאן יגיע מבחינה מקצועית, נמצא, למרבה הפלא, בידיו. לפניכם עצות וטיפים מה כדאי לעשות כדי לנתב את ספינת החיים המקצועיים שלכם כך, שתממשו את מלוא הפוטנציאל שלכם.

 

כאשר חושבים על המושג קריירה, לרוב עולה תמונה של גבר מעונב, יושב במשרד מעוצב אי שם בקומה ה-40, סופר עסוק, עובד שעות, ומקדיש את כל זמנו ומרצו לטובת חייו המקצועיים. אבל בפועל הקריירה הוא הנרטיב המקצועי שהאדם מכתיב לעצמו. אחד יכול להיות מנכ"ל קונגלומרט ענק והשנייה יכולה להיות מורה. האחת יכולה להיות מנתחת מוח מהשורה הראשונה והשני נגר.

 

תחנה ראשונה - לבחור!

ישנם יחידי סגולה שנולדים עם הידע על יעודם, על מה היו רוצים לעשות כשיהיו גדולים. לעיתים כל הילדות היא כהכנה לקראת אותה קריירה אותה בחרו. אולם ברוב המקרים לוקח קצת יותר זמן להתגבש. אם נדייק יותר, רוב האנשים לא יודעים במה הם רוצים לעסוק גם כשהם כבר בדרך להרשמה לאוניברסיטה. בחירת מקצוע, ממש כמו קניה גדולה, היא סוג של התחייבות. לפני קבלתה כל האפשרויות פתוחות, אחריה, פחות. לכן  רצוי מאוד להיות אמיתיים וכנים וללכת בעקבות החלום שלכם ולא זה של ההורים או של החברה שסביבכם. מצד שני אם אתם ממש אבודים קחו את הזמן, תתפרנסו מעבודות מזדמנות, ובסוף ההברקה תגיע.

 

תחנה שנייה - להתמקצע

לא תמיד עובר המסלול דרך האוניברסיטה. במקרים רבים דווקא לימודי תעודההם הם התחנה הראשונה בדרך למקצוע בו בחרתם. בין אם בחרתם בלימודי תעודה או בתואר ראשון חשוב שתזכרו כי כדי להצליח בעבודה חייבים להמשיך ללמוד ולרכוש ידע בקורסיםהשייכים לתחום עיסוקכם ישירות או בעקיפין. אדם המעוניין ללמוד ולהשתכלל תמיד נראה נמרץ ויעיל יותר מכזה הקופא על שמריו.

 

תחנה שלישית - תוכנית תעסוקתית

בשעה טובה סיימתם את הלימודים וקיבלתם את תפקיד החלומות שלכם. זה הזמן לזרוק את עצמכם לתוך המים ולנגוס חזק וטוב במה שיש לתפקיד להציע. אבל, חשוב מאוד גם לא ללכת לאיבוד בתוכו. על מנת שתוכלו להגיע לשיא פוטנציאל ההתקדמות המקצועי שלכם מומלץ לשבת ולהכין תוכנית תעסוקתית אופטימאלית. בתוכנית זו שהיא סוג של טבלת גאנט, תציבו על ציר אחד את היעדים אותם אתם מתכננים להשיג הן מבחינת תפקיד והן מבחינה כלכלית, ובציר השני את לוחות הזמנים האופטימאליים. לתוך טבלת גאנט זו שיפכו גם פרטים רלוונטיים כמו המשך לימודים לתואר שני, מעבר דירה לאזור יותר מתאים, הריון שלישי וכן הלאה.

 

תחנה רביעית - להיות ערני

אמנם אתם בדרך הנכונה ואתם ממלאים את התפקיד עליו חלמתם והוא משרת אתכם נאמנה, אבל כדאי מאוד לשמור כל הזמן את האצבע על הדופק. על מנת לשמור על עצמכם כעל סחורה רלוונטית, בהתאם לסוג הקריירה שבחרתם, הקפידו לנהוג בצורה המתאימה. אם אתם אנשי הצווארון הלבן אז תדאגו שקורות חיים מעודכנים שלכם ישבו בכמה סוכנויות השמה איכותית שמודעות לכך שאתם תשמחו לשמוע על הצעות אטרקטיביות. אם בחרתם במסלול הוראה, שבו הקביעות והמסלול חשובים, תמיד תראו כי אתם פתוחים לחדש בתוך המסגרת.

 

עצירת ביניים - שינוי כיוון

זמנים משתנים וכך גם אנשים. לא דין חלום של נער בן 20 לדין חייו של איש בן 35. זה בסדר גמור ואף רצוי לבצע מידי פעם עצירות בהם אתם סוקרים את חייכם ובודקים מחדש אתם במקום הנכון. לעיתים שווה לפתוח מחדש את התוכניות ואת החלומות ולבחון יעוד מקצועי אחר. קריירה שניה היא אפשרות להתחדשות, להתחברות עם יכולות וחוזקות אחרות שלנו, פגישות עם אנשים מתחומים חדשים ובכלל מהפכה בחיים.

 

שלכם,

www.allcareers.co.il

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
היי אנחנו עושות שיחות וידאו חמות ומצלמות אירוטיות ומוכרות סרטונים פרטיים שלנו בוואצפ: 
שירלי (08/04/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net