מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   חופשת לידה כהזדמנות להסבה מקצועית
לחץ להגדלה
חופשת לידה היא קודם כל הזמן שלך להתאושש מהלידה ולהקדיש זמן לטיפול בתינוק שרק נולד. אך זמן ייחודי זה יכול להיות גם הזדמנות להסבה מקצועית. עם כניסתו של התינוק לחייך, החיים שלך משתנים. הצרכים והיכולות שלך עשויים להשתנות, ויש גם מקום לבחון מחדש את החיים המקצועיים שלך.

מאת: קריירה
פורסם: 27/01/11 20:45

 

חופשת לידה כהזדמנות להסבה מקצועית

 

חופשת לידה היא קודם כל הזמן שלך להתאושש מהלידה ולהקדיש זמן לטיפול בתינוק שרק נולד. אך זמן ייחודי זה יכול להיות גם הזדמנות להסבה מקצועית. עם כניסתו של התינוק לחייך, החיים שלך משתנים. הצרכים והיכולות שלך עשויים להשתנות, ויש גם מקום לבחון מחדש את החיים המקצועיים שלך.

 

הסבה מקצועית - מדוע?

ההסבה המקצועית באה בדרך כלל עקב תחושות מיצוי או שביעות רצון מהעיסוק הנוכחי. תחום ההסבה המקצועית הפך לפופולארי בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים לאחר גיל ארבעים מגלים עצמם מחדש ועוברים לעסוק במשהו הקרוב יותר אל לבם. הסבה מקצועית יכולה להיות הזדמנות להגשים חלום ישן מהילדות, שלא העזתן להגשים כשהייתן צעירות.

על פי החוק החדש, יולדת זכאית לחופשת לידה של 26 שבועות, מתוכם רק 14 שבועות בתשלום.

יחד עם האמהות, את מתחילה פרק חדש בחיים. חופשת הלידה נותנת לך זמן לחשוב מחדש כיצד את רוצה להמשיך את חייך. האם היית מרוצה מהמקצוע שלך? האם מקום העבודה שלך מתאים לצרכים החדשים שלך כאימא? אולי לפני הלידה עבדת שמונה שעות ביום וכעת את זקוקה ליותר זמן פנוי, אותו תוכלי להקדיש לילד שלך. אולי תרצי מקצוע חדש המאפשר עבודה מהבית או יותר גמישות בשעות העבודה. ואולי דווקא עכשיו את זקוקה למקצוע שיותר מתגמל כספית, כי לגדל ילד פירושו גם יותר הוצאות.

 

כיצד עושים זאת?

  • בחירת כיוון חדש- תוכלי להשתמש בזמן העומד לרשותך על מנת לחשוב מחדש מהו המקצוע המושך את לבך, מהם הצרכים שלך וגם מהם היכולות שלך.

  • התאמה - ערכו סקרי שוק לגבי מידת התאמתכם למיני מקצועות המעניינים אתכם. ההתאמה יכולה להיות מושפעת מגיל, הכשרה מקצועית ועוד.

  • התמקצעות - במידה וחסרה לכם התמחות מקצועית כלשהי התמקצעו. תוכלו להירשם ללימודי תעודה או לתואר שני באוניברסיטה הפתוחה. אך לא כל התמקצעות דורשת תואר. לעתים מדובר בקורס מקצועי, אשר יעניק לכם את ההשלמה התיאורטית או המעשית לעבודה.

  • למדו את החוזקות - ערכו רשימה כל תכונות אשר עיסוקכם הקודם הבליט בכם ואשר באו לידי ביטוי. בנוסף, קחו בחשבון את היכולות והידע החדש, הנצבר מהלידה והטיפול בילד. את עכשיו לומדת להיות אמא, לטפל ולחנך, וזה לא מעט. אם תחום הטיפול בילדים מעניין אותכן, נצלו את הידע החדש שלכן.

  • היו גאות בעצמכן - בראיונות עבודה הדגישו את עניין הבשלות האישית והמקצועית. זהו יתרונכם הבולט לעומת המתמודדים מולכם על אותה המשרה.

  • לדעת לבקש תמיכה- הטיפול בתינוק בחודשים הראשונים לחייו זאת למעשה העבודה הכי אינטנסיבית שעשיתן אי פעם. לא מדובר באמת בחופשה. אתן במשמרת ביום ובלילה. אם אתן רוצות להשתמש בחופשת לידה על מנת לקחת קורס מקצועי, אתן צריכות ללמוד לבקש עזרה עם הטיפול בתינוק. העזרה יכולה לבוא מצד הדמויות הקרובות אליך- אב התינוק, אמא שלך, אחותך או חברה קרובה. במידה וזה לא אפשרי, אפשר גם למצוא מטפלת בתשלום, אשר תשחרר אותך לזמן הדרוש.

 

סיכום

להיות אמא זאת בעצם הסבה מקצועית. חופשת לידה היא לא באמת חופשה, אלא תקופה אינטנסיבית המוקדשת לטיפול בתינוק. יחד עם זאת, זהו הזמן לבחון מחדש מהם הצרכים, הרצונות והיכולות שלך, וכיצד להמשיך את הקריירה המקצועית שלך. אם את מרגישה שאת זקוקה לשינוי, זהו הזמן להסבה מקצועית. הכישורים החדשים שלך שרכשת כאימא יעמדו לצידך במקצוע החדש.

 

בהצלחה,

אתר קריירה

   תגובות  (3) הוספת תגובה
1.
עבודה מאתגרת.... 
aftilworks,aftilworksjob@gmail.com,מרכז (06/06/2020)
2.
דרושים עובדים לעבודה מהבית במגוון תחומים, 
רונן,bowet6853293@zcai55.com (13/04/2021)
3.
דרושים עובדים לעבודה מהבית במגוון תחומים 
מורן,bowe32432t68593@zcai55.com (13/04/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net