מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   הכל על ייעוץ שיווקי: מהו, ולמי יכול לעזור
לחץ להגדלה
יועץ שיווקי הוא לא תחליף למנהל או איש שיווק מתוך העסק, הוא סוג של מנטור חיצוני שתפקידו למקד אתכם, לזהות מי קהל היעד של העסק שלכם, להסביר לכם כיצד לשווק את העסק כולל התייחסות לפרטים הקטנים ביותר, היכן לפרסם, כיצד לכתוב תוכן שיווקי באתר, ואיך להגדיל את מאגר הלקוחות שלכם...

מאת: שירה דרורי
פורסם: 30/03/11 14:26

הכל על ייעוץ שיווקי: מהו, ולמי יכול לעזור

 

עסקים רבים יוצאים לדרך בלי לגבש תוכנית שיווקית מסודרת ומקווים שהם יצליחו לשווק את עצמם תוך כדי תנועה.
הבעיה היא שבמקרים רבים בעלי עסק אינם בעלי רקע בשיווק או, במקרים אחרים, הם פשוט הולכים לאיבוד בין כל המשימות היומיומיות ולא נשאר להם בכלל זמן לעסוק בשיווק, פעילות שמצריכה ניסיון, היכרות עם השוק, תכנון ותפעול שוטף.
כך קורה שגם עסקים שיש להם מוצר מצוין בידיים עלולים להיכשל, רק משום שהם לא השכילו מלכתחילה לשווק את המוצר שלהם בדרך הנכונה לקהל המתאים.
אף פעם לא מוקדם מדי לחשוב על שיווק לעסק, גם אם הוא עדיין בגדר רעיון. ייעוץ שיווקי כולל, בין היתר, בניית מותג, אסטרטגיה שיווקית וחשיפת המוצר והעסק. מי שיכול לעזור לעסק לתכנן, להניע ולשווק כהלכה הוא יועץ שיווקי, איש מקצוע המתמחה בשיווק בעל ניסיון וידע בתחום, שיוכל להדריך ולכוון את העסק שלכם למקומות הנכונים בצורה יעילה.
 

כיצד יועץ שיווקי יוכל לסייע לעסק שלכם?
יועץ שיווקי הוא לא תחליף למנהל או איש שיווק מתוך העסק, הוא סוג של מנטור חיצוני שתפקידו למקד אתכם, לזהות מי קהל היעד של העסק שלכם, להסביר לכם כיצד לשווק את העסק כולל התייחסות לפרטים הקטנים ביותר, היכן לפרסם, כיצד לכתוב תוכן שיווקי לאתר שלכם, כיצד להגדיל את מאגר הלקוחות או לתכנן ולבנות מועדון לקוחות, לכוון אתכם לגופים עמם תוכלו לעשות שיתופי פעולה.
יועץ שיווקי יכול לסייע לכם בבניית תדמית לעסק לפי קהל היעד והמוצר שאתם משווקים, והוא מעורב גם בהחלטות כמו כיצד לאתר לקוחות, איך לתקשר נכון מסרים שיווקיים.
פעמים רבות, יועץ שיווקי לא רק מייעץ או ממליץ אלא גם מבצע שיווק הלכה למעשה, כותב לכם תוכן שיווקי לאתר, יוצר שיתופי פעולה קונקרטיים ומוציא אותם לפועל, למשל, אם ההתמחות שלכם היא בפיננסים, היועץ יעסוק באיתור בתי השקעות עמם תוכלו לשתף פעולה. ישנם יועצים שיווקים שאפילו יתלוו אליכם לנקודות המכירה כדי לעזור לכם לשווק נכון ללקוח את המוצר במעמד המכירה.

 

אם אתם מרגישים שיש איש קשר בחברה שיכול ליישם את ההמלצות של היועץ השיווקי והוא רק זקוק להנחיה או תמיכה מבחוץ, תוכלו להיעזר ביועץ רק לצורך הגדרת המיתוג ותוכנית שיווקית של העסק ואיש השיווק שלכם יבצע בפועל, אבל אם אין לכם כרגע מישהו מיומן בנושא, מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ שיווקי שמציע ליווי וביצוע עד השלב בו תרגישו שנכנסתם לעניינים או שלקחתם עובד לעסק שתפקידו שיווק. 
חשבו על יועץ שיווקי כמו על סוכן ביטוח, ברגע שיש לכם שאלה, אתם רוצים להתייעץ, משהו קרה, אתם פונים אליו ויש לכם גיבוי.
 

כיצד תבחרו יועץ שיווקי?
התאמה היא סוד ההצלחה לעבודה עם יועץ שיווקי. חשוב מאוד שתהיה לכם כימיה עם היועץ ושתשדרו על אותו גל.  יועץ מתאים יבין את מהות העסק שלכם, האופי שלו, סגנון העבודה שלכם, יבין את הכוחות והמשאבים העומדים לרשותכם וימקד אתכם לכיוון השיווקי הנכון על פי פרמטרים אלה.  
לכן חשוב לשתף איתו פעולה כדי לראות תוצאות. אם למשל אם הוא מציע לכם לשנות לוגו, להפיק כרטיסי ביקור, להתראיין לכתבה כלשהי, נסו לעמוד בבקשותיו כדי לקדם את העסק למקום טוב יותר.
יש הרבה יועצי שיווק בשוק לכן מומלץ מאד לשאול ולבקש המלצות. חשוב שתתרשמו מעבודתו ותראו הוכחות להצלחתו. כמו כן, מומלץ להעדיף יועץ שיווקי בעל ניסיון בתחום העיסוק שלכם, שכבר מכיר את עולם התוכן בו אתם פועלים, יודע לאיזה קהל תוכלו לשווק וכיצד לתפעל את השיווק שלכם ולתעל אותו לאפיקים הנכונים. תוכלו לבקש דוגמאות לעסקים דומים שהוא ליווה. עם זאת, בחרו יועץ שיווק שליווה בעבר עסקים דומים אך לא עושה זאת כעת כי חשוב מאוד שהיועץ יאפיין את השיווק לעסק שלכם וימצא לו ייחוד, יתרון תחרותי ובידול בענף בו אתם פועלים. אתם לא מעוניינים להיות תעתיק של המתחרים אלא לבלוט, ולכן, הניסיון שלו בתחום הוא יתרון אך חשוב גם שבתקופת העבודה המשותפת העסק שלכם יהיה בלעדי בין לקוחותיו בתחום בו אתם פועלים.

 

שלכם,

אתר קריירה

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net