מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   דילמות נפוצות שמתעוררות סביב עבודה מהבית
לחץ להגדלה
עבודה מהבית מעוררת לא מעט חילוקי דעות. אי אפשר להתעלם מהעובדה שעבור אנשים רבים, העבודה מהבית נוחה ומספקת תנאי עבודה גמישים יותר מסביבת עבודה רשמית במשרד מסודר. עם זאת, בני המשפחה שבשבילם הבית הוא סביבת מגורים ולא סביבת עבודה, לא תמיד מקבלים את הענין בטבעיות...

מאת: שירה דרורי
פורסם: 01/07/11 00:44

דילמות נפוצות שמתעוררות סביב עבודה מהבית
 

 

עבודה מהבית מעוררת לא מעט חילוקי דעות. אי אפשר להתעלם מהעובדה שעבור אנשים רבים, העבודה מהבית נוחה ומספקת תנאי עבודה גמישים יותר מסביבת עבודה רשמית במשרד מסודר. עם זאת, בני המשפחה שבשבילם הבית הוא סביבת מגורים ולא סביבת עבודה, לא תמיד מקבלים את הענין בטבעיות. כך עלול להווצר מתח וקושי מול שאר בני הבית ויחוו דילמות רבות שקשורות להפרדה בין החיים האישיים לחיי העבודה.
לפניכם מספר קונפליקטים נפוצים לאנשים שעובדים מהבית ודרכי התמודדות איתן:

כיצד להסביר לילדים שאתם לא פנויים אליהם
ביציאה למשרד, אתם עוזבים את כך שגם מבחינת הילדים אתם עובדים. לעומת זאת, כשאתם עובדים מהבית, מבחינת הילדים אתם הורים בבית שעומדים לרשותם. איך שהם רואים את זה, אתם זמינים גם אם אתם טוענים שאתם עובדים, מנהלים שיחת טלפון עם לקוחות או יושבים בפינת העבודה ולא נמצאים אתם בסלון.
מה עושים? ראשית, חשוב לתחום את פינת העבודה ולהפריד בינה לבין חדרי הבית, ליצור מחיצה או דלת כך שברגע שהדלת סגורה, הילדים יבינו שאתם עובדים ולא פנויים אליהם. העובדה שהם לא רואים אתכם בעיניים משנה הרבה בתפישה שלהם.
בנוסף, חשוב לדאוג לשירותי בייביסיטר או עזרה כשהילדים חוזרים הביתה כדי שתוכלו להתפנות ולעבוד בשקט. המעיטו לצאת מפינת העבודה כדי לא לעודד אותם להסיח את דעתכם ולעכב אתכם בעבודתכם.

האם לנהל את מטלות הבית תוך כדי עבודה
אתם כבר בבית ואומנם אתם עובדים, אבל אתם עלולים להתפתות להפעיל בינתיים מכונת כביסה, להדיח כלים תוך כדי שיחת טלפון עם לקוחות, לקחת את הכלב לסיבוב קצר בשכונה או לקפוץ לסידורים בסופרמרקט הקרוב. מצד אחד, מדובר בבחירה אישית ומוצלחת, עבודה מהבית מאפשרת לכם ליהנות מכל העולמות. מצד שני, הזדמנויות כאלה עלולות לפגוע באיכות עבודתכם ובלי שתשימו לב, תגלו שבזבזתם חצי יום על מטלות שלא קשורות בכלל לעבודה.
מה עושים? חשוב מאוד לנהל לוח זמנים, ובשעות העבודה לקבוע שהעדיפות הראשונה היא לסיים משימות. אם נשאר לכם זמן לבצע משימות בבית, אדראבא. אבל חשוב מאוד שתקצו מספיק זמן לעבודה ואת מטלות הבית תבצעו אחרי שעות העבודה או אם הקצתם להם מראש פרק זמן שהוא סוג של "התאווררות" או "פסק זמן" מהעבודה. הפסקות מהעבודה יכולות להיות כיף, אם אתם קובעים טיפול פנים או הסרת שיער, כוס קפה עם חברים, או זמן לקרוא עיתון -  צאו ותיהנו, אבל הקצו לכך זמן מוגדר מראש.  

מתי ואיך להתנתק מהמשרד
כשעובדים בחוץ, זו לא דילמה, ברגע שסיימתם את המשימות בעבודה או את שעות העבודה, אתם יוצאים מהמשרד ומתפנים לחיים האישיים, לבית ולמשפחה. כשעובדים מהבית, קשה יותר להפריד בין הבית לעבודה ולסיים את שעות העבודה בזמן. המחשב נגיש, הלקוחות מצלצלים. היות ולא תמיד הצלחתם לעבוד רצוף כי היו לכם כל מני הסחות דעת במהלך היום, אתם חשים צורך לפצות זמן עבודה אבוד בשעות לא סבירות כמו על חשבון ארוחת הערב או שעות הפנאי. אז מתי מפסיקים לעבוד כשעובדים מהבית?
מה עושים: חשוב מאוד לנהל תוכנית עבודה מסודרת ולהחליט מראש עבור כל יום מה הן שעות העבודה הקבועות שלכם, לפי מה שנוח לכם. אם נוח לכם לעבוד רצוף מהבוקר עד שעות אחר הצהריים או לעבוד רק בשעות הערב, תכננו זאת מראש.  אם יש לכם אירועים או  פגישות, קחו אותן בחשבון ותחליטו מתי מתחיל כל יום העבודה שלכם ומתי הוא מסתיים. מסך ה- lcd של המחשב תמיד קורץ ותמיד מצטברים בו הודעות ומיילים.לכן חשוב לסגור  את הדלת של חדר העבודה כדי לא לשוב לשם באופן טבעי ולסיים עבודה. חשוב גם להשאיר את המחשבות על העבודה מאחוריכם כשאתם מתפנים לחיים האישיים. זה אומנם דורש שינוי מחשבתי, אבל אם אתם עובדים מהבית זה לא אומר שאתם צריכים לקום איתה בבוקר וללכת איתה לישון בלילה.
 

ועכשיו חוזרים לעבודה!

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
אנחנו עושות שיחות וידאו חמות בעירום בוואצפ 
סיוון,jew32425ahes349@provlst.com,כל הארץ (28/05/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net