מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   מהו "איזור הנוחות" וכיצד יוצאים ממנו?
לחץ להגדלה
...אם אתם רוצים לצאת לדרך חדשה בקריירה, בזוגיות או ביחסיכם עם הילדים, עם כסף או עם העולם - מומלץ לנסות לזהות מה הם אזורי הנוחות שבהם נתקעתם ולחפש דרך יצירתית לצאת מהם. רמז: אין קיצורי דרך...

מאת: Allcareers
פורסם: 01/07/11 00:51

מהו "איזור הנוחות" וכיצד יוצאים ממנו?

 

לכל אחד ואחת מאיתנו יש את המקום בו הכי נוח להם. זהו המקום בו אנו מרגישים טבעיים, שלווים ושוחים "כמו דג במים". מקום זה, הנקרא "איזור הנוחות", יכול להיות בהקשר של עבודה, זוגיות, יחסים עם אנשים ולמעשה בכל תחום בחיים. לאזור הנוחות יש כמובן יתרונות אך גם לא מעט חסרונות וכאשר האזור הופך ל"נוח מדי", נוצרת לא פעם תקיעות...אם אתם רוצים לצאת לדרך חדשה בקריירה, בזוגיות או ביחסיכם עם הילדים, עם כסף או עם העולם  - מומלץ לנסות לזהות מה הם אזורי הנוחות שבהם נתקעתם ולחפש דרך יצירתית לצאת מהם. רמז: אין קיצורי דרך.

 

למי יש איזור נוחות?

התשובה לשאלה הזו היא פשוטה - לכולם! אין אדם שלא מעדיף להרגיש בנוח ובסביבה הטבעית שלו ולכן כל אחד יוצר לעצמו איזור נוחות משלו. המדובר למעשה במערכת של הרגלי התנהגות אשר גורמים לנו להרגיש מוגנים ובטוחים מפני הסביבה. אזור הנוחות יכול לבוא לידי ביטוי בצורות רבות. חלק מקיפים את עצמם רק באנשים מוכרים ולא יוצרים קשר עם אנשים חדשים, חלק מהאנשים נמנעים מאתגרים חדשים בתחומי הקריירה או החברה ומשמרים את הקיים וחלק פועלים דווקא הפוך – מתמכרים לריגושים או לסיכונים.

 

רבים בורחים ממחוייבות (בעיקר בתחום האישי) כי הם מפחדים מכך ולכן לא מוצאים בן או בת זוג מכיוון שהם "נעולים" בתוך איזור הנוחות שלהם. תופעות נוספות שמצביעות על יצירת אזורי נוחות הן - בחירה של חברים רבים בעלי אופי דומה, יצירת קשר עם בן או בת זוג המאוד דומים אחד לשני פעם אחר פעם (גם כאשר הקשרים הללו לא מצליחים), ויתור על הצרכים שלכם על מנת לרצות אחרים, מתיחת ביקורת לעיתים תכופות ועוד. חשוב להדגיש כי איזור הנוחות משתנה לאדם לאדם בהתאם לאופי שלו וכי העניין מאוד אישי ואינדיבידואלי.

 

כיצד יוצאים מאיזור הנוחות?

איזור הנוחות נראה בתחילה כמו מקום טוב ומוגן, אך כאשר מגזימים ו"שוהים" בו יותר מדי, איזור הנוחות הופך לחיסרון גדול ויכול ממש לסגור אותנו ב"טבעת חנק". במקרים אלה חשוב לעשות הכל על מנת לנטוש את איזור הנוחות ואין זו משימה קלה כלל וכלל. גם בתחום האישי וגם בתחום העבודה, איזור הנוחות יכול להגביל אתכם ולעצור את ההתקדמות שלכם. בתהליך של אימון עסקי או אימון אישי זהו אחד הרגעים המכוננים: כאשר איתרנו דפוס התנהגותי שאינו אלא "אזור נוחות".

על מנת לצאת מאזור הנוחות חשוב לזהות את הסימנים של האזור הזה. כל התנהגות או תכונה אשר חוזרת על עצמה לעיתים קרובות (ולרוב באותן נסיבות) יכולה להוות תמרור אזהרה. אם כאשר אתם מובכים אתם בדרך כלל מעבירים ביקורת על אחרים – יש לשים לב לכך. אם תמיד בדייט הראשון אתם מתנהגים בצורה המכשילה את הדייט – שימו לב לכך. גם במקום העבודה יש אזורי נוחות - אם אתם שקטים מדי, ביישנים מדי, חצופים מדי או נמנעים ממעורבות חברתית באופן הפוגע בכם - שימו לב לכך!

 

תתפלאו לדעת אולם המודעות לאזור הנוחות אומרת שאתם כבר בחצי הדרך מחוץ להם! הצעדים הבאים יהיו להפנות את זרקור המודעות בכל פעם שאזור הנוחות קורא לכם ומאיים על התקדמותכם קדימה. כך בהדרגה נולדים הרגלים חדשים.

 

כוחו של הליווי

על מנת לעשות זאת צריך לא פעם כוח רצון שאינו אלא תשוקה לשינוי! ואין זה קל לאנשים באמצע החיים. לכן אל תהססו להיעזר במאמן אישי לזוגיות אם זה הנושא שבו אתם מבקשים לחולל שינוי או במומחה באימון עסקי אם אתם כמהים לשינוי בדפוסי הקריירה שלכם. אדם שילווה אתכם בתהליך, כעד, כמעודד, וככתובת להתייעצות הוא חשוב מאין כמותו בתהליך של יציאה מאזורי הנוחות.

 

כי חשוב להבין: איזור הנוחות הוא מעין "כלוב של זהב". ההרגשה בו היא מאוד נוחה, אך הוא מפריע לנו בדרך כלל להצליח בחיים. כל אחד שיבחר לוותר על איזור זה, רק ירוויח בטווח הארוך וחשוב לזכור שלכל אחד מאיתנו יש את הכוח לעשות זאת ולסגל לעצמו הרגלים חדשים מחוץ לאזור הנוחות!

 

ב ה צ ל ח ה!

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
אנחנו עושות שיחות אירוטיות חמות ולוהטות עם תמונות שלנו, ומוכרות סרטונים פרטיים  
מיטל (23/09/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net