מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   איך להסתדר עם קולגות בעבודה
לחץ להגדלה
האנשים שעובדים אתנו – החל מהבוסים ועד למי שכפוף לנו, הם האנשים שאנחנו מבלים איתם יותר זמן מאשר עם כל חברינו הטובים ומשפחתנו יחד...על יחסים טובים במקום העבודה במאמר הבא.

מאת: Allcareers
פורסם: 24/08/11 15:40

איך להסתדר עם קולגות בעבודה

 

האנשים שעובדים אתנו – החל מהבוסים ועד למי שכפוף לנו, הם האנשים שאנחנו מבלים איתם יותר זמן מאשר עם כל חברינו הטובים ומשפחתנו יחד. זאת הסיבה שהיחסים איתם דורשים תשומת לב לא פחות מאשר המשימות המקצועיות שעומדות בפנינו מדי יום. על יחסים טובים במקום העבודה במאמר הבא.

 

למה כדאי להשקיע ביחסים טובים עם קולגות לעבודה: 

·         העבודה תהיה קלה יותר –  תקשורת טובה בין כל בעלי התפקידים גורמת לתהליך העבודה לזרום בדרך כלל. ככה אפשר להתרכז באתגרים שמספקת העבודה ולא להתעסק בחשבונות לא פתורים.

·         אנחנו צריכים אותם כדי להתקדם בעבודה – מקום העבודה הנוכחי הוא המקפצה שלכם לקידום בחברה זו או בחברה אחרת. הקולגות שלך הם אלה שימליצו עליך או יגידו לך כשמתפנה משרה עניינת. רק אם הם אוהבים אותך כמובן.

·         כדי להרחיב את מעגל ההיכרויות האישיהעבודה היא בסיס גדול להכרת אנשים מכל הסוגים. רבים רואים את מקום העבודה כאתר ענק של הכרויות לאקדמאים. האופי שתחשפו בפני הקולגות שלכם יכול להביא לכם את הזיווג שתמיד חלמתם עליו.

·         הם ישפיעו על ביצועינו בעבודהכל אחד צריך עזרה לפעמים, לא?

·         היום שלנו יהיה נעים יותר – כשהאווירה במקום העבודה לא טובה, גם החיים הפרטיים שלנו סובלים מזה.

 

אז איך עושים את זה?

יש הרבה סוגים של מקומות עבודה ובכל אחד מהן אווירה שונה, אבל ביחסים בינאישיים יש כמה כללים שנכונים לכל מקום: 

1.      תפרגנו! – הכלל הראשון ביצירת אווירה טובה ביחסים בינאישיים הוא פרגון. לא מדובר בליקוק וגם לא בשקר, אלא ביכולת לראות את הצד הטוב של הקולגה שלכם, גם אם אתם לא מתים עליו. כשאתם חושבים שמישהו עשה עבודה טובה או אמר משהו מועיל, תחמיאו לו, גם אם מדובר במנהל וגם אם מדובר בעובד כפוף לכם. מילה טובה אחת יכולה ליצור שיתוף פעולה קל בעתיד.

2.      דברו ישירות – כשאתם פונים לקולגה בכל עניין, נסו להיות ממוקדים ברעיון שלכם או בבקשה שלכם. אם האדם שאתם פונים אליו יבין בדיוק מה אתם רוצים, הוא יוכל לעזור לכם. אם הוא יתקשה להבין, הוא לא יוכל לעזור, ושניכם תרגישו שלא באתם על סיפוקכם.   

3.      אל תרכלו – טוב, לפחות תנסו. רכילות במקום העבודה היא מעגלית. יום אחד אתם מדברים, ביום הבא מדברים עליכם. פעמים רבות דיבר מאחורי הגב בא במקום לפתור פנים אל פנים בעיה שנמשכת זמן רב. במקום עבודה גדול תמיד תמצאו מי שיקשיב לתלונותיכם הבלתי פוסקות על קולגה, אבל זה לא ישנה כלום במציאות. אמנם צריך להוציא קיטור מדי פעם, אבל צריך לזכור לשים לב שיש לכך השפעה רבה על האווירה הכללית בים העובדים.

4.      תנסו ללמוד במקום להתעצבן – כשמערכת היחסים עם קולגה נראית לכם לא תקינה, נסו לבחון מה החלק שלכם בכך ומה אתם יכולים לעשות בקשר לכך. את ההתנהגות שלכם אתם יכולים לשנות, את התנהגותו של האחר לא.

5.      תהיו פשוט אתם – מקום העבודה הוא רשת סבוכה של קשרים ואין צורך לסבך אותה יותר. ככל שתהיה נאמן לעצמך כך תשדר אמינות גבוהה יותר והקולגות שלך ירגישו בטוחים לידך.

 

לסיכום, שמירה על יחסים טובים עם החברים לעבודה תעזור לכם ליהנות יותר במשך יום העבודה, וגם להתקדם בהמשך. אם תפרגנו, תדברו ישירות ותנסו להימנע מרכילות ומעצבים מיותרים, תוכלו לקצור את הפירות מהר מאוד. לפני חתימת חוזה עבודה אנחנו מבררים את כל הדברים החשובים – גובה המשכורת, באילו קרנות נאמנות משקיעה החברה ומה כוללים התנאים הסוציאליים. לא פחות מאלה מומלץ מאד לברר מהי האווירה החברתית ומהם טיב היחסים בין העובדים בחברה. בסופו של דבר גורמים אלה הם שיקבעו איך ייראה היום שלכם!

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
אנחנו עושות שיחות וידאו חמות בעירום בוואצפ 
שירן,jewahes3324249@provlst.com,כל הארץ (28/05/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net