מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   דרכים לגמול לעובדים על תרומתם
לחץ להגדלה
התועלות של יצירת התחושה בקרב העובדים כי עבודתם זוכה לגמול הראוי לה קיימות לא רק במישור האישי, אלא גם, ואולי בעיקר, ביצירת דינמיקה קבוצתית טובה יותר במקום העבודה...

מאת: Allcarees
פורסם: 02/01/12 20:51

דרכים לגמול לעובדים על תרומתם לחברה

 

מחקרים מראים כי ככל שהעובד מרוצה יותר מן התנאים בהם הוא עובד וחש כי הוא מתוגמל בצורה טובה יותר, כך גדלה התפוקה האישית שלו. התועלות של יצירת התחושה בקרב העובדים כי עבודתם זוכה לגמול הראוי לה קיימות לא רק במישור האישי, אלא גם, ואולי בעיקר, ביצירת דינמיקה קבוצתית טובה יותר במקום העבודה. תגמול על ידי משכורות הוא רק חלק אחד ממכלול האלמנטים שיוצרים עובד מרוצה, ניתן ומומלץ לתגמל עובדים על תרומתם לעסק על ידי בונוסים, חופשים, טיולים, ימי עיון ומתנות.

 

ימי כיף וערבי חברה

יום כיף לעובדים או עריכת ערבי חברה הן דרכים מצוינות לשיפור הדינמיקה הקבוצתית ויצירת תחושת שייכות. אם החלטתם לערוך יום כיף חשוב להתאים אותו לכלל העובדים בחברה. יש לקחת בחשבון את ממוצע הגילאים ואת המצב המשפחתי של רוב העובדים. יום כיף שיתאים לחברה שבה ממוצע הגילאים הוא שלושים ומרבית העובדים הם רווקים לא ממש יתאים לחברה שבה מרבית העובדים הם בעלי משפחות עם ילדים. ימי הכיף יכולים להיערך כטיולים, או אפילו במהלך סוף שבוע שלם שבהם יוצאים יחדיו לפיקניק על חשבון החברה, למסעות אופניים או פעילויות אחרות, בהתאם לאופי וגיל העובדים.

באשר לערבי חברה, אפשרות נהדרת היא לערוך ערב קריוקי. אין דבר שיענג את העובדים יותר מאשר לשמוע את המנהלים שלהם מזייפים שירים של מתי כספי או עופרה חזה וזהו בהחלט ערב שידובר בו רבות בחברה זמן רב לאחר שיחלוף. כמובן שערבי גיבוש ניתן לערוך גם כיציאות משותפות. דרך מקורית לערוך ערב גיבוש היא להזמין כרטיסים להצגה או קונצרט לכלל עובדי החברה. אפשר גם לארגן ערב חברה במסעדה טובה.

 

נופש בחו"ל או בארץ

כיום נוהגות חברות מצליחות רבות לערוך נופשים קצרים בחו"ל עבור העובדים. בדרך כלל מדובר בסוף שבוע ארוך ביוון, טורקיה או באירופה, במלון במסגרת עסקת הכל כלול. חופשה שכזאת בחו"ל תגרום לעובדים הרבה נחת וכיום ניתן למצוא חבילות איכותיות שאינן יקרות מאוד ושניתן לרכוש עבור העובדים. אפשר גם לשקול נופש בישראל במקומות כגון אילת וים המלח. אם מדובר על תקופת החורף, מזג האוויר באילת עדיין נוח מאוד וניתן להזמין חבילות זולות יחסית בגלל שתפוסת בתי המלון יורדת.

 

חבילות שי ותלושים

חשוב מאוד לתגמל את העובדים בחבילות שי ובתלושים לפני החגים, בעיקר לפני פסח וראש השנה. מומלץ לבחור בתלושים איכותיים שיתנו לעובדים אפשרויות בחירה מרובות. באשר לחבילות שי, גם כאן כדאי להתאים את החבילות לגילם ומצבם המשפחתי של העובדים.

 

תגמול הולם לבעלי משפחות

אם מרבית העובדים שלכם הם בעלי משפחות אפשר בהחלט לתגמל אותם בהתאם. קחו את התאריכים של ימי ההולדת של ילדי העובדים והעניקו להם תלושים ומתנות בהתאם. אפשר גם לתגמל עובדים בעלי משפחות בחבילות נופש מוזלות לכל המשפחה, בעזרה או בהשתתפות ביצירת תוכניות חיסכון ובחבילות שי ומתנות עבור הילדים לפני החגים. ככלל, ניתן לתגמל כל עובד ולהעלות את רמת המוטיבציה שלו בהתאם לגילו, מצבו המשפחתי ולפעמים אפילו בהתאם להעדפותיו האישיות.

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net