מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   מתנות לעובדים - מה קונים בעת מיתון?
לחץ להגדלה
לוח השנה העברי הוא בעייתי במיוחד עבור מעסיקים, שרוצים מצד אחד לצ'פר את העובדים במתנות לחגים, ולא רוצים להסתבך בהוצאות מיותרות, במיוחד בתקופת מיתון וחוסר יציבות בשוק. עונת החגים בשאר מדינות העולם המערבי מתואמת ככפפה ליד עם סוף שנת המס.

מאת: Allcareers
פורסם: 02/02/12 15:25

מתנות לעובדים - מה קונים בעת מיתון?

 

לוח השנה העברי הוא בעייתי במיוחד עבור מעסיקים, שרוצים מצד אחד לצ'פר את העובדים במתנות לחגים, ולא רוצים להסתבך בהוצאות מיותרות, במיוחד בתקופת מיתון וחוסר יציבות בשוק. עונת החגים בשאר מדינות העולם המערבי מתואמת ככפפה ליד עם סוף שנת המס. מעסיקים בבריטניה, ארצות הברית וכל מדינה אחרת החוגגת את חג המולד יכולים להעניק לעובדיהם מתנות כשהם כבר יודעים מה מצבה של החברה, ולא צריכים לנחש איך תשפיע ההוצאה על המאזן השנתי או הרבעוני שלהם.

 

בישראל המעסיקים מתחילים לחפש מתנות לחגים בחודשים שלפני ראש השנה או פסח, בלב שנת המס והרבה לפני הסיכומים השנתיים. אומנם, כנראה שאף בית עסק לא יפשוט את הרגל בגלל השי לחג, אבל כשצריך להדק את החגורה כמעט בכל תחום אפשרי, כדאי להקדיש מחשבה גם למתנות שיתאימו יותר לרוח התקופה, ולחשבון הבנק העסקי.

 

תלושים תלושים מהמציאות

הדרך הקלה ביותר לעובדים להשוות האם מצבה של החברה משתפר או מידרדר הוא בחברות שמסתפקות בחלוקת תלושי שי. כך ניתן בקלות לדעת האם החברה השקיעה יותר או פחות השנה מאשר בשנה שעברה, ובהתאם עולה או יורד המורל של העובדים בשבועות שאחרי החג. מנגד, אם תחליטו לוותר לחלוטין על תלושי השי, ייתכן שתיתקלו בהתנגדות חזקה עוד יותר מצד העובדים, שמורגלים כבר במסורת של השנים הקודמות.

 

פתרון אחד הוא להתאגד עם חברות נוספות ולנסות לקבל דיל טוב יותר על התלושים, אבל הדבר דורש משאבים רבים בתיאום ובמשא ומתן מול הספקים, ולא תמיד משתלם. אפשרות נוספת היא להשקיע בכמות על חשבון האיכות - לחלק לעובדים תלושים בסכום זהה לזה של השנה שעברה, אבל של ספק פחות פופולרי, או תלושים שתקפים בפחות רשתות. רווח מהיר לחברה, אבל פתרון קצת תלוש מהמציאות עבור העובדים שיצטרכו לנסוע שעה ארוכה רק כדי להגיע לסניף הרשת שבו יוכלו לנצל את השי לחג שקיבלו.

 

מתנות על אמת

פעם, בעידן הקדום עוד לפני שהמציאו את התלושים, תווי השי וכרטיסי המתנה, מעסיקים היו מחלקים לעובדים מתנות של ממש, ולא את האופציה לרכוש במחיר מוזל בסופרמרקט הקרוב למקום מגוריהם. לקראת עונת החגים היו נפתחים ירידי המתנות, אליהם היו מגיעים מנהלי משאבי האנוש של כל החברות הגדולות, ובוחרים מתוך קטלוגים עצומים מתנות עבור העובדים, על פי תמחור קבוע מראש. העובדים היו מקבלים את רשימת המתנות האפשרית, ובוחרים ממנה את המתנה המועדפת עליהם. אם גם אתם לא רוצים להיצמד למתנה שהערך הכספי שלה שקוף, זהו פיתרון אידאלי עבורכם.

 

אפשר ללכת על מתנות קלאסיות לבית - סט מצעים או מגבות, כלי מטבח או מוצרי חשמל. בעקבות הורדת המס האחרונה תוכלו אפילו להרשות לעצמכם למצוא מוצרי חשמל ואלקטרוניקה במחירים זולים בהרבה בהשוואה לשנים קודמות, ולפחות למראית עין יהיה נדמה כאילו השקעתם סכומי עתק בשי לעובדים. בשנים האחרונות, עם זאת, יש מגמה הולכת וגדלה של מעסיקים שבוחרים בשי לחג עם ערך מוסף:

  • מוצרים אורגניים כגון יין, דבש, סבונים, או מוצרים לטיפוח הגוף.
  • מוצרים ידידותיים לסביבה כמו בקבוקי מים רב-פעמיים או מוצרים מנייר ממוחזר.
  • מתנות בעלות זיקה לחג או לאירוע - צלחת סדר לקראת פסח, זוג פמוטי שבת, חנוכייה, בתי מזוזה, כיסוי לחלות ועוד.

 

בכל מקרה, מבחינת חשיבה על מתנות, פסח כבר בפתח - בהצלחה!

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
אנחנו עושות שיחות וידאו חמות בוואצפ ומוכרות סרטוני סקס פרטיים שלנו: 
רווית,tihobe324j449@mado34.com,כל הארץ (24/07/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net