מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   קריירה בענף הביטוח
לחץ להגדלה
אחד מהתחומים החשובים ביותר בחיינו הוא תחום הביטוח ולמעשה לכל אזרח במדינה יש ביטוח כלשהו, בין אם פרטי ובין אם ביטוח של המדינה. בשל החשיבות הגדולה של ענף זה, רבים בוחרים לעסוק בו ואפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות ומגוונות...

מאת: Allcareers
פורסם: 05/06/12 00:25

קריירה בענף הביטוח

 

אחד מהתחומים החשובים ביותר בחיינו הוא תחום הביטוח ולמעשה לכל אזרח במדינה יש ביטוח כלשהו, בין אם פרטי ובין אם ביטוח של המדינה. בשל החשיבות הגדולה של ענף זה, רבים בוחרים לעסוק בו ואפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות ומגוונות. יש לא מעט סוגי ביטוחים ואיש מקצוע מהימן ומנוסה המבין בביטוח יכול לייעץ לרוכשי הביטוח בצורה מוצלחת ואף לחסוך להם לא מעט כסף. עוד על קריירה בענף הביטוח בכתבה שלפניכם.

 

מדוע כדאי ללמוד את תחום הביטוח?

תחום הביטוח הוא אחד מהתחומים המתפתחים ביותר בארץ ובעולם ומדי שנה יש חידושים בתחום חשוב זה. כיוון שזהו תחום מורכב מאוד, שרוב האנשים לא ממש מבינים בו, על מנת לבנות קריירה מוצלחת בביטוח, רצוי ללמוד את התחום באופן מסודר. יש כיום אין ספור קורסים מקצועיים בתחום הביטוח וניתן אפילו ללמוד לתואר ראשון בביטוח במכללות מסויימות (במכללה האקדמית נתניה למשל).

ניתן לנסות ולהשתלב בתחום גם ללא השכלה, אך הסיכויים למצוא משרה טובה ללא השכלה ראויה הם נמוכים מאוד, כמו ברוב התחומים. בתחום מורכב כמו ביטוח, כל קורס שתסיימו בהצלחה (ובוודאי לימודים אקדמאים), יגדילו את הסיכויים שלכם למצוא משרה איכותית עם שכר גבוה. חשוב לציין כי בחלק מהתחומים בעולם הביטוח, יש צורך ברישיון מיוחד מהמדינה (הכרוך במעבר מבחנים רלוונטיים), ובמקרים אלה השכלה היא הכרחית.

 

מה כוללים לימודים בתחום הביטוח?

כל מי שרוצה להשתלב בהצלחה בענף הביטוח, חייב לגלות התמצאות בנושאים רבים, שרובם נלמדים בקורסים השונים (ואת חלקם ניתן ללמוד גם במהלך העבודה). בין הנושאים הנלמדים במהלך תואר אקדמי בביטוח (וגם בלא מעט קורסי תעודה), ניתן למנות את הנושאים הבאים: יסודות עולם הביטוח, סוגי הביטוחים הקיימים, ביטוח רכב ותאונות, ביטוח חיים, דיני ביטוח (ביטוח בעולם המשפט), ביטוח לאומי, ביטוח מנהלים, ביטוח פנסיוני, ביטוח רכב, ביטוח בריאות ועוד. ניתן גם ללמוד קורסים קצרים וספציפיים יותר (הנמשכים מספר חודשים בלבד), אשר עם סיומם ניתן לנסות ולהשתלב בשוק העבודה.

 

מהן אפשרויות התעסוקה בעולם הביטוח?

רוב אנשי המקצוע העובדים בתחום הביטוח עובדים בחברות ביטוח, סוכנויות ביטוח, בתי השקעות (העוסקים גם בתחום הביטוח) ובנקים. אלה הם הגופים המרכזיים אשר עוסקים בתחום והביקוש לאנשי מקצוע איכותיים בתחום רק הולך וגדל עם השנים. סוכני הביטוח נדרשים להפגין מומחיות רבה בתחום עיסוקם, בין אם המדובר בביטוח פנסיוני, ביטוח דירות, ביטוח רכב או כל סוגי הביטוחים גם יחד. כיוון שאנשי המקצוע בתחום זה למעשה מסייעים בניהול הסיכונים של אנשים פרטיים, גופים פרטיים, עסקים קטנים וחברות גדולות, יש חשיבות רבה לעצות שלהם ולשירות שהם נותנים. ישנם אנשים הבוחרים לעבוד כשכירים בחברות או סוכנויות ביטוח, בבתי השקעות או בבנקים, אך ישנם גם לא מעט אנשים המעדיפים להיות עצמאיים. סוכן ביטוח עצמאי בעל לקוחות רבים יכול להגיע למשכורות גבוהות למדי, וגם עבור השכירים המשכורות הן טובות. כמובן שככל שסוכן הביטוח הוא מקצועי ואיכותי יותר, כך הביקוש אליו יגבר ולרוב גם השכר יעלה בהתאם. לאנשי המקצוע האיכותיים בביטוח יש בדרך כלל מוח חריף, חוש עסקי מחודד וידע נרחב מאוד בתחום. בעולם בו ענף הביטוח מתפתח כל הזמן ומחזק את מעמדו כאחד מהתחומים החשובים ביותר בכלכלה של כל מדינה, הפך התחום למבוקש, מרתק וחשוב במיוחד.

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
היי אנחנו עושות שיחות וידאו חמות ומצלמות אירוטיות ומוכרות סרטונים פרטיים שלנו בוואצפ: 
שירן (08/04/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net