מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   מעורבות עסקים בקהילה
חברות עסקיות רבות בישראל בוחרות לתרום מכספן ומזמנן על מנת לסייע לקהילה במגוון רחב של דרכים. מעורבת עסקים בקהילה היא מקובלת מאוד בישראל, וחברות רבות משקיעות רבות בתחום זה.

מאת: AllCareers
פורסם: 09/07/12 18:39

מעורבות עסקים בקהילה

 

חברות עסקיות רבות בישראל בוחרות לתרום מכספן ומזמנן על מנת לסייע לקהילה במגוון רחב של דרכים. מעורבת עסקים בקהילה היא מקובלת מאוד בישראל, וחברות רבות משקיעות רבות בתחום זה. ישנן לא מעט חברות המעסיקות אנשי מקצוע אשר כל תפקידם בחברה הוא לארגן פעילויות שונות התורמות לקהילה. בנקים רבים, חברות ביטוח, רשתות מזון, חברות סלולר ומגוון חברות נוספות מתגאות בתרומה העצומה שלהן לקהילה ונראה כי בימים בהם הצדק החברתי הוא בראש סדר העדיפויות מגמה זו רק תלך ותגבר. גם חברת כי"ל (כימיקלים לישראל) פועלת רבות למען הקהילה במגוון דרכים. בכתבה זו נפרט אודות נושא זה.

 

כיצד חברות עסקיות יכולות לתרום לקהילה?

יש אין ספור דרכים בהן חברות גדולות (וגם בינוניות וקטנות) יכולות לתרום לקהילה. ניתן ליזום תכניות לצמצום פערים חברתיים, תכניות להגנה על איכות הסביבה, תכניות אשר מטרתן תמיכה בזכויות אדם ועזרה לנזקקים, וגם כמובן אין ספור הכשרות מקצועיות ולימודים בתחום בו עוסקת החברה. חברה העוסקת במחשבים למשל יכולה לתרום כמה שעות בכל שבוע וללמד תלמידים של בית ספר מסויים (רצוי בפריפריה) את יסודות המחשב. חברה העוסקת במים או בגז יכולה ליזום פרויקטים בתחום של איכות הסביבה ולמעשה כל חברה יצרנית יכולה ליזום פרויקטים מגוונים אשר יתרמו לצמצום פערים בחברה הישראלית. אפשר לנטוע ולשקם יערות, לתרום לגופים כמו ויצו, לסייע בטיפוח גנים ציבוריים בפריפריה וזוהי רשימה חלקית בלבד... עבור חברות רבות בישראל, תרומה לזולת היא חלק מה- DNAשל החברה ולכן חברות אלו משקיעות בכך כספים רבים ושעות עבודה של עובדיהן. חברות רבות יוזמות פרויקטים לתלמידים מצטיינים, חוגים לתלמידים מתקשים (למשל חוגי שפות, חוגי מחשב, חוגי בישול ועוד), ימי כיף, סדנאות ועוד. בנוסף, חברות עסקיות רבות מעודדות את העובדים עצמם להתנדב פעם בשבוע, שבועיים או בחודש, במגוון רחב של מקומות (עזרה לקשישים, סיוע לנוער במצוקה, סיוע לילדים אוטיסטים ועוד).

 

תרומת חברת כי"ל לקהילה

חברות עסקיות רבות הפועלות בפריפריה (בדרום או בצפון למשל) מעודדות את העובדים שלהן להשתתף בפרויקטים למען הקהילה באיזור בו הן עובדות (למשל - התנדבות בבאר שבע, התנדבות ברמת הגולן, התנדבות בנתיבות ועוד). לחברת כי"ל למשל, יש אין ספור פרויקטים באיזור הדרום בהם היא נוטלת חלק. בין הפעילויות של כי"ל ניתן למנות את הבאות: התנדבות בעמותת עלם - עמותה לנוער במצבי סיכון, התנדבות במועדוניות באיזור באר שבע והדרום (בין היתר - העברת חוגים, סיוע בשיפוץ המועדוניות, סיוע לילדי המועדוניות בשיעורי בית ועוד), השתתפות בפרוייקטי מצויינות, שיתופי פעולה עם גופים אקדמיים (למשל מכון ויצמן) וכמובן - תרומה לאיכות הסביבה במגוון דרכים. יש אין ספור דרכים באמצעותן ניתן לתרום לקהילה וחברות כמו כי"ל בהחלט עושות מאמץ לתת בחזרה לקהילה ולסביבה בהן הן פועלות בהצלחה כה גדולה.

 

ניתן בהחלט לומר כי לא רק הישראלים כאנשים פרטיים אוהבים להתנדב ולתרום לקהילה אלא גם חברות עסקיות בכל רחבי הארץ. ההתנדבות והתרומה לקהילה מעניקה משמעות לחיינו, ואין זה משנה אם המדובר באדם פרטי או בחברה עסקית. רבים מהעובדים של החברות בישראל התורמות לקהילה מספרים על תחושות סיפוק עצומות ועל הרגשה נפלאה ומרוממת נפש שנותנת להם התרומה לקהילה. נראה כי בשנים הקרובות המעורבות של עסקים בקהילה רק תלך ותגדל וזה כמובן טוב לכולם - גם לאנשים החיים בקהילה, גם לעובדי החברה וגם לחברה עצמה!

 

   תגובות  (2) הוספת תגובה
1.
אנחנו עושות שיחות סקס חמות ולוהטות עם  
שירלי (23/09/2020)
2.
שיחות סקס עם כוסיות 
מרינה,wov342aweh232@dkt1.com,כל הארץ (04/12/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net