מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   רילוקיישן - כל הביטוחים שכדאי לעשות בארץ
מעבר לעבודה בארץ אחרת דורש הכנות רבות. תחום הביטוח הוא אחד הדרים החשובים שיש לטפל בהם לפני המעבר. כמו בתחומים רבים אחרים, האופן שבו התרגלתם לחשוב על הצרכים הביטוחיים שלכם בישראל, משתנה לגמרי עם המעבר לחו"ל.

מאת: AllCareers
פורסם: 09/07/12 18:46

רילוקיישן - כל הביטוחים שכדאי לעשות בארץ

 

מעבר לעבודה בארץ אחרת דורש הכנות רבות. תחום הביטוח הוא אחד הדרים החשובים שיש לטפל בהם לפני המעבר. כמו בתחומים רבים אחרים, האופן שבו התרגלתם לחשוב על הצרכים הביטוחיים שלכם בישראל, משתנה לגמרי עם המעבר לחו"ל. הבדלים עצומים בעלויות של שירותים כמו בריאות, עושים את הביטוח לחשוב ביותר, עבור המוגרים ועבור המשפחה כולה.

כיום יש חברות שמציעות פוליסות ביטוח מיוחדות לרילוקיישן, שמכסות את כל הצרכים המיוחדים למצב זה. אבל אפשר לעשות כל ביטוח בנפרד. אלה הביטוחים הנדרשים:

ביטוח מנהלים – רוב מי שעושים רילוקיישן, מקום העבודה שלהם ממשיך לשלם עבורם את ביטוח המנהלים. ביטוח מיוחד זה כולל ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה בעקבות נכות זמנית או קבועה, בנוסף לחיסכון הפנסיוני. אם יש לכם ביטוח חיים בנפרד, כדאי לשקול לבטל אותו כדי לא לשלם פעמיים, אלא אם כן יש סיבה טובה לעשות זאת. מכיוון שכוונתכם לחזור לישראל בעוד כמה שנים, כדאי מאוד לא להזניח תשלום ביטוח זה, ועליכם החובה לוודא שהוא אכן משולם על ידי מקום העבודה באופן שוטף.

ביטוח בריאותמרבית החברות נוהגות לשלם עבור העובד ומשפחתו ביטוח רפואי מיוחד לרילוקיישן. למעשה, מדובר בביטוח בריאות פרטי עם מרכיבים מוגדלים המותאמים לארץ היעד. זהו אביטוח החשו ביותר שיש לדאוג לו לפני העזיבה את ישראל, מכיוון שטיפול רפואי במקומות רבים בחו"ל יכול להיות יקר מאוד. לעריכת ביטוח רפואי בחברה ישראלית יש כמה יתרונות בשירותי בריאות ברילוקיישן – הטיפול הביטוחי נעשה בעברית, יש כיסוי טוב בעת שהיה בחופשה בישראל והביטוח עצמו יכסה אתכם בחודשים הראשונים לאחר חזרתכם.

ביטוח קופת חולים וביטוח משלים של קופת חולים – גם אם אתם מכוסים בביטוח בריאות פרטי מיוחד לרילוקיישן, כדאי מאוד לשקול להמשיך לשלם את ביטוח רופת החולים שלכם ובעיקר את המשלימים. קופות חולים יש אפשרות לשלם תשלום מינימלי כדי לא לאבד זכאויות. כל מקרה, הביטוחים המשלימים מאפשרים לכם לקבל טיפולים שונים בעת שהיה ישראל, במחירים נמוכים בהרבה מאלה שמציעים ביטוחים דומים בחו"ל. יש רבים שמגיעים לישראל מיוחד כדי לקל טיפולים ושבים למקום מגוריהם בחו"ל.

ביטוח חילוץ רפואי – אמנם הסעיף הזה כלול בביטוח הבריאות, אך רבים עושים אותו כביטוח נפרד בחברות המתמחות כך. הסיבה היא שהכיסוי בביטוחים הרגילים יכול להיות נמוך מדי. ההשקעה בביטוח כזה כדאית מאוד אם עוברים ליעד שהשירותים הרפואיים בו דלים ולא מתקדמים, כך שפינוי רפואי הוא צורך שבהחלט תתקלו בו.
 

ביטוח חיים פרטי – כאמור, רק אם יש סיבה טובה לעשות זאת, כמו למשל מעבר לארץ מסוכנת.

אובדן כושר עבודה – כלול גם כן בביטוח המנהלים, אך כדאי לעשותו גם בנפרד אם יש חשש ממשי שתצטרכו להפעיל אותו. השיקול צריך להיות גובה הפיצוי שתקבלו בכל ביטוח.

ביטוח נכות מתאונה – מעניק כיסוי במקרה של נכות שנגרמה מתאונה. הפיצוי הוא חד פעמי וניתן בנוסף לכל הפיצויים האחרים, בהם אובדן כושר עבודה.

לסיכום, אם אתם עומדי לפני רילוקיישן עבודה, כדאי לעשות הערכה מחודשת בנודע לביטוחים הרגילים שלכם. מומלץ לשבת עם איש מקצוע על מנת להיות בטוחים שתהיו מכוסים היטב בהתאם לאר היעד שלכם.

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net