מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   חופשת קיץ עם החברים מהעבודה
החופש הגדול בשיאו וזה הזמן ליזום גיבוש עם הקולגות מחוץ לסביבת העבודה. רבים מתקשים להכיר זה את זה במשרד, הלחץ של ביצוע המשימות, ישיבות עבודה ארוכות, הנושאים שעולים עוסקים בלקוחות או בחומר שקשור לעבודה והקשרים האישיים נדחקים הצידה.

מאת: שירה דרורי
פורסם: 09/08/12 22:35

 

חופשת קיץ עם החברים מהעבודה
 

החופש הגדול בשיאו וזה הזמן ליזום גיבוש עם הקולגות מחוץ לסביבת העבודה. רבים מתקשים להכיר זה את זה במשרד, הלחץ של ביצוע המשימות, ישיבות עבודה ארוכות, הנושאים שעולים עוסקים בלקוחות או בחומר שקשור לעבודה והקשרים האישיים נדחקים הצידה. כאן נכנסת לתמונה חופשה  עם עמיתים שמאפשר לייצר את החיבור האישי בסביבה רגועה כמו בבית מלון. הכרת אישית חיונית לקשרי עבודה תקינים, פתיחת ערוצי תקשורת, יוזמות משותפות, עבודה אפקטיבית יותר בצוות. כך שגם אם אתם מעדיפים לבלות את החופש עם בני משפחתכם, ראו בחופשה עם עמיתים הזדמנות להעביר את הקשר המקצועי למישור האישי כשהשקעה לטווח הרחוק.
כיצד לארגן חופשה מהנה ומעניינת עם חברים מהעבודה? האם כדאי לצרף גם את בני הזוג ואת המשפחות? מה הן הפעילויות שיתאימו לנופש מסוג זה? לפניכם מספר הצעות לשדרוג החופשה.

שיקול ראשוןנופש חברה או נופש משפחתי
בבואכם להחליט על הקונספט לחופשה, עליכם להחליט האם החופשה תכלול חברים מהעבודה בלבד כסוג של אקט גיבוש שכל כולו מוקדש להשגת מטרה זו או שתצטרפו גם בני זוג ובני משפחה מצומצמת. יש יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן. מצד אחד, נופש עם החברים בלבד מהעבודה ימקד אתכם בחברים מהעבודה בעוד בני זוג ובני משפחה עלולים להסיח אתכם ממטרה זו. מצד שני, כשנוצר גיבוש רחב ומקיף יותר בין משפחות, הקשר חזק והחיבור עמוק יותר ולכן, אם יש רצון מצד בני הזוג ובני המשפחה להצטרף, יתכן וכדאי להעדיף את האפשרות הזו על פני נופש ממוקד בחברים בלבד. כמו כן, תלוי באופי ובסוג החופשה. אם מדובר בנופש שכולו מנוחה, אז יתאים יותר להזמין את המשפחות ואם מדובר בחופשה שמטרתה גיבוש נטו והיא כוללת אטרקציות מגבשות, משחקים ואתגרים לצוותים, בני המשפחה לא ירגישו בנוח ולא ימצאו את עצמם בסיטואציה מעין זו. עם זאת, ניתן לשלב בין שתי האופציות, להביא את המשפחות ולצאת ביחד מעת לעת לפעילויות מגבשות המיועדות לבעלי תפקידים בעבודה ורק להם.

שיקול שני – הלוקיישן הנבחר
כשבוחרים מיקום לחופשה  עם חברים מהעבודה, מומלץ לבחור אתר נופש שמקובל ואהוב על כולם ורצוי מקום שופע אטרקציות שיהיה מעניין. חפשו דילים לאילת ותוכלו לנפוש בבירת הנופש של המדינה בה יש פעילויות של מנוחה ושלווה בשילוב אטרקציות בים וביבשה גדושות במנות גבוהות של אדרנלין. בדרך זו, תוכלו ליזום תוכנית עתירת אקשן ולהביא מראש מדריך או חברה מפעילה שיזמו עבורכם פעילויות גיבוש כמו למשל, סקי מים, רכיבה על גמלים, מסע ג'יפים מאתגר במדבר ועוד או פשוט תמנו מישהו מתוך החברה שיארגן את התוכנית של החופשה.

שיקול שלישיהתפריט האומנותי
פעילויות גיבוש יכולות להיות במגוון סגנונות, ומה שחשוב בעצם היא התוצאה של הפעילות. משימות בהן אתם מסתייעים זה בזה או כל אחד מפגין את היכולות שלו, יכולות מאוד לעזור לכם להכיר זה את זה. כך למשל, תוכלו לארגן תחרות טניס או כדורסל או כדורעף באחד  החופים, ליזום משחקי הכרויות באווירה טובה, לצאת לשטח עם מפות ניווט כשאתם מחולקים לקבוצות. ריבוי פעילויות ימשוך אתכם ליהנות ביחד בשיתוף פעולה במקום שכל אחד יתפזר ברחבי המלון עם בני הזוג או בני המשפחה. חשוב מאוד להזמין מראש חדרים צמודים זה לזה וניתן גם להזמין במסעדת המלון מקומות מראש כך שתוכלו לבלות ביחד גם בעת הארוחות. זמן איכות משותף יתבטא בהמשך, בשעות העבודה, לזיכרונות וחוויות משותפות ולקירבה שלא הצלחתם לייצר ביומיום הדחוס

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
אנחנו עושות שיחות וידאו חמות בעירום בוואצפ 
שירן,jewahes349@provlst.com,כל הארץ (28/05/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net