מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   עשרת המקצועות המבוקשים בשוק העבודה 2013
מי מאיתנו לא נתקל בשאלה המכשילה- מה ללמוד ומדוע? האם אוכל להשתלב בשוק העבודה במקצוע אותו בחרתי ללמוד? האם אוכל להעמיק את הידע והמקצועיות שבי גם בשוק העבודה המתפתח?

מאת:
פורסם: 06/10/13 20:45

מי מאיתנו לא נתקל בשאלה המכשילה- מה ללמוד ומדוע? האם אוכל להשתלב בשוק העבודה במקצוע אותו בחרתי ללמוד? האם אוכל להעמיק את הידע והמקצועיות שבי גם בשוק העבודה המתפתח?

ריכזנו עבורכם את המקצועות המובילים ביותר לשנת 2013:

-          תואר ראשון בהנדסה-  מאז ומעולם הנדסאים מצאו את הדרך הקלה ביותר להשתלב בעולם ההייטק. תואר הנדסאי נחשב למאוד מבוקש, קשה להשגה ולכן חברות רבות וגדולות מוכנות לשלם כסף רב על מנת למצוא את ההנדסאי המוצלח והמוכשר ביותר שיעבוד עבורם. זהו תואר לא פשוט בכלל, דורש ריכוז רב, עבודות רבות ומאוד מקשה על הסטודנטים לשלב עבודה נוספת מעבר למען הפרנסה. סטודנטים רבים מחליטים כבר להשתלב בחברות הייטק בתור סטודנטים.

-          תואר במדעי המחשב- מדעי המחשב הפכו להיות אחד התארים המבוקשים ביותר בשוק העבודה. בחברות ההייטק משוועים לבוגרים מצטיינים של מדעי המחשב ומחפשים מפתחים מוכשרים שיצטרפו לכוחותיהם כבר בתור סטודנטים.

-          תואר במשפטים- עורכי דין הם תמיד מבוקשים ועל כן תואר זה נחשב עדיין כאחד התארים היותר נחשקים בשוק העבודה. במהלך התואר תעברו התמחות באחד ממשרדי עורכי הדין ושם תוכלו ללמוד את רזי המקצוע ולקבל ניסיון עד להשלמת התואר. רבים מהלומדים המשתלבים בסטאז' במקומות העבודה, נשארים ומתקבלים כעורכי דין מן השורה בסיום התואר.

-          הנדסת תעשייה וניהול- זוהי נישה מאוד מבוקשת כיום והנדסאים בתעשייה וניהולמוצאים עצמם משתלבים מהר מאוד בתעשייה במפעלים גדולים ובחברות גדולות. במהלך התואר תוכלו ללמוד רבות על קו הייצור ועל דרך עבודה רבה במפעלים גדולים וחשובים.

-          תואר ברפואה- ישנו מחסור עצום ברופאים ווטרינרים בשנים האחרונות. רבים מהלומדים בארץ מחליטים להגר לחו"ל וללמוד בארץ זרה (המחירים אף הם אינם זולים בכלל) ואף להשתלב בשוק העבודה הבינלאומי בארץ ובשפה זרה. בישראל, ישנו ביקוש עצום לרופאים ועל כן תוכלו ליהנות מהקלות וממילגות רבות כל הדרך אל התואר.

-          תואר בחינוך והוראה- מורים רבים נאבקים היום על מנת לקבל את זכויותיהם ועל כן ישנה מגמה קלה של נטישת מורים את מערכת החינוך ועזיבה לעצמאיים. בתור מדריך או מורה עצמאי תוכלו להתשלב לא רק במערכת החינוך אלא גם לפתח מקום ליצירתיות רבה ולפתוח חוגים משלכם, קורסים רבים ולהנהיג אוכלוסייה אותה אתם בוחרים מראש עם תנאי קבלה מסודרים לפי דרישותיכם וכו וכו.

 

לסיכום: בחירת מקצוע ללימודים הוא חשוב ביותר לעבודה במהלך החיים. חישבו היטב לפני שתבחרו את התואר שלכם.

בהצלחה. 

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
עבודה מאתגרת.... 
aftilworks,aftilworksjob@gmail.com,מרכז (06/06/2020)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net