מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   תואר שני במנהל עסקים: מקפצה לשדרוג הקריירה
לחץ להגדלה
ידע הוא כוח – ובעזרתו ניתן לפתח קריירה מרשימה. הדרך לצבור ידע היא באמצעות לימודים וצבירת ניסיון מעשי, ושילוב שני אלו מעלה את הדרישה הקיימת בשוק לאנשים אשר התמחו בלימודים מתקדמים בתחום מנהל העסקים.

מאת: Yarin Izak
פורסם: 01/09/14 20:43

כמעט בכל תחום, התקדמות בקריירה משמעותה מעבר מתפקיד אשר מתמקד בתחום מקצועי מסוים לתפקיד המתמקד בניהול, בעל אופי ניהולי או כזה המחייב תכונות ניהולויות. אם פעם חשבו כי עובד בעל ידע מקצועי טוב מתאים במיוחד לתפקידים ניהוליים, היום ניתן לקבוע כי על מנת לנהל דרושים גם כישורים נוספיםכישורי ניהול.

מה זאת אומרת "לנהל"?

בואו ניקח תחום, למשל ביולוגיה. אנשים העוסקים בתחום הביולוגיה עוסקים על פי רוב במחקר: הם בעלי כישורי ניתוח והתבוננות, יכולת וידע כיצד להתנהל במעבדה ויכולת הסקת מסקנות על בסיס ידע מתחום הביולוגיה שאותו צברו במהלך שנות הלימודים והעבודה.

מנהל בתחום הביולוגיה יכיר לא רק את תחום הביולוגיה, אלא גם תחומים רבים ונוספים איתם יהיה עליו להתמודד כגון כישורי ניהול מעבדה על כל הצדדים העסקיים הכרוכים בכך: הצבת יעדים, רכישת ציוד, עבודה מול ספקים וניהול משא ומתן מולם, ניהול כספי, ניהול לוחות זמנים, גישור וניהול האנשים העובדים במעבדה וכדומה.

אם מסתכלים על הידע והכישורים הנדרשים בשני תפקידים אלו, קל לראות כי הם שונים בתכלית. כדי להתקדם מעובד מעבדה למנהל מעבדה, על הביולוג ללמוד תחומים אחרים ולפתח כישורים להם לא נדרש בעבודתו כעובד מעבדה.

הדוגמה שניתנה נכונה לא רק לתחום הביולוגיה אלא למרבית התחומים הקיימים. בין אם מדובר בידע מקצועי מתחומי מדעי החיים או המדעים המדויקים, בין אם מדובר על התחום העסקי, השיווקי או הפיננסי. בכל אחד מאלו, דרוש ידע ניהולי על מנת להתקדם ולקדם את הקריירה.

מסלולי לימוד מנהל עסקים לתארים מתקדמים

כיום ניתן ללמוד תואר במנהל עסקים המכשיר אנשים בתחום זה במסלולים שונים. חלק מהמסלולים הללו מיועדים לבוגרים טריים שיכולים להמשיך בלימודים מלאים, ורבים אחרים מיועדים לאלו אשר כבר השתלבו בתעשיות השונות ומעוניינים ללמוד על מנת לשפר את מעמדם התעסוקתי וסיכוייהם לקידום.

חלק מהמסלולים מיועדים עבור אנשים אשר עוסקים כבר בתחום הניהול, ומעוניינים לשפר את כישוריהם ולהגדיל את ארגז הכלים שברשותם במטרה לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר. מסלולים אלו יהיו מקוצרים, או מרוכזים בזמנים נוחים עבור אנשים עובדים.

מסלולי לימודים המתאימים לעבודה בארץ או בחו"ל

ישנם תחומים בהם קיימת דרישה לידע לוקלי ו"רילוקיישן" והמעבר בין ארצות הוא קשה יחסית. מקצועות רבים דורשים מעבר בחינת הסמכה ורישוי במדינה בה בעל המקצוע מעוניין לעבוד, דוגמא למקצועות כאלה הם: משפטים, רפואה, ראיית חשבון ואחרים. לימודי מנהל עסקים לתואר שני למעשה פותחים דלת לכניסה לתפקיד ניהולי באותם התחומים גם בארצות זרות. ישנם היום מסלולי לימוד בארץ המכוונים גם אל השוק הבינלאומי, תוך קיום סיורים והיכרות עם שווקים זרים בארה"ב ובסין לדוגמה, ועם אנשי מפתח אשר יכולים לעזור בכניסה לתחומים ושווקים אלו. הלימודים במסלולים אלו מתנהלים בשפה האנגלית, דבר המאפשר לסטודנטים לשפר ולהשתפשף גם בנושא חשוב וחיוני זה הדרוש לצורך עבודה מול שווקים זרים.

מה נלמד במסגרת לימודי מנהל עסקים לתואר שני?

תואר שני במנהל עסקים מאפשר לסטודנטים לבחור בתחומי התמחות המתאימים עבורם: שיווק, מימון, יזמות, ייעוץ אסטרטגי, קיימות ואפילו נדל"ן. מלבד המגמות הפרקטיות קיימות גם מגמות מחקריות המאפשרות השתלבות באקדמיה בתחומי המחקר.

במסגרת לימודי מנהל עסקים הסטודנטים רוכשים ידע נדרש בכל תחומי הניהול וכלים מתקדמים בתחום ההתמחות בו בחרו. הלימודים מתנהלים הן במישור התיאורטי והן במישור הפרקטי בו הסטודנטים נחשפים לשיטות ניהול שונות באמצעות סיורים בארגונים, פגישה עם אנשי מפתח במשק, תכניות חילופי סטודנטים בין מוסדות אקדמיים במדינות שונות והזדמנות ליצור ולהרחיב את מעגל הקשרים העסקיים עם אנשים מהתחום.

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
היי אנחנו עושות שיחות וידאו חמות ומצלמות אירוטיות ומוכרות סרטונים פרטיים שלנו בוואצפ: 
קורל,kexomas39325@alicdh.com (01/02/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net