מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   איך להתכונן לראיון עבודה?
לחץ להגדלה
סוף סוף הטלפון מגיע ונקבע לך ראיון עבודה. כדאי להתכונן ולהיות מרוכז. איך מתכוננים לראיון עבודה ועוברים אותו בהצלחה? ננסה לענות כל כך כאן.

מאת: AllCareers
פורסם: 10/11/14 10:28

איך להתכונן לראיון עבודה?

 

ישבת מול המחשב וחיפשת עבודה, פנית לחברות כח אדם, ענית למודעות דרושים באינטרנט ושלחת את קורות החיים המעודכנים שלך. הטלפון מגיע ונקבע לך ראיון עבודה. הנתיב שתיארנו כאן הוא נתיב מהיר מאד, אבל בפועל, לפעמים מדובר בחודשים שלמים של ציפייה לטלפון הנכסף. וכשהטלפון מגיע ונקבע הראיון, כדאי להתכונן ולהיות בפוקוס. איך מתכוננים לראיון עבודה ועוברים אותו בהצלחה? ננסה לענות כל כך כאן.

עוד הרבה לפני הראיון נוצר הרושם הראשוני של המעסיק. בעת חיפוש עבודה אנחנו שולחים לא מעט קורות חיים, לפעמים בלי לחשוב על המסר שאנחנו מעבירים. לכן, ההכנה הראשונה לראיון העבודה היא ניסוח של מכתב מקדים וכתיבת קורות חיים בצורה מדוייקת, עדכנית ומפורטת, כך שביום הראיון למעסיק הפוטנציאלי יהיה חומר רקע חיובי עליך.

לאחר הצעד החשוב הזה, אלו הם עוד כמה דברים שכדאי לעשות כדי להיות מוכנים לראיון ולהצלחה בו.

תחקיר על החברה יוסיף לך נקודות

לכל חברה יש היום אתר אינטרנט עם כתבות מהעיתונות ומידע על פעילות החברה. מומלץ להיכנס לאתר, לקרוא על החברה, על הבעלים והשותפים, על המוצרים או השירות שנותנת החברה. כדאי לבדוק במה היא נבדלת מחברות אחרות ומהם המוצרים או השירות הבולטים בה. כך תוכלו לשלב זאת במהלך הראיון, לתת דוגמאות מפעילות החברה ובכך ליצור רושם מקצועי ומעמיק.

לימדו להציג את עצמכם בקצרה אך ברהיטות

בדרך כלל ראיון עבודה מתחיל באמירה: אז תספר/י לי קצת על עצמך. זה בדיוק המקום שבו אפשר להתבלבל וליצור רושם לא נכון. כדאי להתאמן מראש בהצגה של עצמך, במי מדובר, מה עשית בעבר, מה אתה רוצה או חולם לעשות ומה השאיפות שלך. אפשר לשלב הומור אבל לא להיסחף, וללמוד להגיד את הכל עם חיוך. אפשר להתאמן על הצגתכם מול המראה, אבל עדיף להציג את עצמכם לחברים או בני משפחה שיוכלו לתת פידבק.

נא להתלבש בהתאם!

הרושם הראשוני הוא חשוב לא פחות מרמת ההתנסחות שלכם או קורות החיים העשירים שלכם. חשוב להתלבש בצורה נאותה ומתאימה לתפקיד, לבחור בבגדים מרשימים ולהשאיר בבית את הגופיות, חולצות הבטן או המכנסיים הקרועים. כדאי להקפיד על תסרוקת אסופה או מסודרת ומראה מטופח ונקי.

תאמו ציפיות לפני הראיון

ברוב ראיונות העבודה תישאלו על ציפיות השכר, הציפיות שלכם מהמשרה ומה אתם רואים לטווח הארוך כעבודה מספקת. על השאלות האלו כדאי לענות מול עצמכם לפני הראיון ולא לשלוף תשובות מהמותן בתוך הראיון עצמו. בידקו מה השכר הממוצע בחברה ונסו לקבל תמונה של ציפיות שכר הגיוניות לתפקיד, בידקו מה התפקיד כולל וחישבו האם אתם מתאימים לתפקיד ומה תוכלו לתרום כדי להעצים אותו.

תשלטו בגוף שלכם

שפת הגוף היא חלק חשוב מהרושם הראשוני. ידיים שזזות מהר ולכל הכיוונים, פרצופים מוזרים או מבט מושפל מעוררים רושם לא חיובי, לכן כדאי להתאמן בבית ולהיות מודעים לשפת הגוף שלכם, מהדרך שבה אתם יושבים על הכסא ועד ללחיצת היד ולמבטים. הקפידו להביט אל תוך העיניים ולא לזוז בכסא בחוסר נוחות, גם אם אתם מתרגשים מאד.

ראיון עבודה הוא כרטיס הכניסה הראשוני שלכם לכל חברה ולמשרה הנחשקת, לכן כדאי להתכונן מראש ולהכיר את הסיטואציה אליה אתם נכנסים כמה שיותר. 

 

בהצלחה

   תגובות  (1) הוספת תגובה
1.
היי אנחנו עושות שיחות וידאו חמות ומצלמות אירוטיות ומוכרות סרטונים פרטיים שלנו בוואצפ: 
שירלי,kexomas395@alicdh.com (01/02/2021)
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net