מאמרים
גיוס עובדים
זכויות עובדים
חיפוש עבודה
חשיבה חיובית
יומנו של מובטל
יזמות
כספים ופיננסים
מבחן גרפולוגי
מנהיגות
מקום עבודה
ניהול עובדים
עבודה בחו"ל
קורות חיים
קריירה
ראיונות עבודה
תורה פרנסה ויהדות
פרסום
   השמת בכירים – זה לא הגיל זה התרגיל!
למרות שתהליך חיפוש העבודה המאפיין את העולם המודרני מוכר וידוע לרובנו, יש להפריד בין חיפוש עבודה למשרה בתפקיד זוטר ומשרה לתפקיד בכיר. הימצאות בתפקיד בכיר ומשמעותי בארגון טומנת בחובה אחריות גדולה ונאמנות בסיסית למקום העבודה הקיים – עובדה אשר לה יתרונות רבים אך גם מספר לא מבוטל של חסרונות אשר רצוי למפות אותם על מנת למקסם את תהליך החיפוש ולא לשקוע בבורות אותם ניתן לצפות מראש.

מאת:
פורסם: 01/01/01 00:00

השמת בכיריםזה לא הגיל זה התרגיל!

למרות שתהליך חיפוש העבודה המאפיין את העולם המודרני מוכר וידוע לרובנו, יש להפריד בין חיפוש עבודה למשרה בתפקיד זוטר ומשרה לתפקיד בכיר. הימצאות בתפקיד בכיר ומשמעותי בארגון טומנת בחובה אחריות גדולה ונאמנות בסיסית למקום העבודה הקייםעובדה אשר לה יתרונות רבים אך גם מספר לא מבוטל של חסרונות אשר רצוי למפות אותם על מנת למקסם את תהליך החיפוש ולא לשקוע בבורות אותם ניתן לצפות מראש.

בכירים רבים, אשר מחפשים להתפתח לכיוונים חדשים, בדרך כלל יחכו עד שימצאו עבודה חדשה לפני שיעזבו את עבודתם הנוכחית. כמו בכל חיפוש עבודה, בזמן שעובדים במקום אחר, קיימת דילמה אישית האם לספר שבכוונתכם לעזוב או לחכות עד שמשהו יהיה רלוונטי ורק אז לבשר על עזיבה צפויה. להבדיל מעובד זוטר – עזיבה של עובד בתפקיד בכיר עלולה לפגוע ולערער את החברה או הארגון ולכן דילמה זו מתעצמת בחשיבותה. בנוסף, היכולת של החברה להשפיע לטובה או לרעה על תהליך חיפוש העבודה החדש של העובד הבכיר היא משמעותית ביותר. בעסקים כמו בעסקים הקשרים משחקים תפקיד חשוב מאוד ולכן יש להיזהר מאוד לא "להישרף" בתחום ממנו מגיעים ובמדינה קטנה כמו ישראל שמועות יכולות לרוץ מהר.

איך לעשות זאת נכון? – חיפוש עבודה למנהלים

קשרים חברים, קשרים! -בתור מנהלים בכירים – חיפוש עבודה מזכיר קצת משחק פוקר – לא חושפים את הקלפים בהתחלה, מנסים לייצר רושם ולהעלות את ההימור – אך להבדיל, לא מבלפים. כדי למצוא עבודה חדשה בתפקיד ניהולי מומלץ להשתמש ברשת הקשרים שפותחה במהלך השנים ולגשש אחר תפקידים חדשים שמתפנים בחברות מקבילות, אך יש לעשות זאת ברגישות ודיפלומטיות בצורה שאינה חושפת כוונה לעזוב את המקום הנוכחי. הדרך הכי טובה לעשות זאת היא באמצעות שיחות חולין -בעיקר עם דרג הביניים שחשוף לתהליכים פנים-ארגוניים אך לא מספיק בכיר בכדי להיות מעורב בהם ויכול לספק מידע ראשוני על משרות שאמורות להיפתח בארגון.

חברות השמה ולוחות דרושים -  אחת הדרכים היותר מקובלות בימינו לחפש עבודה, בשל הנוחות היחסית, השפע והזמינות היא רשת האינטרנט. קיימות לא מעט חברות כח אדם והשמה אשר מתמחות בנישות מסוימות ומפרסמות באתר שלהן משרות עדכניות למגוון תפקידים בכירים אך גם שימוש בהן מצריך זהירות: דמיינו לעצמכם מצב בו מנהל שולח קורות חיים למשרה שפורסמה ללא פרטי הארגון או החברה ובפועל מדובר בחברה שלו? כך למעשה הוא עלול להיחשף כאחד שמעוניין לעזוב. במקרים כאלו יש יתרון גדול לחברות השמה על לוחות דרושים – הפקטור האנושי – חברות השמה בשונה מלוחות דרושים הן בעלות כח אדם שכל תפקידו לטפל בקורות החיים שהן מקבלות ולהפעיל שיקול דעת אנושי ומושכל ולהגן על שני הצדדים – המעסיק ומחפש העבודה. חברות אלו פועלות בצורה דיסקרטית וחושפות כל אחד מהצדדים למידע הרלוונטי מבלי לחשוף מידע שאינו נחוץ ועלול להזיק לאחד מהם.

רשתות חברתיות –קבוצות דרושים בפייסבוק ובלינקדאין הפכו לפופולריות במרוצת השנים, והיום רבים מוצאים עבודה באמצעים אלו. בדומה לקשרים שנוצרו מטעמים מקצועיים דרך עבודה משותפת, גם רשתות אלו מבוססות על היכרות מוקדמת אך מכיוון שאינן מבוססות על עבודה אין היסטוריה תעסוקתית רלוונטית ואין ביכולתן להעיד על טיב העובד או המעסיק. בנוסף, כל אחד יכול לפרסם בהן משרות (גם אם פיקטיביות) ובשל העובדה כי מדובר ברשת קשה לדעת מי עוד צופה במודעה שלכם, או בתגובות ובתיוגים. על כן שימוש ברשתות אלו חייב להיעשות בזהירות ובמשורה. מומלץ מאוד להגיב או לשלוח קורות חיים אך ורק בהודעה פרטית, ורק לאחר מעבר על פרטיו של המפרסם ווידוא כי אינו מקושר למקום העבודה הנוכחי שלכם – קחו בחשבון כי לא ניתן להגיע ל 100% ולכן תמיד יש סיכון כלשהו להתגלות.

 

   תגובות  (0) הוספת תגובה
 
© Copyright 2007. All Rights Reserved. לימודי תעודה מטפלת פיתוח אתרים מפת אתר Designed by scoopsites.net